Deputāti aizstāv atstādinātos pagastu vadītājus

Gulbenes rajona pašvaldību deputāti rakstīs reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministram Edgaram Zalānam aizstāvības vēstuli par atlaistajiem Litenes un Druvienas pagastu vadītājiem.

Pirmdien Gulbenes rajona pašvaldību deputātu kopsapulcē šādu priekšlikumu izteica Stradu pagasta padomes deputāts Jānis Lazdiņš (vēlētāju apvienība "Stradi").


"Es domāju, ka tie cilvēki - Litenes un Druvienas pagastveči Gunārs Ciglis un Juris Graumanis - ne pie kā nav vainīgi. Ja mūsu valdība nav varējusi tik ilgus gadus realizēt administratīvi teritoriālo reformu, tad kāpēc šo pašvaldību vadītāji jānoņem no amata?" pauda J.Lazdiņš.


Viņš aicināja deputātus parakstīt vēstuli E.Zalānam ar aicinājumu atjaunot G.Cigli un J.Graumani amatā.


Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs (Tautas partija) kolēģiem pauda, ka, pēc viņa domām, ir bijusi pārsteidzīga desmit Latvijas pašvaldību vadītāju atstādināšana no amata sakarā ar neveikto pašvaldību administratīvo teritoriju plānojuma izstrādi. Kaut no juridiskā viedokļa, kā norādīja N.Stepanovs, šāda ministra rīcība ir likumīga. Apstrīdēt ministra rīcību var vienīgi tiesā.


Jaungulbenes pagasta padomes priekšsēdētāja Saulcerīte Indričeva pauda atbalstu J.Lazdiņa priekšlikumam. Beļavas pagasta padomes deputāte Ilze Mezīte (vēlētāju apvienība "Mēs par savu zemi") iebilda, ka abu pagastu vadītāji tomēr nav līdz galam veikuši viņiem uzticēto darbu.


Deputāti vienojās E.Zalānam sagatavot vēstuli, kuru tie, kas vēlēsies, parakstīs nākamajā rajona deputātu kopsapulcē 30.janvārī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas