Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti atbalsta dārgākus medicīniskos pakalpojumus 14

Jaunais maksas pakalpojumu centrādis Gulbenes slimnīcā ir spēkā ar 1.septembri
Gulbenes slimnīcā ar 1.septembri pacientam jārēķinās ar gana lieliem naudas izdevumiem par plānveida operāciju (ārpus kārtas vai tad, ja beidzies vai nemaz vairs nav valsts finansējuma). Piemēram, žultspūšļa operācija pacientam izmaksās 165 latus. Vēl papildus jāmaksā par anestēziju, vispārējā maksās 100 latu. Turklāt par vienu diennakti slimnīcā šādam pacientam jāmaksā 25 lati (ietverta ēdināšana, antibiotiķi, analgētiķi) vai pat 33 lati (ja ārstēšanā iekļautas arī citas zāles pamatdiagnozes ārstēšanai un ja tiek veiktas analīzes).

Šādu informāciju var lasīt Gulbenes novada domes 26.augusta sēdē apsiprinātajos Gulbenes slimnīcas maksas pakalpojumu jaunajos izcenojumos. Agrāk Gulbenes slimnīcā plānveida operācijas maksas pakalpojumu cenrādī nebija iekļautas. Tagad būs jāmaksā par brukas oprāciju (70 lati plus papildus vēl 25 lati par tā saucamo "tīkliņu"), par aklās zarnas operāciju (75 lati), par vēnu operāciju (75 līdz 150 lati un par zondi papildus 10 lati).

 

Uzsverams, ka šīs cenas neattiecas uz operācijām, kas pacientam jāsniedz neatliekami veselības stāvokļa akūtas pasliktināšanās gadījumā un dzīvībai bīstamā stāvoklī.

 

Lai nebūtu gada beigās jāslēdz slimnīca

 

Finanšu komitejā Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Mudīte Jaceviča deputātiem skaidroja, ka situācija medicīnā ir smaga visā Latvijā. Arī Gulbenes slimnīcai valsts sniedz aptuveni 40 procentus no summas, kas vajadzīga šīs ārstniecības iestādes funkcionēšanas nodrošināšanai. Tāpēc trūkstošais finansējums ir jāiegūst no pacientiem, jo pretējā gadījumā gada beigās slimnīcu var nākties slēgt, jo valsts finansējums būs iztērēts.

 

M.Jaceviča uzsvēra, ka pacientu skaits Gulbenes slimnīcā nav samazinājies, tieši otrādi - pacientu kļūst vairāk.

 

M.Jaceviča skaidroja, ka maksas pakalpojumi dos izvēles iespēju pacientiem, kuriem ir nauda un kuri vēlas bez rindas saņemt izmeklēšanu vai kādu citu medicīnisku pakalpojumu. Cenas esot noteiktas gandrīz atbilstošas pašizmaksai. Kā uzsvēra M.Jaceviča, maksas pakalpojumiem nekādu atvieglojumu nevienam nav, jo šo pakalpojumu izmantošana ir katra pacienta brīva izvēle.

 

M.Jaceviča pieminēja, ka, piemēram, pērn gada beigās divus mēnešus Gulbenes slimnīcā ultrasonoskopiskie un ultrasonogrāfiskie izmeklējumi bija tikai maksas pakalpojums, jo bija beidzies valsts finansējums. Taču šā iemesla dēļ pacientu skaits neesot samazinājies.

 

Arī ambulatorā palīdzība dārgāka

 

Par latu dārgāki kļuvusi un sasniedz 8 latus ārsta speciālista konsultācija pacientam bez ģimenes ārsta nosūtījuma. Līdzšinējo 50 latu vietā tagad jau 70 lati būs jāmaksā sievietei, kas izvēlēsies pārtraukt grūtniecību laika posmā no 9. līdz 12.nedēļai, izmantojot narkozi.

