Deg skola, sodrēji un gāze (papildināts)

Pirms Ziemassvētkiem, 22.decembrī pulksten 7.48, dega Sveķu skolas korpuss 350 kvadrātmetru platībā. Dedzis otrais stāvs 100 kvadrātmetru platībā un ēkas jumts 250 kvadrātmetru platībā. Cilvēki necieta. Šajā ēkā atradās gan garāžas, gan darbmācības telpas. Ugunsgrēka iemeslu skaidro Valsts policija. Ugunsgrēkā cietusī ēka bija apdrošināta, “Dzirksteli” informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis.

Sveķu internātpamatskolas ugunsgrēkā tiek vainots īssavienojums, kas noticis instalācijās, aģentūru LETA informēja skolas direktors Aigars Lasis. Viņš atklāja, ka ugunsgrēks noticis mājturības un galdniecības kabinetos, sadegušas ir ne tikai telpas, bet arī instrumenti, kas tika izmantoti mācību darbā. Šobrīd vēl notiek telpu tīrīšana un atbrīvošana no sadegušajām ierīcēm. Telpās, lai sniegs un lietus tajās netiktu, jumts ir nosegts. Zaudējumi vēl nav aprēķināti.Kā atklāj direktors, mācības ugunsgrēks un tā seku likvidēšana neietekmēs, tās notiks citās telpās.

Turpmāk Ziemassvētku brīvdienās piecos gadījumos iedzīvotāji lūguši palīdzību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļai. Visos gadījumos nelaime novērsta un būtiskas sekas nav iestājušās, cilvēki nav cietuši.


24.decembrī pulksten 7.15 Gulbenē, kādā dzīvoklī Skolas ielā 5/3, virtuvē dega gāze pie gāzvada saskares vietā ar skaitītāju.


Sodrēji dūmvados dega 25.decembrī pulksten 22.28 Gulbenē, Stacijas ielā 11, 27.decembrī pulksten 17.33 Gulbenē, Blaumaņa ielā 1b, un 28.decembrī pulksten 9.15 Jaungulbenes pagasta “Riekstiņos”.


27.decembrī pulksten 18.50 autobuss bija ieslīdējis grāvī pie kāzu muzeja Ozolkalnā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas