Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti diskutē par bāriņtiesu reorganizāciju 4

Gulbenes novada domē 29.februārī kopā pulcējās deputāti, lai runātu par bāriņtiesu iespējamo reorganizāciju līdz 2017.gadam. Saruna nebija publiska, jo tika apspriestas arī personālijas, “Dzirkstelei” sacīja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis.

14.martā novada domē turpināsies diskusija, cik bāriņtiesu nākotnē novadā darbosies. Priekšlikums ir par vienu šādu institūciju vai arī par divām vai trim bāriņtiesām. Šobrīd novadā ir sešas bāriņtiesas.

“Nekādas absolūtās steigas nav. Ir vērtējums no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas. Ja kāds saka, ka kaut kas ir nokavēts vai nav izdarīts, tad es domāju, ka labāk ir septiņas reizes nomērīt. Ja darīt, tad izdarīt pārdomāti, nevis sasteigt un pēc tam skatīties uz kaut kādām nepilnībām,” prāto A.Caunītis.

Viņš piebilst, ka bāriņtiesu darbs ir analizēts, tāpat arī noskaidroti iespējamie ieguvumi vai draudi, veicot reorganizāciju.

“Sakarā ar izmaiņām likumdošanā tie darbinieki, kuri šobrīd strādā nepilnu slodzi, ar laiku darbā būtu jānoslogo pilnībā vai arī no viņu pakalpojumiem nākotnē būs jāatsakās. Vismaz minimālā alga ir jānopelna,” saka A.Caunītis.

Viņa personiskais viedoklis – vairāku bāriņtiesu vietā būtu jāveido “viena spēcīga, profesionālāka iestāde”, stiprinot šo institūciju un tās darbību. A.Caunītis ir pret, ja reforma tiek veikta formāli, nevis ar efektivitātes mērķi. Ja nebūs pietiekami skaidra redzējuma, viņaprāt, labāk ir reorganizāciju atlikt, jo reizēm “arī negatīvs lēmums ir lēmums”. Par bāriņtiesu iespējamo reorganizāciju būs jālemj novada deputātiem domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

sirds

Vismaz minimālā alga ir jānopelna........tas gan ir prātīgi teikts, tikai, vai tas attiecas arī uz deputātiem?

pirms 4 gadiem, 2016.03.09 10:32

Andim

Kurš novada domē ir atbildīgs par bāriņtiesu darba kvalitāti?

pirms 4 gadiem, 2016.03.09 12:54

,

sen bija laiks reorganizēt, sēž lēdijas no rīta līdz vakaram un neko nedara

pirms 4 gadiem, 2016.03.09 13:35

Ija

Ļoti progresīva ideja-izveidot vienu iestādi,darbus tāpat izdarīs,nav jau tagad noslogotas un pārstrādājušās,toties lielāka darba kvalitātes prasība būs darbiniekiem.Un būtu labi,ja šajā iestādē strādātu jurists katru dienu,saistībā ar šo profilu un ,protams bez maksas,lai cilvēki var interesējušos un sasāpējušos jautājumus uzzināt.Braucu uz Gulbeni,ieeju ,noskaidroju to,kas gribu zināt,citādi reizēm ir tā,ka nezin cilvēki pat kur meklēt atbildes.

pirms 4 gadiem, 2016.03.09 17:40

Vietējās ziņas