Darbā pieņemti jau seši nodaļu vadītāji 21

Ir par četrām nodaļām mazāk nekā bija sākotnēji plānots
Šonedēļ Gulbenes novada domes izpilddirektors Māris Danieks darbā ir pieņēmis jau sešus cilvēks, kas vadīs nodaļas pašvaldībā. Pavisam novada domē paredzēts veidot septiņas nodaļas. Tas ir par četrām mazāk, nekā bija sākotnēji iecerēts projektā, apvienojoties novadā 13 pagastiem pilsētai. Novada dome cer, ka šādi izdosies samazināt izmaksas ik uz soļa. "Dzirkstelei" to pauž novada domes izpilddirektors Māris Danieks.

Nodaļu vadītāji nebija jāapstiprina novada domes sēdē, jo saskaņā ar pašvaldības nolikumu izpilddirektors "īsteno pašvaldības administrācijas vadītāja kompetenci, pieņem darbā un atbrīvo no darba pašvaldības administrācijas darbiniekus, to saskaņojot ar domes priekšsēdētāju". Izpilddirektors, "saskaņojot ar domes priekšsēdētāju, paraksta koplīgumu ar pašvaldības darbiniekiem".  

Pie amatiem tiek divi deputāti

 

Novada domē "Dzirkstele" uzzināja, ka finanšu un ekonomikas nodaļu vada Anna Pružinska, kas ir līdzšinējā rajona padomes speciāliste. Nodaļas nosaukumam klāt nācis "ekonomikas" jēdziens, kura nebija pašvaldību apvienošanās projektā.

 

Optimizācija notikusi, apvienojot vienā nodaļā sākotnēji plānotās divas - attīstības un īpašumu nodaļu. Par vadītāju darbā pieņemta Saulcerīte Indričeva - Gulbenes novada domes deputāte no Zaļo un zemnieku savienības.

 

Sociālo un veselības nodaļu vada Jānis Antaņevičs, novada domes deputāts no Tautas partijas.

 

Izveido konceptuāli jaunu nodaļu

 

No sākotnēji plānotās informācijas tehnoloģiju nodaļas nosaukuma ir pazudis "tehnoloģiju" jēdziens. Ir vienkārši informācijas nodaļa, kuru vada Guna Švika - līdzšinējā rajona padomes izpilddirektore. Pašvaldību apvienošanās projektā bija runa par sabiedrisko attiecību speciālista nepieciešamību. Tagad arī šo funkciju - sabiedrības informēšanu, sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem - organizēs informācijas nodaļa.

Vēl vadītājs vajadzīgs tehniskajai nodaļai. Pretendenti ir un tos izvērtē.

Juridisko un personālvadības nodaļu vada Vita Kravale, kas iepriekš bija rajona padomes juriste. Viņa apvieno vienā nodaļā kādreiz iecerētās divas - juridisko ar lietvedības un personālvadības nodaļu.

 

Izglītības, kultūras un sporta nodaļā galvenā teikšana ir Arnim Šķēlam, kas līdz šim bijis valsts izglītības inspektors un novada domes vēlēšanās kandidējis no "Jaunā laika" un Pilsoniskās savienības. Optimizācija panākta, vienā nodaļā aptverot izglītības, kultūras un sporta jautājumu risināšanu.

 

Mērķis - optimizēt vēl un taupīt

 

"Nodaļu vadītāji paši organizē struktūru savās nodaļas, saskaņojot ar izpilddirektoru," saka M.Danieks.

 

Viņš skaidro, ka nodaļu vadītāji izraudzīsies sev pakļautos darbiniekus. Nodaļas vēl nav piepildītas. Kādas tās būs, tas vēl ir tapšanas stadijā. Cik darbinieku būs katrā nodaļā, tas vēl nav zināms. M.Danieks uzsver, ka novada domes administrācija ir izveidota, optimizējot un saintegrējot daudzas vajadzības un visaptverošas nozares novadā.

 

Uz jautājumu, vai novada domē tiks iekļauti arī kādi bijušie pilsētas domes darbinieki, M.Danieks atbild: "Vīzija ir sapludināt, saintegrēt kopā personālijas. Labāk ir izvēlēties speciālistus, kas var apvert vairākas sfēras. Tas viss ir resursu taupības nolūkā."

 

Paredzams, ka izpilddirektoram būs arī vietnieks. Pagaidām šī amata vieta vēl ir vakanta.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Fizkul.

Nav jau visi fizkulturieši tik prasti kā Arnis. Valmierā bija Greiškalns ,tad vēl kaimiņos Voika -viņus pedagogi ciena vēl šodien.Gudri cilvēki nekad netēlo viszinošos.

pirms 11 gadiem, 2009.07.28 11:04

Mikelis

Skatos un brīnos, sakiet lūdzu, kā tas vispār tā nākas, ka deputāti būs izpildvarā, respektīvi, nodaļu vadītāji. Paši balsos, pieņems lēmumus un paši arī tos pildīs. Deputāti taču parasti nav patstāvīgo nodaļu vadītāji. Kaut ko es šeit nesaprotu, vai es viens tāds kam tas nav skaidrs???

pirms 11 gadiem, 2009.07.28 10:27

Juris

Varaskāre ir neārstējama slimība,kas sevi izteikeikta lauku skolotājiem.Ja vīrietis nevar lielīties ar lielu algu,tad vismaz ar amatu un tad nu es visam tām učenēm parādīšu!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 11:22

Zinu

Tas taču Danieka fizkultūras skolotājs. Un te kāds runāja pirms vēlēšanām par demokrātiju un caurskatāmību.Jaraud..Viss aiziet vecajās sliedēs un vēl caurkritušie ierēdņi sagrābj amatus novadā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 10:05

Valmieriete

Jūtu līdzi jūsu novadam... it sevišķi pedagogiem.Mēs arī bijām šausmās par jūsu izcilo un aprobežoto kadru.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 09:47

NuNu Vai tik neesi Diāna... Neapšubāms fakts,ka šķels neprot kontakteties ar cilvēkiem, bet tikai no galvas samācījies MK noteikumus... Kuri tagad visi izrādās nepareizi un muļkigi... Jāsmejas

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 09:16

Skolotāja

Skumji,jo Sķēls nekad neko naV VADIJIS-JA NU VIENīGI fizkultūras stundas Gulbīšu skolā.Un kur tad demokrātiska pieeja?Varbūt tomēr vajadzēja konsultēties ar direktoriem, skolotājiem?

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 09:11

Nu, nu...

neesi tik līdzjūtīga, Arta! Varbūt principialitāte dažkārt ir labāka par negodīgumu un nekompetenci...un baidās jau tie, kuriem ir iemesls ...

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 01:06

ES

vissakarīgākais novisu nidaļu vadīt'\ajiem ir šķēls

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 22:29

direktore

Es ceruu, ka šķēls beidzit likvidēs jansones mafiju Gulbenē

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 22:25

anglija

atbaraucu no zemeneem anglijaa un esmu prieīiga, ka izgliitiibas sasmakušajā dī\ki būs kaut kas jauns

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 22:23

viss jau būtu skaisti un jaiki,bet deputāti ir aizmirsuši tomēr vienu lietu-KUR TAD PALIEK KONKURSI UZ VAKANTAJĀM VIETĀM,atkal augšgalā sēdēs draugi un paziņas ,kā arī radinieki,Tas jau viss sāk palikt smieklīgi D:D:D:D

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 20:25

Arta

Izsaku līdzjūtību rajona pedagogiem. Nezin kāpēc par to zinošo visi šausminās.Ja cilvēku cienītu ,bet nebaidītos-es saprastu. Bet bailes ...un nepatika .

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 18:22

Nezinītis

Sakiet, lūdzu, vai var lēmējvaras pārstāvji strādāt arī izpildvarā? Te es domāju, kā deputāti- Indričeva un Antaņevičs var būt nodaļu vadītāji. Ne uzņēmējdarbībā, ne nevalstiskajā sektorā tas nav atļauts.
Un, vai tad nav jāorganizē konkurss uz darba vietām??? Nav tak privātā "bodīte", bet gan pašvaldība. Protams, man nav nekas pret tur strādājošiem, bet tomēr. Tādēl gaidu kāda gudra cilvēka komentārus par maniem jautājumiem. Jau iepriekš- paldies!

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 11:53

Es priecājos, ka konkrētās nodaļas vadītājs būs Šķēls. Profesionāls, zinošs cilvēks attiecīgajos jautājumos. Atšķirībā no dažiem citu nodaļu vadītājiem. Protams, viņa principialitāte var nepatikt. Bet kompetence neapšaubāma.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 22:50

Labi ir ,ka no domes neder,pārāk daudz tur viņu ir,puse jāatlaž.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 16:58

***s

Kapitāli! Neviens no pilsētas domes neder, bet rajonā visas un visi izrādās SPECIĀLISTI.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 15:54

Vietējās ziņas