Deg sodrēji un atkritumi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļa pagājušajā nedēļā saņēma piecus izsaukumus, divi no tiem bija saistīti ar vētras radīto seku likvidēšanu. Par to informē dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.

Trešdien, 30.novembrī, dienā dienests saņēma informāciju, ka Stāmerienas pagastā dzīvojamās mājas dūmvadā deg sodrēji. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja, vai ugunsgrēks nav izplatījies tālāk un aizdedzinājis koka konstrukcijas.

 

Arī ceturtdienas vakarā tika saņemts izsaukums uz dzīvojamo māju Stāmerienas pagastā, kur dūmvadā dega sodrēji viena kvadrātmetra platībā. Dienests atgādina, ka pirms apkures sezonas sākuma ir jāiztīra dūmvadi, lai tajos esošie sodrēji augstās temperatūras ietekmē neaizdegtos.


Savukārt sestdienas vakarā ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Gulbenē, Rīgas ielā, blakus gāzes tvertnēm deg atkritumi konteinerā viena kvadrātmetra platībā. Ugunsdzēsēji glābēji degošo atkritumu konteineru nodzēsa.

Dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis norāda, ka vainīgos šajā gadījumā skaidro policija. Viņš stāsta, ka pie atkritumu aizdegšanās konteineros grēko gan pusaudži, gan pieaugušie.

 

"Piemēram, tiem, kuriem ir kamīni, bieži vien atkritumu konteinerā izber nenodzēstus pelnus. Ir bijuši pat gadījumi, kad ir aizdegušās lodžijas. Cilvēki izliek uz lodžijas no kamīna vai krāsns iztīrītus pelnus un pēc pāris stundām jau var sākties degšana, jo pelni ilgi uztur ogles, un ir iespējama otrreizēja aizdegšanās, tāpēc ir jābūt uzmanīgiem un piesardzīgiem," uzsver V.Griķis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas