Dažiem SUP dēļi Stāmerienas ezerā nepatīk 22

“Dzirksteles” redakcija saņēmusi kādas atpūtnieces satraukumu par to, ka Stāmerienas ezerā aktīvie SUP dēļu iznomātāji traucējot peldētājiem. Novadā šo atpūtu piedāvā septiņi iznomātāji, bet jārēķinās ka daudziem ūdens atpūtas cienītājiem ir arī personīgie SUP dēļi.

Stāmerienas vietējā iedzīvotāja Evita Indriksone, kura regulāri izmanto šo atpūtas veidu, stāsta, ka nekad nav bijušas nekādas problēmas ar citiem atpūtniekiem. “Man personīgi netraucē nekas gan, kad es peldos, gan kad supoju. Supošana jau notiek ezera vidū un ne krastā, kur citi peldas,” komentē Evita no Stāmerienas.

Varbūt nepatīk jaunais

Pie Stāmerienas ezera ar savu piedāvājumu šovasar atrodams atpūtas inventāra iznomātājs Toms Kindzulis. Viņš piedāvā iznomāt SUP dēļus pie baznīcas kuģīša piestātnes. “SUP dēlis ir sporta un atpūtas inventārs, tāpat kā peldriņķis vai piepūšamais matracis. Ezers ir liels, un tajā netiek īpaši norādīta zona, kur būtu jāuzturas supotājiem, viņi drīkst braukt sev vēlamā virzienā. Atceros vienu nesenu situāciju, kad bērni tuvāk krastam mazliet peldēja ar šiem SUP dēļiem. Varbūt tas kādam nepatika. Parasti jau visi brauc dziļāk ezerā, un tas ir prom no peldētājiem,” komentē T.Kindzulis.

Viņš pieļauj domu, ka kādreiz varbūt kādiem mierīgās atpūtas cienītājiem, kuri pieraduši tikai pie peldētājiem šajā ezerā, SUP dēļi ir liels jaunums. “Vienmēr varam ielikt kādu jaunu lietu ierastā vietā, un vienmēr būs kādi, kam kaut kas nepatīk, bet ezeru jau nevar gribēt izmantošanai sev vienam, vai ne? Man iznomāšanai ir kādi padsmit SUP dēļi un, ja atbrauc lielāka grupa un ar tiem iepeld ezerā, varbūt arī tas kādam nav paticis. Bet aicinu cienīt vienam otru, un centīsimies sadzīvot,” aicina SUP dēļu iznomātājs. Viņš atzīst, ka sezona šobrīd vēl nav ļoti aktīva, vairāk supotāji uz ezera manāmi vakarpusē un arī brīvdienās. Vienmēr visiem, kas iznomā, tiek izstāstīta instruktāža, tostarp drošības noteikumi, kā pareizi stāvēt uz dēļa un kā to vadīt.

SUP dēļi nav motorlaivas

Gulbenes novada Pašvaldības policijas vecākā inspektore Marika Andža skaidro, ka drošību uz ūdenstilpēm nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.92 – “Noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos”, taču noteikumos nav ietverti atsevišķi nosacījumi, kas būtu jāievēro tieši SUP airētājiem, izņemot prasību, ka airdēļu airētājiem nepieciešams izmantot glābšanas vestes vai glābšanas vestei līdzvērtīgu sertificētu peldtērpu. “Ikvienai personai, kura atrodas uz ūdens vai ūdenī, ir jāievēro pieklājības normas, netraucējot citiem peldētājiem brīvi peldēt un baudīt atpūtu uz ūdens,” norāda M.Andža.
Arī Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Andrejs Nakoskins norāda, ka uz šo peldlīdzekli neattiecas tie regulējumi, kas ir motorlaivām vai ūdensmotocikliem. “Arī ar ūdensmotociklu, ja tas nav iedarbināts, drīkst caur peldvietu pietauvoties pie krasta, airējot un, protams, netraumējot citus. Stāmerienas ezerā nav konkrētu iekšējo noteikumu, kā uz tā būtu jāuzvedas. Nosacīta robeža, ar ko var atdalīt peldvietu, ir bojas. Zinu, ka Alūksnes ezerā publiskajā peldvietā tās ir saliktas, un cilvēki, kuri izmanto arī katamarānus vai elektrolaivas, zina, kur ir bojas un kur viņi drīkst atrasties. Galvenie nosacījumi tomēr ir paša cilvēka atbildība, jo likuma normās nav atrunātas uzvedības normas supotājiem,” plašāk komentē A.Nakoskins. Ja tomēr ir bijusi situācija, kad ir notikusi kaut kāda veida sadursme peldētājam ar atpūtas inventāra lietotāju, tad turpat uz vietas notikušais ir jāizvērtē. “Atbildība var iestāties, ja cilvēks, piemēram, ar airi iesitis peldētājam pa galvu. Protams, ne jau par katru situāciju ir jāsūdzas vai jāierosina administratīvais process. Tas ir jāiesāk, ja ir nodarīti tīši miesas bojājumi. Ja kaut kas ir noticis aiz neuzmanības un netīšām, tad saukt pie atbildības nevajadzētu,” tā A.Nakoskins. 


Gulbenes novadā
SUP dēļus piedāvā:
● Atpūtas vieta “Pincikājas” pie Sudala ezera;
● Atpūtas kompleksā “Lācītes”;
● Apartamenti Stāmerienā;
● Atpūtas vieta “Lāčauss”;
● Viesu namā “Ziedugravas”;
● Pakalpojumu serviss “Laiks  izklaidei”;
● “Stāmerienas SUP”

Pievieno komentāru

Komentāri 22

*

Kādas izmaksas ir SUP dēļu nomai Gulbenē?

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 11:06

sup

Sākot ar 5eur/h - kā kurā vietā.
30 min 3 vai 4eur.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 11:24

up

Alūksnē 20€ uz 24 stundām!

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 18:36

madonā

Madonā esot pa 7 eiro, pie mums labāk! :)

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 23:40

supotājs

Ļoti žēl, ka cilvēki vaino sup iznomātājus pie traucēšanas.
Ir novērots, ka ezeru apmeklē arī daudz privātie atpūtnieki ar saviem personīgajiem dēļiem, kas arī var būt tie, kas kādam ir patraucējuši.
Muļķīgi sūdzēties par to, ka cilvēki vēlas atveldzēties un atpūsties šajā, tā jau ierobežotajā laikā.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 11:44

.

Nu tur jau arī netrūkst tādu, kas ar laivu izdomā piebraukt praktiski peldošiem cilvēkiem pie galvām.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 12:08

Peldētāja

Manuprāt,lielākais traucēklis šobrīd ir kuģītis,kas vizina atpūtniekus pa Stāmerienas ezeru. Tam piestātne ir peldvietā aiz baznīcas, un lai piekuģotu atpakaļ piestātnē, tas peld tieši caur peldvietu. Ja cilvēku ir daudz,kādu reizi tas var beigties bēdīgi. Īsti nav padomāts par to,kā piekuģoties piestātnei,netraucējot peldētājiem.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 13:14

Vietējā

Ir tādi, kuriem nekas nepatīk, allaž atradīs par ko burkšķēt. Ezers ir publisks, visiem gribas atpūsties. Ja nepatīk, lai meklē vietas citur, kur nav neviena cilvēka.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 13:24

tikpat kā vietējais

Piekrītu jums. Ka tikai nav kā tajā ne visai tiklajā teicienā, ka "sliktam dejotājam pat o..s traucē"!

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.14 10:40

Par aktīvu atpūtu uz ezera

Atkal uzrodas kāds kam vajag paburkšķēt par kaut ko..
Beidzot ir iespēja tiešām labi pavadīt laiku uz ūdens.. priecājos par šādu iespēju, un ceru, ka burkšķētāji paklusēs mazliet...
P.S. nemaz tie supi netraucē peldētājiem.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 13:34

VID

Gandrīz nevienā par iedoto naudu nedod pretī papīrīti lai piedalītos čeku loterijā

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 13:53

Nodokļu maksātāja

Tātad, kādam nodokļi ir jāmaksā, bet kāds var atļauties bāzt naudiņu kabatā...Kur skatās Gulbenes VID?

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.14 09:12

Mintauts

Vienam traucē supi, otram traucē kuģītis. Nākamajam tas ka nevar piedalīties vid loterijā. Itkā mums būtu maz peldvietu, un maz ezeru. Tādi muļķi.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 19:44

Ok

Peldetajem ari jaskatas apkart. Es biju uz kugisa un redzeju ka cilveki bezkaunigie. Stav ka koki un nekustas. Vaditajs loti uzmanigs.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 22:38

grūti lasīt

rakstā pārnesuma zīmes nav noņemtas.

bet supotāji malači, arī tie, kas organizē un ko uzņemas, cilvēkiem vajag jaunas lietas, labi, ka tās atnāk arī uz gulbeni!

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 23:39

$$$

Šobrīd tik tiešām traucē kuģītis. Tik ļoti laba peldvieta bet kā kuģītis izbrauc cauri viss ūdens tiek sakults un zāles pa visu peldvietu. Vajadzētu piedomāt pie tā lai brauktu no citas puses.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.14 10:41

Zinka

Problēma ir nevis supos, bet supotājos. Ja tev brauc virsū speciāli, no muguras, tad tas nav normāli. Bet tādi gadījumi ir bijuši pāris reizes. Loģiski, ka automātiski rodas nepatika.
Piedāvājums paplašināt pludmali. Lai visiem pietiek vietas.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.14 12:44

Lauķis

Gāz ezerā un aiz kājas zem ūdens,lai sprauslā!

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.14 13:04

Vispār

Man liekās,ka Gulbenes novadā, nav neviena oficiālā publiskā peldvieta. Visas " peldvietas" ir cilvēku izveidotas, un tā vieta pie Stāmerienas baznīcas ir vieta,kur ugunsdzēsēji brauc pumpēt ūdeni,ja nu pašiem ir beidzies, ērtai transporta piebraukšanai. To,ka cilvēki tur izvēlējušiea peldēties ir viņu izvēle. Manuprāt vajadzētu tomēr cienīt vienam otru. Forši,ka Gulbenes novadā uzņem apgriezienus aktīvā atpūta, par to nevajadzētu burkšķēt.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.14 22:50

Aa

A ja man kā supotājam traucē peldētāji, arī dzirksteli saukt? Pīkstuļi.
Pīkst, ka gulbenē nav ko darīt un nekas neattīstās, bet tikko kā parādās jaunas iespējas atkal slikti.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.17 12:00

Bb

Kulturāla atpūta un huligānisms nav viens un tas pats. Supistiem vajadzētu cienīt līdzcilvēkus-peldētājus, tad konfliktu vnk nebūtu. Savu pārākumu nepiemērotās vietās mēdz demonstrēt cilvēki ar mazvērtības kompleksu un tādi, kuri mājās /darbā jūtas apspiesti.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.18 14:07

Vietējās ziņas