Deputāti aicina izpildvaru ievērot Gulbenes pašvaldības nolikumā rakstīto 8

Paredzams, ka jautājums par pašvaldības trīs pārvalžu izveidi tagadējās Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vietā tomēr tiks izdiskutēts deputātu komitejas sēdē un tikai pēc tam domes sēdē. Par to vietējie tautas kalpi publiski vienojās 25.jūlijā, ņemot vēra kolēģes Larisas Cīrules priekšlikumu.

Iepriekš bija plānots, ka jautājums tiek apspriests tikai informatīvi un tālāk tiek virzīts uz ārkārtas domes sēdi, visticamāk, vēl šomēnes. Pašvaldības izpilddirektores vietnieks Sandis Sīmanis steigu skaidroja ar nepieciešamību ātri risināt darba tiesisko attiecību jautājumus. L.Cīrule iebilda, ka ne visi deputāti ir pietiekami informēti par ieceri veidot kultūras pārvaldi, sporta pārvaldi un izglītības pārvaldi. Viņas nosauktais datums, kad šīm pārvaldēm it kā jāsāk darboties, bija 1.oktobris. Deputāts Intars Liepiņš atgādināja, ka Gulbenes novada pašvaldības nolikums nosaka – lēmumu projekti ir vispirms jāizskata komiteju sēdēs. Deputāts Valtis Krauklis sacīja, ka no prakses zina – šādas situācijas jau ir bijušas. Neesot nekādu problēmu pirms domes sēdes sasaukt deputātus kopā uz apvienoto komiteju sēdi un tur izskatīt jautājumu. “Domes sēdē būs mazāk diskusiju,” rezumēja V.Krauklis. Deputāte Ieva Grīnšteine jautāja, vai nodaļas dalīšana trīs pārvaldēs nozīmē, ka trīs komitejās tiks sadalīta arī tagadēja domes izglītības, kultūras un sporta komiteja. Jautātais palika bez atbildes.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

eh

Lieta jau tur grozās ap vienu - naudu. Kam, cik un par cik tas tamborējums ienesīs vairāk? Būtu labāk padomājuši kā atturēt cilvēkus darbspējīgā vecumā no tuvākas vai tālākas emigrācijas. To jau vairs tikai aklais neredz, ka proporcionāli graudu torņu skaita pieaugumam samazinās skolu skaits.

pirms gada, 2019.07.26 20:32

Vilis

Jaunàs izpildvaras tupums, tikai taisìt pàrvsldes, n tàs nodaļas un ņemties pa domes māju, aizmirstot pagastus, pilsētas cilvēkus! Tā ir kad āźi par dàrzniekiem! Vadìba nekam neder! Nu izpilddirektore ir vnk vāks visam novadam!

pirms gada, 2019.07.27 12:02

Janka

Un palīgs tāds pats. Divi zābaki - pāris!

pirms gada, 2019.07.27 14:04

DG

Kāds sakars te graudu torņu skaitam? Vai tad pie visa (ka nav darba vietu, zema dzimstība, zema darba kvalitāte un atdeve no strādājošiem, uzpūsta valsts un vietējās pašvaldības štats ar iedomīgiem un neaizsniedzamiem ierēdņiem, slēgtām skolām u.c., utt, u.tml.) vainīgi lauksaimnieki?
Nu ja, lai jau labāk aizaug lauki. Būsim zaļi no visiem galiem! Ļaudis attopieties, un sākat paši kārtīgi strādāt, maksāt nodokļus un aktīvi iesaistīties dažādās aktivitātēs, nevis skaust cita paveikto un apspriest kā būtu, ja būtu!
Zinu, ka būs daudz pretīgu komentāru, bet esiet laimīgi un lai veiksme ir ar jums!

pirms gada, 2019.07.30 12:06

eh tai DG

Kurš teicis, ka graudu torņi tas ir slikti? Ir vienkārša fakta konstatācija - sakarā ar komandekonomikas nomaiņu uz tirgus ekonomiku tauta naivi cerēja, ka viss paliks pa vecam. Nekā nebija - intensīvajā lauksaimnieciskajā ražošanā tik daudz cilvēku nav nepieciešams. Tā ir objektīvā realitāte - ne laba, ne slikta. Tā vienkārši ir. Un tā deklarēšana, ka vajag tikai darboties ir tukša muldēšana. Reāli nodrošināt peļņu nesošu darbu sev un vēl vismaz četriem cilvēkiem bez cipara ar sešām nullēm nav iespējams. A lielsaimnieku motivācija ir vienkārša - parādi bankai:) Vai ne tā? Cilvēki paliek gudrāki (uzslavas izglītības sistēmai) - saprot cik maksā viņu prasmes un laiks.

pirms gada, 2019.07.30 20:40

Par mežu

Tiek pārdots Jaungulbenes pagasta mežs! Vai tā ir laba saimnieka attieksme-pārdot mežu. Tā ir viendienīša attieksme. Par šo naudu tiks īstenoti projekti kuriem nav nekāda sakara ar Jaungulbeni! Tas ir godīgi un taisnīgi? Jaungulbenieši, jums šai sakarā nav ko teikt- jums itin neko nevajag, nav nepieciešams sakārtot nevienu vietu?

pirms gada, 2019.07.28 12:14

eh

Kāds sakars jaungulbeneiešiem ar viņu pagasta teritorijā esošu mežu? Lai iet katrs pie tā deputāta par kuru balsoja un runā. Deputātu apstiprināts vietvaldis - pārvaldiens arī iecelts. Viņam svārku atlociņā var iet un paraudāt. Deputāti vēlēti pēc partiju principa, nevis teritoriālā. Pagastu robežas novada iekšīenē ir vairs tikai vispārpieņemta fikcija, jo nekādu finansiālo slodzi vairs nenes. Ja nu nedaudz administratīvo.

pirms gada, 2019.07.28 12:39

bubis

DG jauc sekas ar cēloņiem. Skolas slēdz, jo nav skolēnu, skolēnu nav jo viņus netaisa, viņus netaisa, jo maz palikuši cilvēku vairošanās vecumā. Kur viņi ir? Gudrākie ir tur, kur par viņu darbu maksā krietni vairāk. Palikuši tikai bailīgie ar mentālām problēmām. No turienes arī zemā darba ražība un kvalitāte. Emigrācija ir drosmes izpausme, nevis kā pie mums te dzen zosi un saka, ka tā ir baiļu forma:)

pirms gada, 2019.07.30 20:48

Vietējās ziņas