Daudzviet vēl pamatīgi līst

Agrā sestdienas rītā daudzviet valstī turpinās pamatīgas lietavas, nokrišņu daudzums Rīgā jau ir pārsniedzis 30 milimetru, liecina uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Stiprs lietus turpinās galvenokārt Vidzemē un Rīgas reģionā. Lietu nes ciklona aukstā atmosfēras fronte, Latviju tā sāka šķērsot vēlā piektdienas vakarā no dienvidrietumiem, un Liepājas apkaimē lietus mitējās jau īsi pēc pusnakts, bet pirms tam negaisa laikā šeit tika novērota arī krusa.

Lietus zona pamazām turpina virzīties tālāk uz ziemeļiem, stiprais lietus visvēlāk pametīs Ziemeļvidzemi. Ciklona centrs atrodas virs Baltijas jūras un Igaunijas salām, sestdienas pēcpusdienā tā centrs nonāks virs Latvijas.

Saistībā ar auksto atmosfēras fronti un varenajiem lietus mākoņiem vietām Latvijā - it īpaši valsts dienvidaustrumu pusē - novērotas arī stipras vēja brāzmas, piemēram, Viļānos pēc plkst.5 tika reģistrēta vēja pastiprināšanās līdz 18 metriem sekundē.

Vējš izraisījis elektroapgādes pārrāvumus. Plkst.6 bez elektrības Latvijā bija 5156 Latvijas energokompānijas "Latvenergo" meitasuzņēmuma "Sadales tīkls" klienti, liecina elektroapgādes atslēgumu karte. Daugavpils novadā bez elektrības tobrīd bija 1450 mājsaimniecību, Lielvārdes novadā - 1165, Daugavpilī - 775, Aglonas novadā - 560. Vairāk nekā simts klientu bez elektrības bija arī Limbažu, Madonas, Ogres, Preiļu un Viesītes novadā.

Gaisa temperatūra Latvijā ir +13..+15 grādu, pretvēja piekrastē - +16 grādu.

Rīgā vēl turpinās lietavas, lietus varētu beigties ap plkst.8. Rīgas centrā nokrišņu daudzums līdz plkst.6 sasniedza 32 milimetrus jeb aptuveni 40 procentu no visa mēneša normas. Galvaspilsētā pūš lēns dienvidrietumu vējš un ir +15 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +18 grādiem Saldū līdz +23 grādiem Daugavpilī. Savukārt Spānijā piektdien valdīja svelme līdz pat +42 grādiem, Portugālē tika reģistrēti +39 grādi, Bosnijā un Melnkalnē - +38 grādi, Horvātijā un Itālijā - +37 grādi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas