Daudzi bērni neierodas skolā

Pirmdien satiksmes autobusi spējuši izbraukt aptuveni pusē maršrutu. "Daudzās vietās ceļi nebija izbraucami. Bija tā, ka dažs, kas ar pasažieru autobusu izbraucis no rīta, mājās bija tikai vakarā. Nācās dažu autobusu vilkt laukā no sniega. Termiņos šoferi iekļauties nevarēja," "Dzirkstelei" stāsta SIA "Gulbenes autobuss" šoferis un arodorganizācijas vadītājs Jānis Jarusovs.

Pirmdien un otrdien, kad sniega autoceļos bija daudz un tie vietām bija grūti izbraucami, vienalga visas Gulbenes rajona skolas strādāja. "Tas, ka skolās bērnu bija mazāk, ir patiesība. Otrdien jau situācija bija mainījusies. Zinu, ka pagastos prioritāte bija to ceļu atbrīvošana no sniega, pa kuriem jābrauc autobusam, kas bērnus ved uz skolu," "Dzirkstelei" saka Gulbenes rajona Skolu valdes priekšsēdētāja Liāna Jansone.

 

Viņa stāsta, ka Tirzas pagastā pirmdien traktors brauca pa priekšu un skolas autobuss pakaļ. Un tā - visu ceļu. Cik varēja bērnu atnākt uz autobusu, tik arī skolā nokļuva.

 

"Daukstes pamatskolas direktore man zvanīja un teica, ka ir ieputināta un netiek uz skolu. Ceļinieki vēl nebija paspējuši notīrīt ceļu. Teicu viņai, ka citas izejas nav, kā vien gaidīt, kad brauks traktors un sniegu notīrīs. Bet pēc tam viss nokārtojās," saka L.Jansone.

 

Viņa bilst, ka pirmdien noteikti bija tādi bērni Gulbenes rajonā, kas nenokļuva līdz skolai.

 

"Bet patiesībā tā bija tikai viena tāda diena. Visi, kas nokļuva līdz skolai, mācījās, bet, ja kāds netika, iemesls bija attaisnojošs. Viena nokavēta skolas diena - tas nav nekas briesmīgs," atzīst L.Jansone.

 

Tomēr "Dzirksteles" rīcībā ir informācija, ka arī otrdien daudzi bērni no savām mājām nevarēja nokļūt līdz skolai laikus vai arī vispār neieradās.

 

J.Jarusovs gan saka, ka otrdien situācija valsts autoceļos jau bija mainījusies. Tikai vienā maršrutā satiksmes autobusam neizdevās izbraukt termiņos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas