Dejotāji sadanco Lejasciemā

Ir tā pa īstam sākusies vasara, kas daudziem asociējas arī ar skaistajām zaļumballēm lauku estrādēs. Daudzviet jau vasaras pasākumi estrādēs ir ieskandināti. 30.maijā tas tika paveikts arī Lejasciema estrādē - tur notika tautisko deju festivāls "Deja saulrietā".

Lejasciema pagasta kultūras nodaļas vadītāja Inga Dambrova stāsta, ka šajā pasākumā Lejasciema estrādi vasaras sezonā ievirpuļoja pavisam 32 dejas, pārsteidzot skatītājus ar košiem tērpiem, oriģinālu mūzikas apdari un horeogrāfiju. Saulrieta valdzinājumam ļāvās astoņi deju kolektīvi: Lejasciema deju kolektīvs "Unce" (vadītāja I.Dambrova), Gulbenes deju kolektīvi "Rūsiņš"(vadītāja Edīte Ķikuste), "Ratiņš" (vadītāji Iva un Kārlis Venti), "Apinītis" (vadītāja Dainuvīte Putniņa), Lizuma pagasta deju kolektīvs "Untums" (vadītāja Lāsma Skutāne), Jēkabpils rajona Rubenes deju kolektīvs "Rasa" (vadītāja Inta Tomāne), Valmieras rajona Mazsalacas deju kolektīvs "Skaņaiskalns" un Matīšu deju kolektīvs "Līksme" (vadītāja Iveta Kļaviņa).


 

"Paši dalībnieki, saulrieta apspīdēti un enerģijas uzlādēti, lika organizatoriem noprast, ka šis festivāls ir ne tikai pirmais, bet ir arī kā pamats, aizsākot šo tautisko deju sadancošanās tradīciju Lejasciemā," stāsta I.Dambrova.

 

Pēc pasākuma ikviens varēja lustēties grupas "Daugavieši" pavadījumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas