Deputāti nesteidz izlemt par pašvaldības zaudējumiem, renovējot Gulbenes kultūras centru 17

Gulbenes novada domes sēdē 29.decembrī deputāti pēc ilgām diskusijām tā arī nepieņēma lēmumu saistībā ar vēstuli, kas saņemta no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB). Šajā vēstulē bija lūgums deputātiem domes sēdē izlemt, vai atzīst, ka pašvaldība ir cietusi zaudējumus, renovējot Gulbenes kultūras centru.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa pauda, ka tas bija jāskata domes sēdē, jo KNAB to pieprasa.  

Kā zināms, ir ierosināts kriminālprocess par iespējamajām krāpnieciskajām darbībām, kas pieļautas pašvaldības iepirkuma laikā objekta renovācijas veikšanai, radot zaudējumus vismaz 7218 latu apmērā. Par to savā preses relīzē iepriekš jau rakstīja KNAB.

 

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka sākotnēji bija aizturēts tagad jau bijušais domes izpilddirektors Māris Danieks, kurš šobrīd kriminālprocesā ir liecinieka statusā. Pirmstiesas izmeklēšana joprojām turpinās. Tās laikā ir pratināta arī S.Daudziņa un viņas vietnieks Dainis Švika, kā arī citas domes amatpersonas un vairāku būvfirmu pārstāvji.

 

Gan domes juristu, gan deputātu viedokļi dalījās. Vieni uzskatīja, ka ir jāpiekrīt, ka pašvaldība iegūst cietušā statusu konkrētajā kriminālprocesā. Citi uzskatīja, ka nav jāpiekrīt vai ka pagaidām to nav iespējams izlemt.

 

Domes jurists Mārtiņš Bogdans uzsvēra, ka ir cietusi pašvaldības reputācija. Atzīstot pašvaldībai cietušā statusu, būšot iespēja turpmāk iepazīties ar kriminālprocesa materiāliem. Jurists arī akcentēja bīstamību - var notikt vēršanās pret amatpersonām par nolaidību, ja netiks atzīts, ka pašvaldība tomēr ir cietusi zaudējumus.

 

Domes Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale pauda, ka pagaidām KNAB savā vēstulē pašvaldībai dara zināmus vienīgi savus pieņēmumus par iespējamiem nodarījumiem vai zaudējumiem. Konkrētības un nosauktu pierādījumu pagaidām nav. M.Bogdans piebilda - ja pierādījumu nebūs, lieta tiks izbeigta.

 

7 no 12 deputātiem, kas domes sēdē lēma par to, nobalsoja par N.Stepanova priekšlikumu pagaidām, kamēr nav saņemta plašāka informācija, vispār neizlemt jautājumu, vai Gulbenes novada domei jāuzņemas cietušā statuss kriminālprocesā, kuru uzsāka KNAB saistībā ar iespējamajām nelikumībām Gulbenes kultūras centra renovācijā. Pārējie deputāti balsoja par G.Blūma piekšlikumu vai arī atturējās no balsošanas par vienu vai otru priekšlikumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

ja kas

KNABā ir 100 un 1 tāda lieta par novadiem ...tāpēc Gulbenes gadījums viņiem ir 1 no 100 ...

Tāpēc ir ļoti pareizs domes lēmums (7 no 12 deputātiem), pagaidām, kamēr nav saņemta plašāka informācija, vispār neizlemt jautājumu, vai Gulbenes novada domei jāuzņemas cietušā statuss kriminālprocesā, kuru uzsāka KNAB saistībā ar iespējamajām nelikumībām Gulbenes kultūras centra renovācijā...

pirms 9 gadiem, 2012.01.08 04:59

Kapēc vēl aizvien pie visām nebūšanām tiek vainots Stepanovs? Vai tad vienreiz nav jāpasaka skaidri ka tagad taču jūs valdat Daudziņa,Būms,švika untie citi.Jūs jau esat tie lielākie izsaimniekotāji.Kapēc tad klusējat ka slēdz slimnīcu,Kur palika kultūras namā nelietderīgi norakstītā nauda??Cik jūs par to saņēmāt????Beidziet vienreiz riet citus ja paši vien esat vainīgi.

pirms 9 gadiem, 2012.01.07 15:20

No ALBAS

stepanov esi vecis beidzot - mēs gaidām tavu brīvprātīgu atzīšanos vismnaz šajā noziegumā

pirms 9 gadiem, 2012.01.07 15:03

knab

Bet tieši Stepanovs jau uzstājas ,par to lai lietu nevirzītu tālāk,jo Rīgai jau nu maz interesē tāda Gulbene,par cik kā jau Jūs zināt arīdzelzceļu nolikvidēja Stepanova laikā ,tagad jau tikai nobeigums palicis novākt sliedes līdz Madonai

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 17:56

....kaut kas jau tur ar to Auzāni arī bija auzās...nez ar ko tā padalījās...???

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 17:19

Nejurists

Šis Tev labais sanācis :))))))) "KNAB iztērējis laiku, naudu neesoša nozieguma konstatēšanai" .

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 17:01

Un

Domes jurists Mārtiņš Bogdans uzsvēra, ka ir cietusi pašvaldības reputācija. Atzīstot pašvaldībai cietušā statusu, būšot iespēja turpmāk iepazīties ar kriminālprocesa materiāliem.///////////////// Mārtiņ, nerunā muļķības!!! Šajā gadījumā par cietušu pašvaldības reputāciju, izgāžoties kr.procesam, ir jāvēršas pret KNAB, nevis nepamatoti jāiesaistās citā procesā!

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 14:49

HA

Lūdzu publicējiet knab vēstuli! Pasmiesimies kopā! Tautai ir tiesības zināt. Absurds - iet runa par amatpersonu noziegumiem, bet visi liecinieki! Un cietušo prasa atzīties, ka ir cietis! Murgs, ne knab. Pierādi zaudējumus ar faktiem un tad, ja atsakās no zaudējumu kompensācijas, sauc pie atbildības par pašvaldības interesēm kaitniecisku bezdarbību. Viens vienīgs stulbums. Lūdzu vēstuli!

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 14:42

Vidzemes energija

beidziet ķengāt stepanovu, citādāk dabūsiet atkal lielākus apkures tarifus

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 14:37

Stepits to Daudzina

Sandra atzisti, ka tev vel daudz jamacas no stjopas, kaut vai tizla afera ar Gulbenes pirti, atvainojos baseina iegadi, tas tacu ir galigi garam, galvenais izlaist domas naudu otkatam, vai ne?

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 14:15

XXL

sakali smejiet vien par Nikolaju musu labdari, ja kas vins pie Gulbenes slimnicas izagsanas nav vainigs tur pie visa vainiga jacevica, ja nu kadreiz atstiepa nabaga komunistam kadu aploksni, tad tas par labo sirdi

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 14:14

Krauklis to Mudite

ja pilniba piekritu lai nu ka stepanovs neko un nekad nav zadzis, bet ir bijis spiests to darit, jo apakarteja Gulbenes atmosfera bija loti nevesliga

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 14:12

Mudite

stepanovs nevar but zaglius, vins ir tik talantigs un labs

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 14:11

Arcix 10

deputati gaida kad orandzais nikolajs stepanovs pamdisies un beidzot atzisies, ka ir izlaupijis ES lidzfinanseto Gulbenes kulturas nama projektu

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 14:10

hMM

Tā arī īsti nesapratu,ko deputāti gaida?Un,kas mainīsies,ja Gulbenes novada domi atzīs par cietušo šajā kriminālprocesā?

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 11:22

KNAB norāda iespējamos zaudējumus precīzi līdz pat latam,bet mūsu gudrinieki gaida "plašāku informāciju". Bondars taču skaidri pateica,ka atzīstot cietušā statusu būs iespēja iepazīties ar kriminālprocesa materiāliem. Tā vien izskatās,ka lielākā daļa cenšas bremzēt lietu. Varbūt kādam kungam arī kaut kas no tā visa ieripoja kabatiņā ?

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 10:35

Vietējās ziņas