Daudzi bezdarbnieki bez darba ir ilgstoši 2

Bezdarbnieku skaits turpina lēnām samazināties. Pašlaik 1737 Gulbenes novada iedzīvotāji ir reģistrēti kā oficiāli bezdarbnieki. Par to informē Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Nav pat pamatizglītības Situācija nemainās. Joprojām gandrīz puse bezdarbnieku bez darba ir ilgstoši, 213 bezdarbnieki ir jaunieši, 222 - pirmspensijas vecumā, bet 122 - invalīdi. 40 bezdarbnieki nav ieguvuši pat pamatizglītību, savukārt valstī tādi ir 3778 bezdarbnieki.

 

"Tagad viņiem ir iespēja mācīties aģentūras piedāvātajos kursos, piemēram, par pavāra palīgu. Līdz šim viņiem šādas mācības netika piedāvātas," uzsver V.Lituņenko.


Mazāk nekā vidēji valstī mums ir bezdarbnieku ar augstāko izglītību - nepilni septiņi procenti no kopējā bezdarbnieku skaita.


V.Lituņenko stāsta, ka visvairāk bezdarbnieku mūsu novadā ir Stradu un Beļavas pagastā. Ilgstoši bez darba ir gandrīz puse no viņiem.


Šī gada septiņos mēnešos bezdarbnieka statuss ir piešķirts 851 cilvēkam, noņemts - 966. Šajā laika posmā vairāk nekā pieciem simtiem bezdarbnieku ir izdevies iekārtoties darbā, savukārt "simtlatniekos" iesaistīti vairāk nekā četri simti bezdarbnieku. Septiņos mēnešos aģentūras Gulbenes filiālē ir reģistrētas 153 brīvas darba vietas.

 

Ir brīvas darba vietas

Uz vienu brīvu darba vietu Gulbenes novadā pretendē vidēji 36 bezdarbnieki. Aģentūras Gulbenes filiāle piedāvā vairāk nekā 40 brīvas darba vietas. Ir nepieciešams konditors (pieredze divi gadi), virtuves darbinieki, pārdevējas, virpotājs, lentzāģa operators, ceha strādnieks (dēlīšu garināšana, pakošana), frizieris (vēlama pieredze), palīgstrādnieki, automehāniķis, piedāvā arī maiņu darbu Rīgā pārdevējai un bārmenim, darbā tiek aicināti arī celtnieki - projektu vadītāji, ūdensvada kanalizāciju montētāji, siltumtīklu montētāji, metinātāji, santehniķi, ekskavatora vadītāji, pavārs (nodrošina ar dzīvesvietu), celtnieki (jaunieši pēc skolas), apdares darbu strādnieki, bruģētāji, kurjers (nepieciešama sava automašīna), lokmetinātāji, pārdevējs konsultants (ar zināšanām santehnikā), transportlīdzekļu krāsotājs (dzelzceļa tehnikai), kokapstrādes operatori (darbs Galgauskā). Vairāk informācijas aģentūras Gulbenes filiālē.

 

Fakti
bezdarbnieka deklarētā dzīvesvieta bezdarbnieku skaits


Gulbene .................................................638


Stradu pagasts ......................................198


Beļavas pagasts ....................................135


Daukstu pagasts ....................................131


Lejasciema pagasts .................................97


Lizuma pagasts ........................................92


Jaungulbenes pagasts .............................91


Stāmerienas pagasts ...............................91

Rankas pagasts .......................................82

Tirzas pagasts .........................................62


Galgauskas pagasts ................................51


Litenes pagasts .......................................48


Druvienas pagasts ..................................39

Līgo pagasts ...........................................33

Pievieno komentāru

Komentāri 2

drīz bezdarbnieku vispār nebūs.Vai nu apmirs ,vai brauks projām.Statistika rullē!!!Jē!

pirms 9 gadiem, 2011.09.12 09:18

a

tekstā ieviesusies kļūda . Pareizi , uz vienu strādāt gribētāju pretendē 40 darba devēji .

pirms 9 gadiem, 2011.09.12 07:16

Vietējās ziņas