Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti lemj par valsts simtgades sagaidīšanu 9

Gulbenes novada domes sēdē deputāti vienbalsīgi atbalstīja novada vides objektu izveidošanas akciju “100 gulbji Latvijas simtgadei”, kā arī nolēma piešķirt akcijas realizācijas uzsākšanas 1.etapam 3000 latu.


Novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs novada domes sēdē skaidroja, ka tikko ir nosvinēta mūsu valsts 95.gadadiena, un organizācijas, iestādes, pašvaldības jau sāk domāt un gatavot savus priekšlikumus un scenārijus par pasākumiem, kas būtu veltīti Latvijas simtgadei, jo pieci gadi paskriešot ātri. “Arī no mūsu darbiniekiem ir izskanējis priekšlikums par godus valsts simtgadei novadā veidot 100 gulbjus,” teica N.Stepanovs, kurš cer arī uz pagasta pārvalžu vadītāju atbalstu šajā jautājumā.

“Pasākums nebūs īpaši lēts, bet tajā pašā laikā tas mūsu Gulbenes novadu var tikai pacelt,” domes sēdē uzsvēra N.Stepanovs.


Māksliniekiem jāstrādā pārdomāti


Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane saka, lai arī mēs katrs dažādi uztveram vidi, kurā dzīvojam, katram ir savas prioritātes, tomēr ļoti liela nozīme ir arī vides estētiskajai kvalitātei.


“Māksla ir vides pievienotā vērtība. Ļoti svarīga vērtība, kas darbojas ilgtermiņā. Kāds noteikti teiks, ka to nevar ēst, ar to nevar samaksāt par siltumu un atrisināt citas ikdienas lietas, un viņam būs taisnība. Mākslas uzdevums ir paplašināt mūsu uztveres, izpratnes robežas. Māksla liek domāt un just, kļūt gudrākiem un viedākiem,” saka S.Dikmane.


Viņa domā, ka akcijas “100 gulbji Latvijas simtgadei” varētu rosināt uz gulbju tēmu paraudzīties plašāk.


“Pat pavirši paskatoties Vikipēdijā, uzzinām, ka paugurknābja gulbis ir liela auguma pīļu dzimtas ūdensputns, turklāt smagākais lidojošais putns pasaulē. Tā mazuļi pēc izšķilšanās ir pelēki un necili. Gulbis mūsu uztverē ir cēluma, baltuma, uzticības un skaistuma simbols. Māksliniekiem gan pie šīs tēmas ir pārdomāti jāstrādā, lai šis skaistums nekļūtu banāls. Tas ir izjūtas un profesionalitātes jautājums. Pirmajā brīdī, uzzinot par akcijas ideju, man radās šaubas par skaitli 100, tomēr pēc tam sapratu, ka 99 gulbjus var iegleznot arī vienā sienas gleznojumā. Cipari te nav galvenais. Rezultāts būs atkarīgs no uzņēmēju, mākslinieku un sabiedrības sadarbības un saprašanas,” saka S.Dikmane.


Ko saka tauta?


“Dzirkstele” par šo akciju aptaujāja arī uz ielas sastaptus iedzīvotājus. Jaungulbeniete Agnese Andrejeva uzskata, ka šī akcija ir atbalstāma, vēl jo vairāk tāpēc, ka tiks popularizēts Gulbenes simbols – gulbis. “Saprotams, ka tam tiks tērēta nauda, bet tas nekas,” uzskata A.Andrejeva.


Citādākās domās ir jaungulbeniete Brigita, kura strādā lauku skolā par skolotāju. “Tas jau būtu skaisti. Bet kādi līdzekļi tam tiks tērēti?” Viņasprāt, šīs akcijas lietderīgums nav tik viennozīmīgs, jo skaistām lietām līdzekļi tiekot tērēti, bet kā esot, kad reāli cilvēks jāpabalsta? “Tā prezentētu savu novadu, bet, ja mums ir spiedīgi apstākļi ar finansēm, tad diezin vai tas ir vajadzīgs. Ja jau tik bagāti dzīvotu, tad gan varētu,” spriež Brigita.


Līdzīgās domās ir arī Brigita Pakule no Līgo pagasta. “Līdzekļus varbūt varētu tērēt arī kaut kam citam. Bet, ja ir daudz naudas, tad var tērēt skaistām lietām,” saka B.Pakule.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

urbis

Nevajag jau nu augstāk par savu D. mēģināt uzlēkt. Arī izrādīt savu provinciālo oriģinalitāti.

pirms 5 gadiem, 2013.12.04 09:39

Piļņikovs

kārtējs stepanova un viņa pajoliņu novada iedzīvotāju naudas izsaimniekošanas (izzagšanas) projekts, kas beigsies ar čiku, un vēl treknākām novada deputātu pakaklēm, šo projektu no paša sākuma ir jauzrauga KNAB, citādāk naudas izagšana caur it kā mākslu ir nenovēršama

pirms 5 gadiem, 2013.12.04 12:15

Viss jau būtu skaisti

tikai būs pagasti,kur gulbji izskatīsies skaisti, bet, piemēram kur varētu šādus novietos Jaungulbenē,kur nav nevienas sakoptas vietas? Ideja nav slikta, taču jāsāk par Latvijas simtgadi domāt savācot elementāri ceļa malas!

pirms 5 gadiem, 2013.12.04 15:56

nju

Man gan patiktu 100 gulbji, un tūristiem noteikti arī būtu vēlme tos redzēt. Ne jau viss jāmēra naudā. No tā, ka šo gulbju nebūs, naudas vairāk nekļūs. Un vēl lūgums Ziemassvētku vecītim un domei - lūdzu, beidzot pārsauciet Jaunatnes parku par Gulbīšu parku, jo tik un tā gandrīz visi to sauc par Gulbīšu parku!

pirms 5 gadiem, 2013.12.04 17:31

vai ne?

Piekrītu, piemēram Dobeli pašlaik pārņēmuši milzu sniegavīri. iedomājieties, cik skaisti būtu, ja Gulbenē salidotu milzu gulbji!

pirms 5 gadiem, 2013.12.04 17:34

gulbis

Jauki būtu ja kāds saņemtos ieaudzēt īstos gulbjus. Cēsīs pat melnos ieaudzēja vai mēs nevarētu ?

pirms 5 gadiem, 2013.12.05 02:19

māra

Kur tos gulbjus ņems? Pasūtīs īpašiem māksliniekiem vai būs kaut kāds konkurss? Varbūt ar savu ideju, darbu var piedalīties katrs novada iedzīvotājs?

pirms 5 gadiem, 2013.12.05 07:20

es

Atbalstu ideju! Lai veicas īstenošanā! Prieks par cilvēkiem, kas domā par Gulbenes nākotni!

pirms 5 gadiem, 2013.12.05 08:17

Vietējās ziņas