Dažas pašvaldības steidzas taupīt, citas nogaida

Vēl nav oficiālas informācijas par valsts budžeta grozījumiem
Gulbenes rajona padomē ne novembrī, ne decembrī darbiniekiem nav bijušas un netiek plānotas prēmijas, piemaksas algai vai naudas balvas. "Dzirkstelei" to apstiprina Gulbenes rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Māris Raģelis.

Par to, ka kolēģi Alūksnes rajona padomē pirms Ziemassvētkiem izmaksājuši dāvanas naudas izteiksmē, M.Raģelis saka: "Tiem, kurus atlaidīs no darba, arī vajag naudu dāvināt, kamēr likums to vēl atļauj. Rīgā, ministrijās, tur prēmijas darbiniekiem izmaksāja jau novembrī. Nākamgad šādu iespēju vairs nebūs vispār nemaz."

Kad nopublicēs "Latvijas Vēstnesī" likumu par valsts budžeta grozījumiem, tad par sava budžeta samazināšanu un līdzekļu taupīgu lietošanu lems arī Gulbenes rajona padomē.

 

"No plašsaziņas līdzekļiem ir gūta informācija, bet vēl nav oficiāla dokumenta," "Dzirkstelei" saka Gulbenes rajona padomes izpilddirektore Guna Švika.

 

Viņa zina teikt, ka, "salīdzinot ar 2008.gadu, nevis ar reālajām vajadzībām, rajona padomes budžets būs jāsamazina vairāk nekā par 20 procentiem".

 

Budžets neatbildīs vajadzībām

"Tas attieksies uz visām nozarēm un arī uz algu fondu. Ja taisnība tam, ko lasām presē, tad algu fonds būs jāsamazina aptuveni par 15 procentiem. Taču konkrētāk zināsim tikai pēc jaunā gada. Ar 1.janvāri vēl nekas nebūs mainījies rajona padomē. Sēde, kurā lems par budžetu 2009.gadam un šiem jautājumiem varētu notikt janvāra beigās un varbūt par februāra otrajā pusē. Viss ir atkarīgs no tā, kad vajadzīgā informācija būs publicēta "Latvijas Vēstnesī"," saka G.Švika.

 

Pēdējā šāgada rajona padomes sēde notiks 29.decembrī, bet tajā vēl par nākamā gada budžetu nelems.

 

G.Švika arī informē, ka visās rajona pašvaldībās, visās valsts un pašvaldības iestādēs Gulbenes rajonā nākamā gada budžetā ir jāievēro taupības režīms.

 

Brīdinās par atlaišanu

Litenes pagasta padomes priekšsēdētājs Gunārs Ciglis "Dzirkstelei" saka, ka jau 30.decembrī pagasta padomes sēdē deputāti ieskicēs nepieciešamību taupīt līdzekļus, jo nākamā gada budžets būs mazāks nekā bija plānots.

 

"Esam sākuši domāt par štatu samazināšanu. Nākamajā padomes sēdē brīdināsim tos, kurus nāksies atbrīvot no darba. Pārējiem būs jāsamazina alga. Ministru kabinets ir ieteicis algas samazināt tiem, kas pelna vairāk par 360 latiem mēnesī. Bet mums pagastā ir tikai apmēram pieci tādi cilvēki. Lai panāktu vajadzīgu ietaupījumu algu fondā kopumā, visas algas pašvaldībā un tās iestādēs strādājošajiem ir jāsamazina par 15 procentiem. Ietaupīt var tikai tā - daļu darbinieku atlaižot un pārējiem samazinot algas. Janvārī tas process jau notiks," saka G.Ciglis.

 

Nebojās Ziemassvētku noskaņu

Viņš pagaidām neatklāj cik darbiniekus plāno atlaist. Negriboties satraukt cilvēkus un bojāt Ziemassvētku noskaņu. Jaungulbenes pagasta padomes priekšsēdētāja Saulcerīte Indričeva "Dzirkstelei" saka, ka bez algu samazināšanas pašvaldībā nākamgad neiztikt, jo "Jaungulbenes pagasta padomē nekad nav bijušas prēmijas, piemaksas vai 13.alga".

 

Arī viņa saka, ka būs jāsamazina visas algas, jo citādi nav iespējams panākt algu fonda samazinājumu par 15 procentiem.

 

"Varbūt mēs arī uz tiem procentiem netiektos, bet ir jāsabalansē budžets," bilst S.Indričeva.

 

Par štatu samazināšanu viņa pagaidām nerunā, bet saka, ka droši vien darbiniekiem nākšoties pāriet uz mazākām darba slodzēm. Viņa piebilst, ka, dzīvodama laukos, arī arī nav pamanījusi atjaunotajā Latvijas brīvvalstī ekspremjera Aigara Kalvīša piesolītos treknos gadus.

 

"Pamanu tikai arvien lielāku nabadzību. Laukos mēs savelkam jostas līdz beidzamajam un, protams, izdzīvosim. Bet kā būs Rīgā?" vaicā S.Indričeva.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas