Deputāti sadalās komitejās 3

Komitejās vispierasītākais deputāts - Dzintars Poļaks
Gulbenes novada domes deputāti vakar sparīgi diskutēja, ievēlot personālijas četrās pastāvīgajās komitejās. Par komiteju vadītājiem kļuvuši Sandra Duļbinska, Andis Caunītis, Jānis Antaņevičs un Aldis Strads.

Vispieprasītākais deputāts komitejās ir Dzintars Poļaks. Viņš darbosies 3 komitejās. Divās komitejās piekrituši piedalīties deviņi cilvēki. Tikai vienā komitejā strādās seši cilvēki.  

Saskaņā ar vienošanos izvirzītie kandidāti bija tiesīgi balsot par sevi. Starp kandidātu izvirzīšanu un balsošanu bija pārtraukums, lai dotu laiku saskaņot viedokļus partijās.

 

"Nevajag skatīties savējos, bet jābalso par cilvēkiem, kas strādās," jau domes sēdes sākumā, uzrunājot kolēģus, ieteica Valtis Krauklis.

Kā novēroja "Dzirkstele", politiskā cīņa par vietām komiteju sastāvā bija acīmredzama.

 

Lielākā piekrišana finanšu komitejai

Īpaši sparīga cīņa notika par vietu finanšu komitejā. Uz to bija pieteikti pavisam 11 kandidāti, taču trīs no viņiem vēlāk atsauca savas kandidatūras.

 

Likums nosaka, ka šajā komitejā jādarbojas pašvaldības vadītājai S.Duļbinskai un viņai arī jāvada šī komiteja. Viņa un vēl seši deputāti - Ivars Kupčs, Normunds Audzišs, Intars Liepiņš, Māris Raģelis, Dainis Švika un A.Caunītis - ar balsu vairākumu tika ievēlēti finanšu komitejā. Par astoto kandidatūru - Nikolaju Stepanovu - nobalsoja tikai septiņi cilvēki, tapēc viņš komitejas sastāvā neiekļuva.

 

Tautsaimniecības komitejas sastāvam bija pieteikti desmit cilvēki, divi no tiem atsauca savas kandidatūras. Ar balsu vairākumu komitejā ievēlēja N.Stepanovu, I.Liepiņu, Ilzi Mezīti, Dz.Poļaku, Gunti Blūmu, Stanislavu Gžibovski un A.Caunīti. Par J.Antaņeviča kandidatūru nebija nepieciešamā balsu skaita. Šo komiteju vadīs A.Caunītis.

 

Neraujas uz sociālo jautājumu komiteju

Grūti veicās ar deputātu kandidātu vajadzīgā skaita pieteikšanu sociālo un veselības jautājumu komitejai. Interese par šo komiteju bija izteikti mazāka. Beigās tomēr deputāti koleģiāli vienojās par tikai 7 kandidatūrām. Ievēlētas tika visas kandidatūras - I.Kupčs, Saulcerīte Indričeva, J.Antaņevičs, V. Krauklis, S.Gžibovskis, Dz.Poļaks un Jānis Naglis. Par šīs komitejas priekšsēdētāju ievēlēts J.Antaņevičs.

 

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas vēlēšanām deputāti arī koleģiāli pieteica 7 kandidātus un par visiem nobalsoja. Tie ir I.Mezīte, S.Indričeva, G.Blūms, A.Strads, V.Krauklis, J.Naglis un Dz.Poļaks. Par komitejas priekšsēdētāju ievēlēts A.Strads.

 

Deputātos paliek mieles

Pēc komiteju sastāva un komiteju priekšsēdētāju ievēlēšanas deputātos palika mieles. Šo sajūtu publiski pauda J.Naglis. Viņš atklāti pateica, ka balsojuma gaitā bija vērojama daža laba kolēģa tīša izstumšana, kas neesot labi darīts.

 

Savukārt D.Švika iebilda, ka personāliju ievēlēšana komitejās ir notikusi demokrātiski. A.Caunītis pauda, ka nevienam deputātam nav liegts nāk darboties un izteikt priekšlikumus ikvienā pastāvīgajā komitejā, kaut arī viņš nav ievēlēts tās sastāvā.

 

Jau rakstījām, ka iepriekš deputāti bija vienojušies, ka komitejā locekļu skaits nebūs lielāks par septiņiem un ka katrs deputāts darbosies vismaz vienā komitejā. Tāpat spēkā bija vienošanās, ka katrā no četrām komitejām vajadzētu iekļaut deputātus no visiem pieciem novada domē pārstāvēto partiju sarakstiem. Izņēmums ir I.Liepiņš, kas vienīgais domē pārstāv Sabiedrību citai politikai, jo, kā atzinis viņš pats un kolēģi, strādājošam cilvēkam fiziski ir grūti piedalīties visu komiteju darbā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ha!ha!ha! Redzēs, ko santa m. teiks pēc pāris mēnešiem... :D:D:D

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 23:07

Santa M.

paldies dievam stjopka neparvareja kvalifikaciju

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 18:51

Vietējās ziņas