 

Dārgāka kļuvusi ambulatorā pacientu apkalpošana, veicot pārsiešanu vai citas ķirurģiskās manipulācijas. Par virsējās brūces apdari jāmaksā 5 lati līdzšinējo 2 vietā, par dziļas brūces apdari - 10 lati līdzšinējo 3 latu vietā. Arī diegu izņemšana ķirurģijā kļuvusi dārgāka. Līdz šim par to bija jāmaksā 2 līdz 3 lati, bet tagad - 3 līdz 5 lati. Ģipsis lauztai potītei maksās 10 latus līdzšinējo 2 līdz 7 latu vietā. Viena naga noņemšana maksās 10 latus līdzšijējo 3 latu vietā, bet, ja nags jānoņem ar visu sakni, tad - 15 latus. Ādas veidojumu izgriešana maksās 20 latus līdzšinējo 3 latu vietā.

 

Līdz šim par alkohola analīzi ambulatorajiem pacientiem nebija jāmaksā, bet tagad būs - 3,50 lati.

 

Jāmaksā arī uzņemšanas nodaļā

 

Arī uzņemšanas nodaļā daudziem pacientiem, kas te paši meklējuši palīdzību un kuru dzīvība tobrīd nav apdraudēta, par vienu otru pakalpojumu būs jāmaksā dārgāk. Proti, dežūrārsta apskate līdzšinējo 3 latu vietā maksās 5 latus, ārsta speciālista apskate - 5 latus līdzšinējo 4 latu vietā, bet, ja apskate tiek veikta laikā no pulksten 17.00 līdz 8.00 būs jāmaksā 8 lati, līdzšinējo 4 latu vietā.

 

Urīnpūšļa kateterizācijas un medikamentozas skalošanas viena procedūra pacientam izmaksās 10 latus līdzšinējo 2,90 latu vietā, savukārt pastāvīga katetra ielikšana - 18 latus līdzšinējo 6 latu vietā.

Par deguna asiņošanas apturēšanu - 6,50 lati

 

Pacientam būs jāmaksā par visiem ausu, kakla un deguna ārsta pakalpojumiem, ja būs devies pie šā speciālista bez ģimenes ārsta nosūtījuma. Viena pakalpojuma cena - no 2 līdz 6,50 latiem. Deguna asiņošanas apturēšana ar tamponādi vai medikamentozi maksās 6,50 latus, kaut līdz šim par to nebija jāmaksā. Sēra korķu izņemšana no dzirdes ejas būs pats lētākais pakalpojums no visiem, ko sniedz šis speciālists, un maksās 2 latus.

 

Par diviem latiem dārgāks ir kļuvis un 7 latus sasniegs viens ārsta speciālista (neirologa, dermatologa - venerologa, psihiatra, narkologa, ķirurga, otolaringologa, ginekologa) slēdziens pacientam medicīniskajai komisijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Ekonomiste

Zete: informācija ir sekojoša - atbilstoši MK noteikumiem Nr.1046 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" pacients, ja ir samaksājis vairāk kā paredzēts griežas VOAVA (Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā) un pacientam tiek atmaksāta pārsniegtā summa, un turpmāk, uzrādot izziņu, ko izsniedz VOAVA, pacients ir atbrīvots no pacientu iemaksas !
Kas attiecas uz cenrādi un tā cenām, cilvēki aizvien biežāk izvērtēs to, kur un pa cik konkrēto pakalpojumu (maksas) var saņemt citur !!! Veselības aprūpe nonāk brīvā tirgus apstākļos, un diemžēl samazinātā valsts finansējuma rezultātā, slimnīca ir spiesta palielināt maksas pakalpojumu cenas ! Bet jautājums ir - kāda ir šo pakalpojumu kvalitāte !!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 16:48

keta

PAR KO GULBENES slimnīcā tādas cenas????Par briesmīgu apkalpošanu????!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 22:48

Inga2

Tātad, ja man naktī sāks asiņot deguns un man nebūs ģimenes ārsta nosūtījuma un dzīvību tas laikam neapdraud, tad man jāmaksā 6.50+8=14.50Ls pff un par tādu naudu man ieliks parastu vates piciņu??? Zelta vate vai kā?

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 21:43

...

Man trūks vnk vārdu kā viss var celties tik strauji un pēkšņi KĀPĒCCC mūsu dzīves līmenis un algas neceļās tik augsti un tik ātri?????????????????????

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 21:38

xxx

Protams slimnica bus jasledz... kas tad spes samakat tik daudz par savu daargo veselibu... vienigi,ja daudzi bagatie slimos,mozka vini spes uzturet slimnicu....mes laikam paliksim majas lidz mirsim.....

