Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti piešķir 10 latus mācību līdzekļu iegādei 10

Šodien Gulbenes novada domes sēdē deputāti ar balsu vairākumu nolēma piešķirt finansiālu atbalstu – 10 latus (dāvanu karšu veidā) trūcīgām personām mācību līdzekļu iegādei.

Atbalsts domāts 2. līdz 9.klašu skolēniem, kuriem piešķirts trūcīgās ģimenes statuss un kuru deklarētā dzīvesvieta ir Gulbenes novada administratīvajā teritorijā un viņi izglītojas Gulbenes novada skolās.

 

Novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa paskaidroja, ka šāds priekšlikums tapis, jo šogad Gulbenes novada Sociālā dienesta akcija “Es atbalstu skolēnu”, kur iedzīvotāji tika aicināti sniegt palīdzību bērniem no maznodrošinātām ģimenēm, ir maz atbalstīta.

 

Izskatot šo jautājumu, sākās diskusijas. Grāmatveži rosināja atbalstīt skolēnus līdz 6.klasei, jo lielākie varējuši 10 latus nopelnīt pat vienā dienā, lasot mellenes mežā.

 

Sociālā dienesta vadītāja Marija Kalvāne piekrita, ka naudu varēja nopelnīt, lasot ogas mežā. “Bet manā skatījumā tas būtu labs žests atbalstīt šos skolēnus,” teica M.Kalvāne un piebilda, ka no 2. līdz 9.klasēs mācās 404 trūcīgo ģimeņu skolēni.

 

Deputāts Valtis Krauklis norādīja, ka lielveikalā pildspalvas un zīmuļi ir krietni vien lētāki nekā grāmatnīcā, kurā varēs izmantot šīs dāvanu kartes.

Uz to gan sociālie darbinieki oponēja, ka visdārgākās ir darba burtnīcas, un tāpēc tieši to iegāde sagādā problēmas vecākiem. Piemēram, 8.klases skolēnam nepieciešamās darba burtnīcas izmaksā apmēram 20 latus.

V.Krauklis lūdza kontrolēt, lai šie desmit lati tiešām aiziet mērķim un tiktu iegādātas skolai nepieciešamās lietas.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

to muļķīgajai

Gulbīša vidusskola vienmēr ir izcēlusies ar saviem izcili "gudrajiem" skolēniem, te nav divu domu.

pirms 8 gadiem, 2011.08.30 09:02

musu valsts .nedot ne kancelejas preces ne ari ko citu. naa pabalstu var dabut tie snabdeguni.bet reizem ir tiesam nopietna lieta un naudina nepieciesama.musu deputats atlaujas pateikt atnezat cekus atmaksasim. ja man butu nauda tad neietu un nelugtu palidzibu un np ka atnest cekus ja nau parko samaksat. un nez ,kas tas par zestu ,ka pieskira10 latus tas tiesm ir kautkas grandiozs un neticams.

pirms 8 gadiem, 2011.08.29 12:59

skolotajai

diemžēl, valsts iestādēs ar kancelejas preču dalīšanu neaizraujas

pirms 8 gadiem, 2011.08.29 12:20

Es priecājos, ka nolemts atbalstīt trūcīgo ģimeņu bērnus. Bet taisnība jau arī ir domes grāmatvedēm. Ja jau darba nav varēja jau pa vasaru mellenes lasīt. Maksāja ļoti labi. Arī pati kopā ar bērniem biju ogot. DEošos vēl. Nopelnu noteikti vairāk kā 10 latus, bet arī tie noderēs. Varu teikt paldies.

pirms 8 gadiem, 2011.08.28 18:31

muļķīgā :))

Lai arī dāvājat,bet savu bērnu laidīšu skolā blakus novadā. Jo Gulbīšu vidusskolas skolēni pat uz ielas fiziski aizskar bērnus.Kas tad notiks ja bērns apmeklēs skolu? Nav audzināšanas ne no vecāku puses ne no skolas!
Iztikšu bez jūsu dāvanām-labāk bērns bez zilumiem un lauztiem locekļiem,jo bezjēdzīgi cīnīties ar šo netaisnību!

pirms 8 gadiem, 2011.08.27 15:00

es

ja intresanti ko var nopirkt viduskolas skolnieks par 10 latiem. nu es domaju,ka pilctpalvas pat trucigais vares nopirkt. butu darba burtnicam labak pieskirusi,bet ko nu ja 10 lati ir liela nauda.tad man nau ko teikt.

pirms 8 gadiem, 2011.08.27 14:41

skolotaaja

pedagogu arodbiedriiba arii vareeja skolotaajiem pieshkjirt 10 ls kancelejas prechu iegaadei, nezinu nevienu citu valsts iestaadi, kur pildspalvas, ziimulji, utt. jaaperk pashiem, nu kaut darba plaanotaaju buutu iedaavinaajushi :(

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 15:43

es

Nu ja bērni mācās blakus novadā, tad pašai arī pietiks naudas visu nopirkt.
Ja esi tik lepna, tad arī līdz galam, nevis raudāt par 10 Ls.

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 13:55

Omīte

Jā žests labs, tikai maniem mazbērniem netiks, jo nolēmuši mācīties blakus novadā. Un kur tad mana nodokļu nauda. Nav taisnīgi. Ar to jau audzēkņus novadā nenoturēsiet. Padomājiet ko dariet!

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 09:33

mamma

Labs žests....., bet kāpēc par manu maksāto nodokļu naudu.......Labs žests ir tad, ja darba devējs piešķir dāvanu karti tiem strādājošajiem vecākiem, kauriem bērni ir skolas vecumā. Paldies tiem labajiem darba devējiem, kas saprot, kur šie "ŽESTI"tiešām atbalstāmi.

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 06:49

Vietējās ziņas