Deputāti izsakās par 100 dienu darbu 16

Simts pirmās dienas deputāti sagaida nepilnā sastāvā
Šonedēļ Gulbenes novada domei apritēja 100 dienas. Tieši 8.oktobrī notika kārtējā novada domes sēde. Publiski zīmīgais skaitlis netika pieminēts. Daži deputāti pat nebija par to iedomājušies.

Viens atsakās, otrs piekrīt Deputāti ir nepilnā sastāvā, proti, 17 deputātu vietā, pašlaik ir 16. Brīvo deputāta vietu ir atteicies ieņemt Lejasciema pārvaldnieks Māris Milns. "Dzirkstele" jau rakstīja, ka apmēram pirms divām nedēļām A.Strads nolika savu deputāta mandātu.


Laikraksts sazinājās ar M.Milnu, kurš paskaidroja, ka atteicies stāties viņa vietā, jo likums neatļauj pārvaldes vadītājam būt arī deputātam.

 

"Ja es aizeju strādāt par deputātu, tad man sanāk saņemt apmēram 50 latus mēnesī. Kurš šodien par 50 latiem var izdzīvot?" vaicā M.Milns.

Nākamais deputāta kandidāts, kurš varētu nākt A.Strada vietā, ir sporta skolotājs Voldemārs Mezītis, kurš norāda, ka vakar, 9.oktobrī, ir saņēmis oficiālu lēmumu par iespēju ieņemt deputāta vietu novada domē. "Dzirkstelei" viņš stāsta, ka, visticamāk, šim piedāvājuma piekritīs.

 

"Esmu aprunājies ar darba kolēģiem, viņi mani atbalsta, ka vajagot iet par deputātu. Ja laika gaitā jutīšu, ka nevaru savienot darbu ar deputāta pienākumiem, tad atteikšos," norāda V.Mezītis.

 

Viedokļi ir atšķirīgi

Par to, kādas atziņas deputāti ir guvuši šajā laikā un ko svarīgu šajās dienās paveikuši, "Dzirkstelei" stāsta deputāti.


Andis Caunītis norāda, ka simts dienu darbā vairāk ir saskāries ar vilšanos, jo ir lēmumi, kuri pieņemti pārsteidzīgi, kā arī pašvaldības darbs ir uzsākts ar skolas slēgšanu.

 

"Tas ir sāpīgi un man nepieņemami. Es nedomāju, ka tāds būs mūsu pirmais darbs, ko mēs izdarīsim. Es saprastu, ka mēs tiešām taisītu teritoriālo reformu, samazinātu pārvalžu skaitu. Ja mēs kaut ko darām, tad tas ir publiski nopietni jāizdiskutē un tad jāpieņem lēmumus, nevis darām to pārsteidzīgi. Nenotiek tā, kā gribētos. Manuprāt, pieņemtie lēmumi nav tādi, kādus iedzīvotāji no mums ir gaidījuši," saka A.Caunītis.


Jānis Naglis uzskata, ka novada izveidošana neko labu nav devusi. Tie ir tikai lieki izdevumi, jo ir palikuši tie paši pagasti, arī darbinieki skaits ir samazināts ļoti minimāli.

 

"Naudas mums nav, ar nākošā gada budžetu būs vēl grūtāk. Ir labs teiciens - kopēja cūka nekad nebarojas. Pagastam bija savi līdzekļi, viņi sprieda un darīja, bet tagad ir kopējais katls, kas neko labu nedos," spriež J.Naglis.


Dzintars Poļaks norāda, ka mūsu novadā nekas daudz nav mainījies, bet cerība ir, tāpēc ļoti, ļoti daudz jāstrādā.


Saulcerīte Indričeva uzskata, ka simts dienās deputāti ir sapratuši to, kas ir darāms, un redz, ka darbs ir milzīgs.


Savukārt Ivars Kupčs skaidro, ka novads uzsācis pilntiesīgu darbību. Ir izveidota novada dome, jaunas nodaļas un ir jauni speciālisti.

 

"Nekādi kara darbi jau vēl nav padarīti, kad būs, tad arī teiksim. Galvenais, lai mēs neko nepalaižam garām un nepieņemam kādus nepareizus lēmumus, kurus pēc tam nākas nožēlot, vai arī kaut ko noguļam un nokavējam un līdz ar to nevaram kaut ko izdarīt," stāsta I.Kupčs.


Guntis Blūms uzskata, ka viens no galvenajiem darbiem, kurš ir izdarīts - nokomplektēta novada vadība. "Nekāda revolūcija protams nav uztaisīta. Mēs ļoti dažādi domājam par daudzām lietām, deputātiem uzskati ir ļoti atšķirīgi, bet tas jau nav slikti. Slikti būtu, ja visi domātu vienādi," teic G.Blūms.


Savukārt Nikolajs Stepanovs saka: "Paldies dievam, ka vēl turpina un domā par to naudu, kura ir iezīmēta Gulbenē priekš otrās un trešās kārtas kultūras centram un arī ielām, vismaz tur kaut kāda kustība ir. Par pārējo pagaidām es atturos runāt."

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Nu tā Staru Ķēve nav ne ar ko apmierināta un liec tai Daudziņai mieru.

pirms 11 gadiem, 2009.10.12 14:24

Nevar jau prasīt 3 mēnešu laikā kādus īpašus darbus, īpaši, ja jāveido jauna struktūra un tās pārvalde. Taču, taču... manis savāktā informācija un pieredze pašvaldības darbā citā rajonā liek domāt, ka māja nav būvēta uz kārtīgiem pamatiem. Ja līdzīgos novados valstī domi veido uz pilsētas domes bāzes, bet Gulbenē un Limbažos uz rajona padomes bāzes, tad tas par kaut ko liecina. Šaubos, vai šo abu novadu darbienieki ir rīkojušies vispareizāk, racionālāk. Izskatās, ka šāds modelis prasa vairāk finanšu jau vispirms, un tad vēl citi organizatoriskas dabas jautājumi......

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 18:20

Fanam no Stariem

Ahā. Beidzot jāmaksā. Lai arī joprojām krietni mazāk nekā citiem Stāķos un Gulbenē. Tas, kā reize, ir labais darbs. Nešķiež novada budžetu. Tev labi tikai tad, ja dotē Tavu ģimeni?

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 17:20

fans no Stariem

atvainojos par atkārtojumu,internets mazuliet "bremzē"

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 15:24

fans no Stariem

vēlams, ka to uzrakstītu kāda no "oficiālajām" personām ,jo "netā" tāda informācija nav atrodama...

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 15:23

fans no Stariem

vēlams, ka to uzrakstītu kāda no "oficiālajām" personām ,jo "netā" tāda informācija nav atrodama...

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 15:22

fans no Stariem

nu patiesību sakot, gribētos redzēt (dzirdēt),tos darbus ,kas ir ievērības vērti,Gulbeniešu (un ne tikai) labā izdarīti ,{apkures cenu pacelšana Staros, nav to skaitā} Ja nav grūti,lūdzu rakstiskā veidā.

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 15:19

lapsiņa

Mēs gribam Saulīti atpakaļ Jaungulbenē.

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 12:26

jaunumi

Man gan rādās, ka jaunā dome ar apziņu ķeras klāt jautājumu izskatīšanai, bieži viedokļi dalās, bet tas jau labi, ka nav kā aunu bars, bet var izteikt savu viedokli, kas arī tiek uzklausīts. Intresanti, ko tā Saule kādam ir izēdusi! Jau vairāk reizes var manīt. Man gan viņa patīk.

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 12:14

no pagasta

Beidzot kādam rūp daži bezsaimnieciski vadīti pagasti.

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 12:09

Visu kritizēt, neko neieteikt ir gulbeniešu stils. Pašvaldībai savs darbs. Darbavietas nerada? bet kā? Domē ,redz, darbinieku par daudz. Fabriku nav uzcēluši.

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 12:08

stilā

Vai, vai, cik viss slikti... nez ko, kā jūs, rakstītāji, neesat pārpūļejušies visus kritizējot. Patiesi- nekā jauna neesat izdomaajuši. Tas pats, ko jau pirms veelēsanām malaat. Tas juusu stilaa!

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 11:57

Jana

Pilnīgi bezjēdziga iestāde-vadītaja tik ceļo ,Caunitis kaut ko demagoģiski pļāpa, vacais DosaF ietis jauc gaisu,jo neko nesaprot no situācijas , Lejasciemiešu pāris vērpj intrigas, Saule vāc savus pagasta cilvēkus uz Gulbeni ...tā varētu turpināt-bet kur jaunas darba vietas?Ja neskaita potenciālos bezdarbniwekus,kas tagad iesēdināti novadā..Skumji...

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 11:04

Dome strādā. Ko gan tādu tik ļoti saredzamu viņiem vajadzēja padarīt?

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 10:59

jupis

Mākslīgi radīts liekēžu orgāns, kurš apēd mūsu, nodokļu maksātāju naudu. Un Saulcerīte, katik pušu nepārsprāgst nabadzīte, tik daudz ,,darba,, uzņēmusies.

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 09:30

Vietējās ziņas