Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti neizpratnē par Novada svētku atcelšanu 32

Daudzus Gulbenes novadā pārsteidza pašvaldības paziņojums, ka šogad Novada svētku nebūs. Vietējais deputāts Anatolijs Savickis atgādina – vēl 28.februāra domes sēdē tika apstiprināts pašvaldības šā gada budžets un tajā bija paredzēts finansējums Novada svētkiem – 40 000 eiro. Diskusija par šo tēmu izvērtās 28.marta domes sēdē.

“Nepagāja nedēļa pēc pašvaldības budžeta apstiprināšanas... Izrādās, ka ir bijusi aptauja, ir bijusi diskusija! Nezinu, kuri deputāti diskutēja un kuri apspriedās. Jautājums ir par Novada svētkiem. Es tiešām gribētu dzirdēt konkrētāku skaidrojumu, kādēļ pēc budžeta pieņemšanas mēs atceļam novada nozīmes pasākumu!” saka A.Savickis.

Viņš akcentē, ka šā pasākuma mērķis bija “veidot novada kopējo ideju”. Par svētku atcelšanu deputāts saka: “Kas šeit ir par problēmu? Es īsti nesaprotu.”

“Veidojās šāda situācija un kopējais fons, ka šajā brīdī nevajag rīkot plašus pasākumus. Un mums tiešām iztrūkst kultūras darbinieka. Piekritu tam, ka nerīkot. Un arī tālāk vairs darba grupu kopā nesaucu,” saka Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektore Guna Švika, kura arī bija Novada svētku organizēšanas darba grupas priekšgalā līdz brīdim, kad šie svētki tika atcelti.

Arī deputāte Ilze Mezīte ir neizpratnē. Viņa stāsta, ka par šo tēmu ir runājusi ar Tirzas kultūras nama vadītāju Aldu Alberti, kura tāpat sacījusi – trūkst izpratnes par notiekošo, par to, kas ir atcēlis svētkus un kāpēc īsti to nebūs.

“Es domāju, ka šo jautājumu vajag pārskatīt, jo novada iedzīvotāji vēlas šos svētkus. Šie svētki ir bijuši ļoti apmeklēti. Jāatrod līdzekļi, lai svētki arī šogad būtu. It sevišķi tāpēc, ka šogad aprit 10 gadi svētkiem. Apaļa jubileja! Domāju, ka jautājums rīkot vai nerīkot svētkus, nebija līdz galam izdiskutēts,” saka I.Mezīte. Viņa akcentē, ka “varbūt nevajag ņemt tik ļoti dārgus māksliniekus” uz šiem svētkiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 32

Liene

Mazajiem tuvojas lielie dziesmu un deju svētki, gan jau ko foršu varētu arī mazie parādīt u.tt

pirms gada, 2019.04.06 19:17

Kristīne

Es par svētku rīkošanu, vismaz cilvēki satiekas klātienē, nevis tikai sociālajos tīklos, arī bijušie novadnieki vienmēr mēģina atbraukt uz šiem svētkiem un tam ir pievienotā vērtība. Tikai svētkiem jābūt saprātīgām izmaksām un vajag foršu noslēgumu ar labu mākslinieku/kiem, bet par maksu. Un visiem būs labi! Lūdzu, dome.......

pirms gada, 2019.04.06 19:23

asos

Jā, visu gadu te nenotiek nekas, bet davaj, sarīkojam svētkus! Davai, rīkojiet, pa privātu naudu! Tā nav pašvaldības jēga, rīkot svētkus! Te vajag piesaistīt investīcijas, salāgot sabtransu uz attīstības centriem utt. , nevis kaut kædiem elitāriem patriotiem sarīkot muzikantus, kur pa savu piķi atliks tik nopirkt śmigu un bļaģas. Te reāli vajag darīt kaut ko, lai cilvēki te paliktu un šancētu pa normālu naudu. Nevis gastrbaiteri vasarā atbrauks, pablatos ar savu caur sūdiem iesūkto naudu, in tā te viss atkal paliks uz gadu.

pirms gada, 2019.04.06 20:45

sandra

kundzini tik ar varu taisa visadus suda svetkus lai tik cilveki aizmirst kada elle mes dzivojam

pirms gada, 2019.04.07 10:03

45

manuprāt tie ''svētki'' vēl tikai pastiprina to elles sajūtu, kurā dzīvojam

pirms gada, 2019.04.07 11:15

Vietējās ziņas