Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daugavpilī iesvētīts Rotko mākslas centrs

Daugavpils, 24.apr., LETA. Šodien Daugavpils cietoksnī, bijušajā Arsenāla ēkā, klātesot mākslinieka meitai Keitai Rotko Prizelai, dēlam Kristoferam Rotko, dažādām uzaicinātajām valsts un pašvaldības amatpersonām, atzītiem mākslas jomas speciālistiem, tika iesvētīts pasaulslavenā Daugavpilī dzimušā mākslinieka Marka Rotko mākslas centrs

Centra iesvētīšanu, izstaigājot abus tā stāvus, veica gan luterāņu, gan katoļu, gan arī pareizticīgo mācītāji. Pēc tam pasākuma viesiem bija iespēja iepazīties ar mākslas centrā esošajām ekspozīcijām, tostarp Rotko darbiem, māksliniekam veltīto ekspozīciju, centra kolekcijas izstādi, Pitera Grifina (Lielbritānija) grafikas darbiem, Solomina Geršova (Krievija) gleznām, Pētera Martinsona keramiku un Latgales mākslinieku izstādi.  

Rotko centrā aplūkojamo ekspozīciju kopējā platība ir vairāk nekā 2000 kvadrātmetru.

 

Patlaban centrā konferenču sektorā sākusies sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā organizētā saruna "Latvija - viena no zvaigznēm. Rotko atgriešanās: iespējas un izaicinājumi". Diskusijā piedalās spilgtas personības un eksperti, kas dalās savā redzējumā par Marku Rotko un jaunizveidoto mākslas centru. Diskusiju varēs vērot arī tiešraidē internetā.

 

Burtiski pēc kādas pusstundas Rotko centra pagalmā uz skatuves notiks pasaulslavenā somu akordeonista Kimmo Pohjonena meistarklase - atvērtās durvis, kurā mākslinieks visiem interesentiem stāstīs, rādīs un atbildēs uz jautājumiem. Pasākums būs bez maksas un notiks angļu valodā.

 

Plkst.18 sadarbībā ar Daugavpils teātri un Daugavpils kamermūzikas orķestri centra pagalmā notiks Rotko mākslas centra atklāšanas pasākums un pēc tam centra apskate ar uzaicinātajiem viesiem. Atklāšanas performanci un uzrunas varēs vērot arī tiešraidē internetā.

 

Savukārt plkst.20.30 centra pagalmā sāksies akardeonista Kimmo Phjonena (Somija) koncerts, kas solās kļūt par krāšņu un iespaidīgu uzvedumu. Tā būs dāvana pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, ieeja uz koncertu - bez maksas.

 

25.aprīlī centrs vērs durvis visiem apmeklētājiem. No plkst.10 līdz 17 pilsētniekiem un viesiem būs dota iespēja apskatīt mākslas centra ekspozīcijas par īpašām centra atklāšanas cenām.

 

No 25.aprīļa līdz 27.aprīlim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks Pītera Grifina meistarklase.

Tā kā Rotko mākslas centra atklāšana ir ievērojams kultūras pasākums ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mērogā un ir izraisījis arī lielu starptautisku interesi, pilsētā ir gaidāms ievērojams viesu skaits.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas