Darba praktizēšanā pašvaldībās iesaistīti ap 700 bezdarbnieku

Rīga, 11.sept., LETA. Patlaban darba praktizēšanas pasākumā pašvaldībās iesaistīti aptuveni 700 bezdarbnieku, aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

 

Pirmdien darbu uzsāks vēl vairāk nekā 120 bezdarbnieki, bet 11 229 bezdarbnieki jau izteikuši vēlmi piedalīties darba praktizēšanā pašvaldībās.  

Līgumus NVA par pasākuma īstenošanu jau noslēgusi ar 24 pašvaldībām, bet līdz nākamās nedēļas beigām plānots noslēgt vēl vismaz 30 līgumus.

 

Kā informēja NVA sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Kancēna, pirmie līgumi tika noslēgti Rēzeknē un tur jau bija ieradušies Pasaules Bankas eksperti, kuri atzinīgi novērtējuši pasākuma ieviešanu un norisi.

Bezdarbnieki tur iesaistīti fiziski smagos darbos, piemēram, malkas ciršanas un kraušanas darbos.

Bezdarbniekiem, kas tiks iesaistīti pasākumā, par pilna laika darba praksi (40 stundas nedēļā) ik mēnesi tiks maksāta stipendija 100 latu apmērā. Bezdarbnieka statuss tiks saglabāts, un nodokļu maksājumi, kā arī sociālās apdrošināšanas iemaksas no stipendijas summas netiks veiktas.

 

Bezdarbnieka kopējais dalības ilgums pasākumā nevarēs pārsniegt sešus mēnešus gada laikā, taču gada laikā bezdarbnieks varēs rindas kārtībā piedalīties pasākumā arī atkārtoti. Sabiedrībai derīgos, mazkvalificētos darbos pašvaldībās NVA plāno no 2009.gada septembra līdz 2010.gada beigām iesaistīt vismaz 38 000 bezdarbnieku, tajā skaitā jau šogad - 17 500.

 

Darba prakses vietām jābūt izveidotām pašvaldībā vai pašvaldību aģentūrās, bet tās nedrīkst būt pašvaldību uzņēmumos. Ja bezdarbnieka darba praktizēšanas vieta tiek iekārtota iepriekš pastāvējušā darba vietā, tad darba attiecībām ar darbinieku, kas agrāk tika nodarbināts šajā darba vietā, ir jābūt pārtrauktām vismaz četrus mēnešus, pirms tiek parakstīts līgums ar NVA. Bezdarbnieki nevar būt nodarbināti ar uzņēmējdarbību saistītajos darbos. Darba praktizēšanai nedrīkst būt komerciāli nolūki, tai jāsniedz labums sabiedrībai.

 

Bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un vēlas strādāt darba prakses vietās pašvaldībās, tiek aicināti savā NVA filiālē pieteikties dalībai pasākumā.

 

Pašvaldībām, kuras piedalās NVA īstenotajā un Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētajā pasākumā "Darba praktizēšanas pasākumu nodrošināšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai", NVA finansiāli nodrošina, ja tas ir nepieciešams, atlīdzību darba praktizēšanas vadītājam valstī noteiktās minimālās algas apmērā, ja viņš uzrauga un palīdz iestrādāties 30 bezdarbniekiem, dotāciju pie darba algas 90 latu apmērā darba praktizēšanas vietas organizatoram katrā pašvaldībā, līdz 80 latiem vienai darba praktizēšanas vietai nepieciešamā inventāra iegādei un nomai, līdz 40,8 latiem transporta izdevumiem uz vienu darba prakses vietu bezdarbnieka atvešanai un nogādāšanai pēc darba mājās, kā arī līdz 20 latiem viena bezdarbnieka veselības pārbaudei pirms darba praktizēšanas uzsākšanas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas