Demontēs 50 gadus vecu tualeti 10

Gulbenē, Miera ielā, tuvākajā laikā demontēs aptuveni 50 gadus veco sabiedrisko tualeti, kas atrodas ceļa malā netālu no restaurētās kapličas ēkas, kurai ir 76 gadi.

Gulbenes pilsētas pārvalde informē, ka saņemta būvatļauja, lai vecās tualetes demontāža varētu sākties. Ēka vairs neesot piemērota izmantošanai, ir arī bezjēdzīgi to attīrīt, jo "pēc tam rastos problēma, kur šo visu saturu likt". "Tualete bija tā uztaisīta, ka saturu pat izsūkt nevar, pirms tam nenoceļot betona plāksnes," "Dzirkstelei" skaidro Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons.  

Savukārt laikraksta rīcībā ir informācija, ka pašvaldība bijusi nemierā, ka šo tualeti apmeklē pilsētas caurbraucēji. Ceļa malā redzēti piestājam tālsatiksmes autobusi un pasažieri rindām dodas uz tualeti, kura faktiski ir domāta tikai kapsētas apmeklētājiem.

 

"Es īsti nezinu, vai par to būtu jēga dusmoties. Kaut kur cilvēkiem taču tas ir jādara! Ja ne tur, tad citur!" saka A.Pētersons.

 

Noteicošais faktors, kāpēc pašvaldībā akceptēta doma par tualetes demontāžu Miera malā ir tas, ka neētiska un neestētiska bija tās atrašanās kapsētas priekšā. A.Pētersons min līdzību - kā būtu, ja baznīcai priekšā uzceltu sabiedrisko tualetei? Turklāt šī būve savu laiku jau ir nokalpojusi, tā smako, sevišķi vasarā. "Ja tajā laikā kapsētā notiek sēru ceremonija, ir diezgan tā nepatīkami," saka A.Pētersons.

 

"Visi, kuri uz šo tualeti ir gājuši, ir redzējuši mūsdienām neatbilstošos apstākļus," "Dzirkstelei" saka Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns.

 

Viņš informē, ka, līdzko sals pieņemsies spēkā, sāksies demontāžas darbi. Ātrāk izdarīt to nav iespējams. Divas pagaidu tualetes ir izvietotas kapsētas otrā pusē vai, pareizāk sakot, tā saucamajos aizkapos. Drīzumā tikšot izvietotas atbilstošas norādes, lai cilvēki saprastu, kurā virzienā meklējamas labierīcības.

 

"Tās ir glītas koka tualetes. Jau tagad tās ir labākas nekā demontējamā," stāsta O.Lucāns.

 

Jaunās tualetes vēl lietot nevar. Tās sāks darboties, kad vecā tualete tiks demontēta un nolīdzināta līdz ar zemi. Gulbenes pilsētas pārvaldes oficiālās informācija vēstī, ka jaunās tualetes būs atvērtas visu laiku, un tās pieskatīs kapsētas pārziņa palīgs. Par apkopšanas darbiem - tīrīšanu, izvešanu - rūpēsies SIA „Alba".

 

Bet tas vēl nav viss. "Ar laiku plānojam Gulbenes vecajā kapsētā izveidot jaunu, labiekārtotu tualeti ar ūdens pieslēgumu. Kad to mēs izdarīsim, es nevaru apsolīt. Vai nākamgad, tas būs atkarīgs no pieejamajiem līdzekļiem," saka O.Lucāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Kaķe

Varbūt pie benzīntanka var uzcelt tualeti, nebūs kapličai priekšā un uz bērēm atbraukušie varēs aiziet un galvenais- caurbraucēji arī, it kā tiem cilvēkiem nevajadzētu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 15:49

Ē

Klau,bet jaunajā tak rakstīts,ka nedrīkst pļūtīt,kamēr vecā nav nolīdzināta līdz ar zemi !Tak jau tas sargs tevi nofotorgrāfēs un būsi tepat saitā ar visu nolaisto biksi,tak vebkamera tur būs,viss pēc jauno laiku standarta,dabīga koka ,vēdināma,ar apsargu, šajā ūdens gan nav paredzēts,vienīgi pie akas varēsi noskalot-bet tikai rokas. Papīru gan gādājiet sev laicīgi.

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 08:39

Jānis

Līdz tualetei, jaunajai, lai nokļūtu jāpārvar dubļu jūru. Nevaru pat pateikt, kas labāk vecais smakonis, vai jaunie dubļi:)

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 22:34

???

UN kur tad cilveki lia GUlbene uz tualeti iet???
Un vai tad talbraucejiem dabiskas vajadzibas nokartot nevajag?

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 20:31

Juris

Slaidakie vares nokartoties aiz krustiem,bet tie ar resnajiem dibeniem kur lai iet???kura vieta cels jaunu???

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 18:24

vecmāmiņa

Tualete jau nu jātīra nebūs,bet bikses gan būs!!!

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 15:53

beļaviete

Tad jau Beļavas iedzīvotājiem šī tualete noderēs vairāk nekā kapu apmeklētājiem, jo tuvāk būs.

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 15:51

Butka

Laba doma,bet kaut kā aizkavējusies gan,jo "Visi, kuri uz šo tualeti ir gājuši, ir redzējuši mūsdienām neatbilstošos apstākļus,", jautājums,kad jums sākās mūsdienas? Manuprāt tualete jau tajos laikos tika izvietota,tā,lai nav īpaši tālu,tas bij normāli...tas,ka nevar šo kārtīgi sakopt ir cits jautājums,jo tualetei veids jau ir kā atvērtā tipa.Varbūt lētāk turpat vai vairāk zaļajā zonā- kur koki izvietot glaunās zaļās aizvedamās un iztīrāmās tualetes,vai tas ir jums par dārgu,viņas ir pietiekami glītas ,lai iekļautos vidē,turklāt neizvietot nezin kādos aizkapos,lai ceremonijas laikā nav jārikšo vai pusstunda turp un atpakaļ-bēres jau galā :)Jā un ar ko tad Jaunie kapi ir nogrēkojušies,ka tur neuzlabo neko,ne morgu,ne tualeti,tiesa ,kad apkārtnes sakopšana ir uzlabojusies ļoti, viss skaisti.Labi jau laikam ,ka vispār atcerās,ka arī kapsēta ir diezgan sabiedriska vieta kādam ,vismaz pārszeiz gadā.

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 15:37

Vietējās ziņas