Darbosies strūklakas, atgriezīsies melnais gulbis

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, kad Gulbenes centrālajā skvērā aicināti pulcēties iedzīvotāji, lai kopīgi dziedātu valsts himnu un svinētu Baltā galdauta svētkus, pilsētā sāks darboties arī abas strūklakas.

Gulbenes pilsētas pārvaldes komunālinženieris Jānis Krastiņš stāsta, ka jau ir veikti abu strūklaku sakopšanas darbi.

“Šogad vajadzēja arī krāsot centrālā skvēra strūklaku, bet to nedarījām, jo krāsot var tikai tad, ja gaisa temperatūra nav zemāka par plus desmit grādiem. Šajā pavasarī tā nebija, tāpēc krāsošanu atlikām uz nākamo gadu. Iztīrījām tikai strūklakas pamatni, nospodrinājām, kā arī atjaunojām apgaismes spuldzes. Ir doma strūklaku iedarbināt 4.maijā, jo šķiet, ka viss ir spējīgs darboties,” informē J.Krastiņš.

Viņš atceras, ka arī pagājušajā pavasarī strūklaka sākusi darboties šajos svētkos, bet 2015.gadā gan saņemti aizrādījumi, ka strūklaka sākusi darboties 9.maijā.

Reizē ar pilsētas centrālo strūklaku sāks darboties arī Jaunatnes parka strūklaka, kuras palaišana esot vienkāršāka, jo to vajadzējis tikai iztīrīt.

“Šogad strūklaku palaišanu traucē aukstās naktis. Cerēsim, ka laiks uzlabosies un strūklakās nekas neaizsals,” piebilst J.Krastiņš.

Uz Spārītes parka dīķi no savas ziemošanas vietas Galgauskas pagastā pārcelsies arī melnais gulbis Heinrihs, lai atkal priecētu parka apmeklētājus, jo ir beidzies noteiktais laiks  mājputnu turēšanai slēgtās telpās, lai tos pasargātu no putnu gripas. Gulbi uz dīķi nogādās Gulbenes pilsētas labiekārtošanas iestādes darbinieki, kuri pārbaudīja, kādā stāvoklī ir žogs, kas ieskauj Heinriha uzturēšanās teritoriju.

Lai melnais, cēlais putns nejustos viens, viņam joprojām tiek meklēta draudzene.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas