Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti nenobalso par Jaungulbenes "Sila" pārdošanu 69

Neierasti ilgi – trīs stundas – turpinājās 29.augusta Gulbenes novada domes sēde. Tajā izskatīja 44 jautājumus. Deputāti daudz diskutēja, uzklausot arī citu klātesošo viedokli. Šī bija tā retā reize, kad uz sēdi ieradās visi 17 vietējie deputāti. Karstākais jautājums bija par Jaungulbenes 142 hektāru "Sila" meža zemes pārdošanas pabeigšanu. Deputāti nespēja par to nobalsot. Viņi nespēja turēties pretim 800 parakstiem, rakstiski un mutiski paustajiem "Sila" aizstāvju argumentiem. Taču vēl nekas nav beidzies. Nākamā saruna par "Silu" pašvaldībā būs 5.septembrī pulksten 10.00. Piedalīties var visi ieinteresētie. Būs arī deputāti, administrācijas pārstāvji un Normunds Bērziņš, kurš pārstāv "Sila" izsolē uzvarējušo “Silvestica Green Forest Latvia”.

Pievieno komentāru

Komentāri 69

dīvāna eksperts

https://company.lursoft.lv/nakotnes-mezs/40103244310?l=EN
Kā redzams lursoft datos, uzņēmums strādā ar mīnusiem, kā alternatīvu var paskatīties LVM https://company.lursoft.lv/latvijas-valsts-mezi/40003466281?l=EN

Šo mežu, 143ha, dome iemaina pret krāsu spaiņiem un asfaltu. Šis fakts vien parāda to, ka dome nav rīkojusies, kā krietns saimnieks. Domes darbiniek, uzdodiet sev vienu jautājumu: Vai es pārdotu savu mežu, lai pie mājas salabotu ceļu? Es visu saprastu, ja tam būtu cēlāks mērķis, nevis nosegt tekošos izdevumus.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 17:55

hihi

Pārdots firmai, kas no pēdējiem trim gadiem, divus gadus no valsts budžeta saņēma daudz vairāk, nekā samaksāja nodokļus. Baigie investori. Kaunējušies būtu, pērk no sabiedrības mežus un vēl nokāš no valsts budžeta naudu. Ko ar tādien var runāt? Sasolīs pasaku pilis un pēc 3 mēnešiem pārdos vai nu mežu, vai nu pašu firmu kam tik iegribēsies. Firmu var pārdot 10 minūšu laikā un nevienam nav jāprasa piekrišana.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 20:18

Nikolajs

i skaidrs, ka zviedru kung', Johan Rickard Lehmann, Zviedrijas Karaliste, valdes locekl', i jādzīv' turīg' uz latvieš' zem'

„Es esmu zemnieks Vidzemē,
Man grūti darbi pasaulē,
Es mežā kāp’ uz bērza kok’
Un cērtu sedli, rat’ un lok’.
Es tais’ par kurpēm lūciņu
Un kunga klēti pildīju.
Tam baznīckungam tiesa tiek,
No Dieva zinu es neniek’.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 20:47

Mēs esam kungi šai zemē vai kalpi skandināviem?

Pie šādas vadības mēs atkal stūrējam uz krīzi. Kāpēc mums nav pelnoši pensiju fondi utt., lai ikkatrs latvietis vecumdienās varētu atpūsties nevis rukāt kā vergs? Atbilde ir vienkārša un tā ir arī redzama šajā darījumā.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 23:04

Urbis

Domes arguments, ka viņi nemāk/nespēj apsaimniekot šo mežu vispār neiztur kritiku. Ar savu nevarēšanu vai negribēšanu nav jālielas! Tādu mežu saprātīgi apsaimniekojot mīnusos var iebraukt vai nu muļķis vai arī liela daļa aiziet neoficiāli...

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 19:17

gulbene.lv

Kāpēc pašvaldība nevar apsaimniekot šo īpašumu?
Gulbenes novada pašvaldībai pēc iedzīvotāju ieteikumiem nepārdot mežu kopā ar zemi, bet veikt vai organizēt mežistrādes darbus pašiem, rodas vesela virkne gan papildus izdevumu, gan risku nākotnes meža vērības saglabāšanā, jo pašvaldība to neveic profesionāli un pastāvīgi. Lai nodrošinātu meža ilgtspējīgu apsaimniekošanu, ir jāstrādā ne tikai pie meža atjaunošanas un meža kopšanas darbiem, bet ir jāveic pastāvīgi meža patoloģiskā stāvokļa uzraudzība, ko nosaka Meža likuma 26. pants, jānodrošina aizsardzība pret slimībām un meža kaitēkļiem un jāveic meža aizsardzības darbi pret meža ugunsgrēkiem. Bez tam, īpašniekam ir jānodrošina informatīvo zīmju izvietošana, mineralizēto joslu ierīkošana ugunsnedrošajā laika periodā, kā arī ūdens ņemšanas vietas nodrošināšana.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 20:49

Urbis

Tā nu ir tīrākā veida demogoģija...
Līdz šim visas minētās prasības nebija jāievēro - tagad pēkšņi ir? Tādā gadījumā pašvaldība līdz šim ir apzināti pārkāpusi minēto likumu! Vajadzētu attiecīgajām iestādēm papētīt.
Neviens nesaka, ka Kāpostam tagad jāiet un jāapsaimnieko, tas viņam un co viennozīmigi nesanāks. Nav tur potenciāla...
Var noslēgt attiecīgu līgumu, kaut vai ar LVM.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:48

urbis

Beidz reiz izmantot manu niku, āzi!

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 22:14

tagad es būšu Urbis

@Urbis

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 22:39

???

Kādu risinājumu iesaka A.Caunīša kungskā bijušais Gulbenes mežniecības vadītājs?

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 19:54

gulbene.lv

https://www.gulbene.lv/lv/zr/pin/6372-diskusijas-par-jaungulbenes-sila-pardosanu-turpinasies:
Uz 2019.gada 29.augsuta domes sēdi bija uzaicināts SIA “Silvestica Green Forest Latvia” pārstāvis, kurš publiski pauda, ka uzņēmums negrasās iedzīvotājiem liegt pieeju mežam. Tāpat kā līdz šim, arī turpmāk ikviens varēs tur doties pastaigās, atpūsties, lasīt ogas, sēnes. Uzņēmums arī turpmāk ir gatavs iznomāt zemi esošajam nomniekam, kā arī slēgt medību tiesību līgumus. Žogs ap mežu celts netiks, bet iedzīvotāji ir lūgti savākt aiz sevis atkritumus, kā arī atbildīgi rīkoties ar uguni. Uzņēmums respektēs tur esošos mikroliegumus un saimniekos atbildīgi. Būtisks fakts ir tas, ka tiks radītas jaunas darba vietas, jo būs nepieciešami cilvēki, kas kops īpašumu un veidos jaunaudzes. Tomēr, ja pašvaldība nolems neapstiprināt nekustamā īpašuma pircēju, izsoles uzvarētājam ir tiesības vērsties tiesā, savukārt tiesvedībai, ja tāda būs, sekas šobrīd nav paredzamas. Uzņēmuma pārstāvis darīja zināmu, ka šo jautājumu vēl nav apsprieduši. Izsoles uzvarētājs ir atvērts diskusijām ar pašvaldību un iedzīvotājiem un vēlreiz apliecināt to, ka meža pieejamība netiks ierobežota. Nekustamā īpašuma īpašnieku maiņa neietekmēs iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 20:36

Urbis

Draudēt ar tiesu šādos gadījumos nu jau ir ierasta prakse. Tikai pēc tam lielākoties nez kāpēc tiesā nekas sniegts netiek...

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 20:41

basta

Nekādu diskusiju ar viņu nebūs, izsole tiks atcelta kā nelikumīga. To jau atzina paši deputāti, ka pārkāpuši likumu, neuzliekot vizuālo informāciju. Tas ir nopietns un reāls likuma pārkāpums un nekādas shēmošanas vai apvārdošanas nepalīdzēs.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 20:44

gulbene.lv

Vienīgais, kas atbilst patiesībai, ir apstāklis, ka sludinājums par nekustamā īpašuma izsoli netika izlikts labi redzamā vietā pie attiecīgā nekustamā īpašuma. Gulbenes novada pašvaldība šo apstākli, vērtējot to kopsakarā ar sludinājuma publikācijām dažādos informācijas avotos, vērtē kā nebūtisku pārkāpumu. Vēl jo vairāk, atbilstoši Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 2.panta pirmās daļas 1.teikumam oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis” ir Latvijas Republikas oficiālais izdevums, un tajā publicētā informācija ir oficiāla publikācija. Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 2.panta otrā daļa nosaka, ka oficiālā publikācija ir publiski ticama un saistoša. Neviens nevar aizbildināties ar oficiālajā izdevumā publicēto tiesību aktu vai oficiālo paziņojumu nezināšanu.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 20:51

Viens likums - viena taisnība visiem.

nav nebūtisku punktu - ja likuma prasība bija pārkāpta, tad tā ir pārkāpta.Piemērma, pilsētā drīkstu braukt uz 90 km/h, jo uzskatu, ka tas ir nebūtisks likuma pants.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:01

basta

Tas likuma pārkāpums ir būtisks vai nebūtisks, vērtēs nevis gulbene,lv vai deputāti, bet tiesa. Ja tas nebūtu būtisks, tad 800 jaungulbeniešu neteiktu, ka nezināja par izsoli. Ja gulbene.lv uzskata, ka par tautas mežu un zemju izsolēm jāzin nevis to patiesajiem īpašniekiem- tautai, bet tikai deputātiem un iespējamajiem pircējiem, tad viņi maldās.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:03

basta

Vēl ir pārkāpts likuma Par pašvaldībām 77.pants, kas nosaka : Pašvaldības īpašums izmantojams attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju vajadzību apmierināšanai, gan nododot to publiskā lietošanā (ceļi, ielas, laukumi, parki), gan veidojot iestādes un pašvaldības kapitālsabiedrības, kas nodrošina iedzīvotāju tiesības un sniedz tiem nepieciešamos pakalpojumus (pārvaldes iestādes, sociālās un veselības aprūpes, izglītības, kultūras, sporta un citas iestādes).
To īpašuma daļu, kas nav nepieciešama iepriekšminētajiem nolūkiem, pašvaldība var izmantot, lai saimnieciskā kārtā gūtu ienākumus iedzīvotāju vajadzību apmierināšanai vai arī lai likumā noteiktajā kārtībā to privatizētu vai atsavinātu.


Tātad drīkst pārdot tikai to pašvaldības īpašumus, kas nav vajadzīgi tās iedzīvotājiem. 800 parakstu dažu dienu laikā apliecina, ka Sils IR vajadzīgs iedzīvotājiem un tāpēc vien to pārdot nedrīkstēja.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:24

no preses relīzes, komentāri lieki

"Bez iepriekš minētā pašvaldība par atsavināmo īpašumu katru gadu saņems nekustamā īpašuma nodokli, kas par 122 ha (142 ha - 20 ha (jaunaudze)) uz šo brīdi ir 377 eiro gadā."

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:28

Būtība

Latvijas vēstnesis ir mans mīļākais laikraksts. Lasu no rīta līdz vakaram, diezin kā nepamaniju

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 22:29

gulbene.lv

Sākotnējā iecere par nekustamā īpašuma “Sils” Jaungulbenes pagastā atsavināšanu radās apstiprinot 2018.gada budžetu, kad tika plānotas izmaksas un pašvaldības ieguldījumi sociālā aprūpes centra “Jaungulbenes Alejas” ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai, lai samazinātu primārās enerģijas patēriņu un pašvaldības izdevumus par siltumapgādi, sakarā ar projekta izmaksu pieaugumu. Atsavināšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošana ieilga, tāpēc projekta realizēšanai pašvaldības līdzfinansējuma daļas nepieciešamie naudas līdzekļi tika iegūti ņemot aizņēmumu Valsts kasē. Jaungulbenes pagastā pašvaldības izveidotajā sociālās aprūpes centrā “Jaungulbenes Alejas” laika posmā no 2017. līdz 2019.gadam ir investēti aptuveni 2 500 000 eiro, no kuriem pašvaldības līdzfinansējums ir 1 653 000 eiro. Izveidojot sociālās aprūpes centru “Jaungulbenes Alejas”, tika izveidotas 40 darba vietas, kā arī veikti pašvaldības ieguldījumi sporta zāles uzlabošanai, ko var izmantot visi pagasta iedzīvotāji brīvā laika lietderīgai pavadīšanai.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:40

basta

Gulbene.lv, Jūs variet pārskaitīt kaut tūkstotis un vienu novada domes finansiālās vajadzības, bet ne katra atseviķi, ne visas kopā nedrīkst būt par iemeslu Gulbenes novada, īpaši, Jaungulbenes pagasta iedzīvotāju inerešu aizskārumam un pārkāpt jau minēto 77.pantu likumā Par pašvaldībām.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:50

laikam tā

Izveidojot sociālās aprūpes centru “Jaungulbenes Alejas”, tika izveidotas 40 darba vietas, no kurām lielākā daļa vienkārši pārceltas no Tirzas.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 00:54

es

Kārtīgs saimnieks nekad zemi nepārdod, bet gan kokus, cirsmu, vērtību, kas atjaunojas. Arguments par apsaimniekošanu ir smieklīgs. Apm. pus Latvijas mežu pieder privātpersonām. Tās to var, bet pašvaldība nē? Tad kārtējā pārvaldes vadītāja vietā pieņemiet speciālistu, kas patiešām ir vajadzīgs.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 13:46

Alvils

Malacis Saulcerīt, ieviesi skaidrību un noliki visus pie vietas! Paldies!!!

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:44

Pievienojos

Paldies Saulcerītei un Jaungulbenes rīcības grupai

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:49

Aldis

Tad varbūt ''Alejas'' jāpārdod zviedriem ,tie mācēs veiksmīgāk apsaimniekot.:)

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 21:50

Būtība

gulbene.lv var skaidrot cik grib. Šis lēmums jau pašos pamatos ir pretvalstisks un īstermiņa variants. Baigā krīze - nav naudas pils restaurācijai. Kas notiks, kad te reāli sāksies karš, cilvēki mirs badā vai nodegs pilsēta. No kurām rezervēm tad dome mēģinās pasmelties, kad viss būs iztirgots?

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 22:09

Literāts

Izskatās, ka kāds te raksta atbildi VARAM un citē rakstu darbus

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 22:32

Pataloganotoms

Lai nodrošinātu Gulbenes novada domes sastāva efektīvu darbību, pastāvīgi jāveic pataloģiskā stāvokļa uzraudzību.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 22:55

Pilnmēness

Šī domes sēde atgādināja mēnessērdzīgo klaunu sektas sapulci.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 23:09

Aivars Ignatāns

Gribu vērst uzmanību uz vēl vienu notikumu- neilgi pirms izsoles pasludināšanas no Jaungulbenes pagasta īpašuma Sils tika atdalīta un 26.06.2019 reģistrēta zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 50600040284 atdalīšana un jauna nodalījuma izveide, platība 52,7 ha, pamats 2019.gada 12.jūnija nostiprinājuma lūgums.
Jautāsiet, kas tā tāda par zemes vienību ar kadastra vērtību 4005 eiro. Tad lūk – tas ir Siladzirnavu ezers!!! Pēc papīriem tas skaitās kā uzpludināts zemes gabals. Tā kā, ja kaut kur parādās sludinājumi par zemesgabala izsolēm Jaungulbenes pagastā, tad pārbaudiet, vai netiek pārdots ezers.
Vietējā biedrība vēl aizvakar bija pilnā pārliecībā, ka ir šī ezera nomnieki. Kungi, jūsu līguma zemesgrāmatā nav un arī rekvizīti Siladzirnavu ezeram tagad ir pavisam citi. Juridiski jūs vairs neesiet nomnieki.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 23:39

Aldis

Vēl varētu Gulbenes dzirnavdabi pārdot ,varbūt zviedri mācētu pienācīgi apsaimniekot.:)

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.29 23:59

Paldies Aivar

:) atgriežamies uz tālo 17. gadsimtu, kur Vidzeme kļuva par Zviedrijas provinci

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 08:38

stasss

šis gadījums spilgti parāda cik nekompetenti un zema līmeņa ir domes darbinieki, bet deputātiņi nefiltrē nevienā jomā un rezultātā kopā ar saviem aizkadra padomdevējiem ir novadā savārijuši pamatīgus mēslus, kuri iedzīvotājiem atsauksies nākotnē. un būs jāizstrebj.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 08:44

Joske

Te izskatās, ka kāds no šī darījuma ir saņēmis piķi labu, un nav padalījies ar visiem. Tagad būs spiests dalīties, bet process ir sācies un nav atgriežams vecajās sliedēs.Rodas jautājums, vai tad visus šos gadus šis īpašums netika apsaimniekots?

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 09:43

Pils

Sils tika apsaimniekots, pie tam diezgan prātīgi

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 09:50

Viesturs

Paldies rīcības grupai.Jaugulbenieši un novada iedzīvotāji būsim aktīvi atbalstot rīcības grupu kura ir nostājusies pret ļoti tuvredzīgu rīcību.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 10:00

vārds

nākamajās vēlēšanās domājiet,kas ir kas....

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 10:10

Kurmis

Samaziniet savas algas, tad līdzekļi būs visam. Nolaidieties beidzot līdz iedzīvotāju līmenim.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 10:16

Sandis

kur nu, visiem pārvalžu vadītājiem 1400+, Reinsone kā izpilddirektore 0, ko gāja ja neko neprot?

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 18:47

Viesturs

Varbūt organizējam 5. septembrī novada iedzīvotājus protesta akciju pie Domes.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 10:19

Viesis

Es arī par to iedomājos...

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 10:44

PIKETS

Jaungulbenes rīcības grupa, ja šo lasiet, varbūt piesakiet piketu? pikets, līdzīgs, kā mēs atdevām ABRENI Krievijai?

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 11:17

Jaungulbenes rīcības grupa

Esam pret piketa formātu kā tādu. Mums šķiet, ka vislabākais, ko mēs varam darīt, ir beidzot iet un solīdi, atklāti paust savus uzskatus par šo jautājumu. Cienīsim arī to, ka dome beidzot ir gatava mūs uzklausīt.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 11:23

???

Jaungulbenes rīcības grupa...jūs uzskatiet, ka papļāpāšana visu atrisinās? Tad nebija vērts cepties, viss jau ir noticis! Tāpat kā ar vēlēšanām, cilvēki notic un še tev, ...vismaz dome uzklausīs...un tikai to vajadzēja? Izsole jau ir notikusi, mežs pārdots zviedru kaut kādai kompānijai, vai ar to ir par maz? Nu un ko dos trīspusējas sarunas, solījumus, kuriem pat bērni nevar ticēt? Tad kāpēc jūs vācāt parakstus? Imitējiet darbību? Kas mainīsies pēc sarunām? Kas? Zviedri nenopirks jūsu Silu?

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 18:53

Aivars Ignatāns

Gulbenes novada domes deputāti, kas atbalsta Sila izpārdošanu, virza situāciju uz draudzīgu pačalošanu un nākotnes apspriešanu ar izsolītāju, it kā izsole jau beigusies un visi aizmirsuši iemeslus protestiem pret to. Nē, dāmas un kungi! Izsole ir jāatceļ, jo tā notika ar pārkāpumiem un kā jau te viens rakstīja, izsoles nepieciešamību apgāž likuma par pašvaldībām 77.pants. Izsolēs drīkst izpārdot tikai un vienīgi sabiedrībai (iedzīvotājiem) nevajadzīgus pašvaldības īpašumus un tas ir noteikts likumā!!! Šī īpašuma sabiedrisko vajadzību pierādīja daudzie simti iedzīvotāju paraksti. Jebkādi matemātiskie aprēķini par izdevīgumu, cenām un summām, naudas iespējamo izlietojumu šajā gadījumā ir lieki un vispār nav izskatāmi. Tāpat divu iemeslu dēļ ir liekas trīspusējas diskusijas ar izsoles uzvarētāju par nākotnes plāniem: 1. Nosolītājs neatbild par izsoles organizēšanu, 2. Privātais īpašnieks var kaut uzreiz pārdot savu īpašumu vai pašu firmu un nākamajam īpašniekam jebkādas norunas nebūs saistošas. Vienīgais iemesls domes divpusējām sarunām ar nosolītāju ir par viņa iespējamajām pretenzijām pret domi izsoles atcelšanas gadījumā.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 10:33

Piekrītu

Uzņēmums, kas valstij rada mīnusus, stāsta cik viss ir skaisti, absurds! Izsole ir jāanulē un domei jāturpina apsaimiekot mežs vai jāatdod LVM, tas būtu visprātīgākais. LVM valstij atnesīs šo naudu divtik!

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.30 10:50

56

Paldies bijušajam jaungulbenietim ,kura komentāri ir visobjektīvākie,kurš zin likumus un viņa viedoklis ir vērā ņemams.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.03 12:54

Vietējās ziņas