Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daukstu pagastā cels jaunu rūpnīcu 5

Daukstu pagastā, blakus asfaltbetona rūpnīcai, kas atrodas Gulbenes - Madonas šosejas malā, SIA „LatGran" drīzumā sāks būvēt jaunu kokskaidu granulu ražotni. Tā uzņēmumam būs jau ceturtā šāda veida ražotne Latvijā.

Būvniecība sāksies augustā Lai izvēlētos piemērotāko vietu ražotnes būvniecībai, apskatītas vairākas vietas, piemēram, arī Emzes pusē, tomēr izvēle bijusi par labu šai vietai. Savulaik zemes īpašumu tur jau iegādājies cilvēks, kurš arī vēlējies nodarboties ar ražošanu, bet tā arī neko neuzsācis un daļu īpašuma pārdevis SIA „LatGrans". Savulaik arī Daukstu pagasta padomei nācies veikt izmaiņas pagasta teritorijas plānojumā, lai minētajā teritorijā atļautu rūpniecisko ražošanu. Arī dzelzceļa tuvums uzņēmējiem licis pieņemt lēmumu par vietas izvēli.

 

SIA „LatGran" ražošanas direktors Mārtiņš Zvejnieks uzsver, ka par jaunās ražotnes vietas izvēli likusi izšķirties resursu pieejamība, jo granulu ražošanai tiks izmantota koksne, ko citur nekur nevar izmantot, kā arī dzelzceļa pieejamība. „Šobrīd notiek dokumentu sakārtošana, tāpēc ceram, ka jau augustā varētu sākties jaunās ražotnes būvniecība," saka M.Zvejnieks.

 

Produkcija tiks eksportēta

Rūpnīcas izveidē SIA „LatGran" investēs 15 miljonus eiro. Būvniecībā tiks ieguldīti gan SIA „LatGran" līdzekļi, gan atvērta kredītlīnija „Handelsbanken" filiālē Latvijā. Jaunās kokskaidu granulu ražotnes būvniecību ir plānots beigt 2014.gada trešajā ceturksnī. Sākumā būvniecībā būs darbs celtniekiem, bet pēc tam ražotnē tiks nodarbināti 25 cilvēki, lai visu diennakti nodrošinātu nepārtrauktu ražošanas procesu. Tas būs vietējais darbaspēks.

 

SIA „LatGran" ir lielākais kokskaidu granulu ražotājs Latvijā. Jaunās rūpnīcas jauda Gulbenē ir plānota aptuveni 150 000 tonnu kokskaidu granulu gadā.

 

Gandrīz visa gatavā produkcija tiks eksportēta uz Eiropas Savienības valstīm Dāniju, Zviedriju, Beļģiju un Nīderlandi. Produkcija gala patērētājiem - Eiropas spēkstacijām un koģenerācijas stacijām - tiks piegādāta bez starpniekiem. SIA „LatGRan" jaunā ražotne Gulbenes novadā ļaus palielināt meža nozares eksporta ienākumus.

 

Izmantos mazvērtīgo koksni

Tiks izveidots arī pietiekami liels laukums, lai varētu uzglābāt ievērojamus izejvielu krājumus laikam, kad izejvielu piegāde ar autotransportu ir apgrūtināta vai pat nav iespējama.

 

Laikraksts „Dienas Bizness" vēstī, ka fakts, ka Gulbenes tuvumā tiks izveidots liels mazvērtīgās koksnes patērētājs, ir vērtējams pozitīvi, jo mežsaimniekiem palielināsies šī sortimenta pārdošanas iespējas. Kokskaidu granulas, kuru ražošanai izmantos lapu un skuju koku šķeldu, lapu un skuju koku zāģskaidas, zaru šķeldu, mizu un jauktu koku malku, ir videi nekaitīgs produkts, jo kurināmais nesatur ķīmiskas piedevas. Granulām ir arī trīskārt lielāks enerģijas daudzums, rēķinot uz masas vienību, nekā malkai vai šķeldai.

 

Fakti

* SIA „LatGran" dibināts 2004.gadā. Tā dalībnieki ir Zviedrijas un Somijas uzņēmumi.

 

* Valdes priekšsēdētājs ir Jarls Ragnars Valdens.

 

* Pirmā uzņēmuma kokskaidu granulu rūpnīca sāka darbus Jaunjelgavā 2005.gadā. 2008. gadā - Krustpilī, bet 2011.gadā - Krāslavā.

 

* Šobrīd trīs rūpnīcās nodarbināti aptuveni 100 strādnieki.

 

* Gadā kopumā tiek saražotas vairāk nekā 400 000 tonnas granulu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

-

* Valdes priekšsēdētājs ir Jarls Ragnars Valdens..jā a musējie tik vergot spēj.

pirms 6 gadiem, 2013.06.05 10:51

Vietējās ziņas