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 19:01

Kas izvērtē vai situācija ir dzīvībai bīstama?! Isti nesapratu par deguna asiņošanu :) Kā mēs veiksim pārsiešanas mājās un cik daudz komplikāciju tas nesīs.... Absurds šai valstī...

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 16:31

zete

Vēl var piebilst . ka pacientu iemaksu kopsumma vienai personai gadā, kuru NEDRĪKST PĀRSNIEGT līdz šim, ja nemaldos , bija 150 Ls tagad no 01.09.2009 ir 400Ls gadā, par stacionēšānās 1 reizi 250.00Ls. Man gan nav informācijas kā iepriekš strādāja šī sistēma - ja pārsniedz attiecīgo summu, tad valsts atmaksā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 15:57

bez komentāriem

tas tak ir pilnīgs vājprāts!!!un tiem Gulbenes ārstiem maksāt tādu naudu par neko nedarīšanu?!?!? Nu vai ziniet!

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 14:32

viens no izmirstošajiem

nesaprotu valsts politiku - bezdarbnieku vairāk nekā strādājošo, tiem, kas strādā, nogriezts līdz minimumam, vesels kalns nodokļu, kurus tik turpina, papildināt, bet slimnīcai uzliek tādu maksu par pakalpojumiem. Kur loģika? Laikam jau valsts stratēģijušajā jomā varētu nosaukt par genocīdu pret latviešu tautu. šādi saimniekojot, izmirsim gan, tad jau lielie brāļi varēs priecāties, ka stulb ie latviešu bāleliņi kā aitu bars, pildīdami ES regulas, nodarbojas ar pašiznīcināšanu. labu veiksmi! kādi puni vēl dabūijami, lai atjēgtos, ka stūŗējam pavisam aplami...

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 14:22

SS

Es brauksu uz Aluksni. Tur ari slimnica ir un turpina stradat ka lidz sim. Un cenas drudzigakas un arsti smaidigaki

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 12:54

%%%

TIE DEPŪTĀTI TIEŠĀM IR GALVU KAUT KUR IESPIEDUŠI , TĀS TAK IR ĀRPRĀTS NEDOT DIEVS JĀ NONĀKAM SLIMNĪCĀ VISU ATŅEMS PAT PEDEJO , BETKAD IZRAKSTA NO SLIMNĪCA STAK TAD ARĪ VĒL MĀJAŠ IR JĀATVESEĻOJĀ SKUR TAD LAI ŅEM ZĀLEĒM NAUDU JA VISU JAU SLIMNĪC AIZSŪC LIDZ PEDEJMA SANTIMAM. KO DARIT JA SAŅEM 190LS UZ ROKAS TAD KO MIRT? , BET NOMIRT AR NEVAR TĀ UZREIZ.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 10:50

........

Kas jūs esa prātiņu izkūkojuši,tūlīt visi pensionāri(un ne tikai) no slimnīcas aizbēgs ar bēgšanu,jo viņiem nebūs naudas par ko to operāciju uztaisīt!!!!!!Ja man tagad nedod Dievs ,kas notiks un jātaisa operācija ,es iešu uz domi un prasīšu deputātiem naudu operācijai ,jo cita varianta man nebūs!!!Acīmredzot man slimnīcā netaisīs operāciju kamēr es nebūšu samaksājis. Cilvēki varēs nomirt lētāk

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 09:27

Kāda jēga tad no tām slimnīcāmm? Tad labāk vispār slēgt ciet:( Parādiet man tagad tādus cilvēkus, vēl jo vairāk pensionārus, kas varēs maksāt šīs astronomiskās summas..
Protams slimot varēs atļauties tikai Deputāti..

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 09:19

urbis

Kurā brīdī un kurš zinās, kad beidzies valsts finansējums un ka tālāk viss notiks par pilnu maksu? Man domāt, ka neviens. Arī ģimenes ārsta nosūtījums līdz ar to ir pie kaķiem! Skaidrs, ka iekasēs, cik un kad gribēs, jo viss ir tā samuhļīts, ka ne ārsts, ne pacients neko nesapratīs. Te nu Jums ir maksas medicīna visā tās godībā! Uz priekšu, uz saulaino tāli, dižā latvju tauta....

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 09:16

Vietējās ziņas