Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti nolemj paplašināt “Gulbenes namu” funkcijas 6

Nevis tiks veidots vēl viens jauns pašvaldības uzņēmums, bet tiks paplašinātas SIA “Gulbenes nami” funkcijas. Tas izriet no 28.aprīļa Gulbenes novada domes lēmuma.

Līdz 31.augustam ir uzdots minētā uzņēmuma vadībai sadarbībā ar pašvaldības ekspertiem (komunālās saimniecības darba grupu) izstrādāt iespējamā līguma saturu, pirms SIA “Gulbenes nami” pārņem un sāk pildīt jaunās paplašinātās funkcijas.

Domes sēdes lēmumā teikts – izvērtējot situāciju, secināts, ka ekonomiski izdevīgāk tomēr ir paplašināt jau esošā pašvaldības uzņēmuma funkcijas, nevis dibināt vēl vienu pašvaldības uzņēmumu darbībai pagastos.

Tādējādi SIA “Gulbenes nami”, kas savulaik tika dibināta un darbojās tikai pilsētas robežās, tagad nodrošinās pašvaldības sniegtos pakalpojumus visa novada teritorijā. Turklāt novada dome gatavojas uzticēt savam uzņēmumam “Gulbenes nami” ne tikai daudzdzīvokļu māju kopīpašumu pārvaldīšanu, pašvaldības dzīvojamā un nedzīvojamā fonda īpašumu apsaimniekošanu, bet arī komunālo pakalpojumu (ūdensapgāde, sadzīves notekūdeņu novadīšana, siltumapgāde) sniegšanu un uzturēšanu. Tādējādi SIA “Gulbenes nami” ar laiku izvērsīs savu darbību un būs pakalpojumu sniedzēja iedzīvotājiem arī Beļavas, Daukstu, Druvienas, Galgauskas, Jaungulbenes, Lejasciema, Litenes, Lizuma, Līgo Rankas, Stāmerienas, Stradu un Tirzas pagastā.

Kā jau vēstīts, pirms gandrīz trim mēnešiem Gulbenes novada domē tika izveidota komunālās saimniecības darba grupa. Tās pamatuzdevums ir izvērtēt sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas kvalitāti Gulbenes novada pagastu teritorijās. Izvērtējot Gulbenes novada pagastu pārvalžu sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanu, konstatētas nepilnības. Pašvaldības nodarbošanās ar uzņēmējdarbību ir nelikumīga. Tāpēc novada dome bija nonākusi pie secinājuma, ka vai nu jāveido jauns pašvaldības uzņēmums, vai arī jāpaplašina SIA „Gulbenes nami” darba apjoms.


21.aprīļa novada domē notika finanšu komitejas sēde, kurā deputāti saņēma informāciju par pašvaldībai simtprocentīgi piederošās SIA “Gulbenes nami” 2015.gada finanšu pārskatu. Tika komentēts, ka uzņēmuma zaudējumi pagājušajā gadā ir samazinājušies par 6000 eiro. Neņemot vērā visus argumentus, jau 31.marta novada domes sēdē deputāti nolēma slēgt deleģēšanas līgumu ar SIA “Gulbenes nami”, lai turpmāk tikai šis uzņēmums būtu atbildīgs par tiesiskajām attiecībām ar pašvaldības dzīvokļu īrniekiem Gulbenes pilsētā. Tagad ir runa par darbību visā novadā un par jaunu funkciju uzņemšanos.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Maija

Deputāti jūtās padarījuši lielu darbu,''' jo laukos iedzīvotāji ir sākuši taupīt dzeramo ūdeni un kanalizācijas noskalošanai dažs iet pasmelt ūdeni tuvējā dīķī''. Rodas jautājums, kāpēc cilvēkiem dzīvokļos nepieciešams ūdens?
Es domāju, tas nav īsti normāli. Tomēr dzīvojam 21. gadsimtā un Eiropā. Cilvēks visu dienu strādā, vakarā atnāk no darba, un tad vēl teciņus uz tuvējo dīķi pēc ūdens, lai var noskalot kanalizāciju.

pirms 4 gadiem, 2016.05.04 11:14

ha

Ja, kā tu saki, cilvēks visu dienu pelna naudu, tad viņš arī nopelna, tātad var samaksāt par to, ka nav jāiet uz dīķi pēc ūdens. Ja cilvēks guļ mājās, tad pēc ūdens jāiet uz dīķi. Viss vienkārši. Arī tas, ka klozeti var skalot nevis ar dzeramo ūdeni, bet lietus ūdeni arī nav nekas jauns. Tāds sīkums, ka par kanalizācijas izmantošanu arī ir jāmaksā. Izeja - biotoilete pagalmā.

pirms 4 gadiem, 2016.05.04 13:00

to ha

tikai šobrīd aprēķina kārtība nepieļauj skalot kanalizāciju ar lietus ūdeni, jo kanalizāciju automātiski pielīdzina saņemtajam dzeramā ūdens daudzumam, pamosties un nolaidies no saviem augstumiem, NAV atsevišķa skaitītāja kanalizācijai, tātad biotoilete pagalmā atkrīt- ja cilvēks nedzers, arī uz toileti iet nevajadzēs:))

pirms 4 gadiem, 2016.05.04 21:57

ha to ha

Kurš tev liedz atvienot toiletes bačoku no ūdens padeves sistēmas? Spaini ar lietus ūdeni tur katru reizi ieliesi. Nebūs ūdens patēriņš, nebūs rēķins ne par ūdeni, ne kanalizāciju. Vai ne tā?

pirms 4 gadiem, 2016.05.05 10:34

56

to podu jau var atvienot,ta.cu jāmaksā būs par to ūdens daudzumu,kas iztek no krāna,kas iet caur skaitītāju,to ko atnes no dīķa ne atskaita,ne pieskaita

pirms 4 gadiem, 2016.05.06 09:58

ha to 56

Caur podu iziet apm. 1/3 patērētā ūdens. Protams, ka caur krānu iztecinātais uzskaitās un aiztek caur kanalizāciju. Podam no dīķa nesdams ietaupīsi gan 1/3 gan no ūdens, gan no kanalizācijas izdevumiem;)

pirms 4 gadiem, 2016.05.06 13:15

Vietējās ziņas