Deputāti sastrīdas par nepieciešamību rekonstruēt ūdenssaimniecību 6

Piektdien Gulbenes novada domes ārkārtas sēdē deputāti pusstundu karsti strīdējās, līdz visu izšķīra balsošana, kur ar balsu vairākumu tika nolemts - Gaujasrēveļu ciematā (bijušās Rankas kartonfabrikas teritorijā), kurā mājas ir 172 iedzīvotājiem, būs moderna ūdensapgādes sistēma par 276 tūkstošiem latu (saskaņā ar sagatavoto tehniski ekonomisko pamatojumu). Uzvarēja "dāsno" deputātu viedoklis. Tie, kuri gribēja skopoties un taupīt Eiropas naudu, palika mazākumā.

Domes sēdē piedalījās 11 no 17 deputātiem. Vairums no viņiem nobalsoja par. Pret šādu dārgu projektu balsoja deputāti Guntis Blūms un Ilze Mezīte. Attaisnotu iemeslu dēļ sēdē nepiedalījās Dainis Švika, Valtis Krauklis un Intars Liepiņš. Par Nikolaja Stepanova, Dzintara Poļaka un Normunda Audziša neierašanās iemesliem sēdes vadītājai Sandrai Daudziņai nebija informācijas.  

Kāpēc projekts ir vajadzīgs?

Rankas pagasta pārvaldes vadītājs Māris Jansons deputātiem skaidroja, ka ūdenssaimniecības sakārtošana Gaujasrēveļu ciematiņā ir ļoti nepieciešama ne tikai iedzīvotājiem. Tur atrodas uzņēmumi "Grantiņi 1" ar 90 darba vietām un "Ķelmēni" ar 30 darba vietām. Rēveļos vairs nav pamatskolas, taču šajā ēkā atrodas trīs iestādes - jauniešu centrs, kultūrvēsturiskā mantojuma centrs un bibliotēka.

 

"Šī ir vienreizēja iespēja ieceri realizēt ar Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda finansiālo atbalstu. Pašvaldības līdzfinansējuma daļa ir tikai 34 000 latu!" gan deputātiem, gan vēlāk arī "Dzirkstelei" klāstīja M.Jansons.

 

Pēc projekta realizēšanas ciemata ūdensvadā tecēs atdzelzots ūdens. Tagadējais ūdensvads ir novecojis, tam ir 42 gadi. Tāpēc nav brīnums, ka tajā ūdens zudumi sasniedz 80 procentus. Paredzēts nomainīt ūdensvada caurules 1534 metrus garā posmā. Ūdenstornis nestrādā, to nepieciešamas demontēt. Ir vajadzīga jauna artēziskā aka. Tiesa, to nevarēs izmantot ugunsgrēku dzēšanas vajadzībām. Paredzēts arī būvēt jaunas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas (jauda - 30 kubikmetri diennaktī), jo vecās ir nolietojušās.

 

Deputāts Gunārs Ciglis pauda, ka agri vai vēlu spēkā stāsies Eiropas Savienības regulas, kas paredzēs, ka ūdenssaimniecībai novada teritorijā ir jābūt sakārtotai atbilstoši Eiropas prasībām. Šobrīd ir skaidri pateikts, ka līdz 2015.gadam ūdenssaimniecība ir jāsakārto. Šo pašu viedokli atbalstīja arī deputāti Stanislavs Gžibovskis, Jānis Naglis un Jānis Antaņevičs.

 

Diskutējot deputāti sadalījās divās pretējo viedokļu nometnēs. Vieni bija par to, ka sadzīve mazajā Rankas ciematiņā ir jāsakārto atbilstoši Eiropas Savienības prasībām. Otri aicināja, pirmkārt, ņemt vērā iedzīvotāju maksātspēju un nemaldināt viņus, ka komunālie pakalpojumi nesadārdzināsies, tas jau pieredzēts Stradu pagasta Stāķos.

 

Plaši projekta tehniski ekonomisko pamatojumu iztirzāja deputāts Guntis Blūms, kurš uzsvēra, ka nav pret ūdenssaimniecības sakārtošanu Gaujasrēveļu teritorijā, taču uzskata, ka bez visas Eiropas naudas ūdenssaimniecību Gaujasrēveļu ciematā var sakārtot daudz lētāk - par dažiem desmitiem tūkstošu latu. Tas būtu izdevīgāk iedzīvotāju kabatai.

 

Deputāte Ilze Mezīte piebalsoja, ka tautas kalpi ir aicināti ņemt vērā tieši iedzīvotāju, nevis Eiropas Savienības intereses. Sēdes gaitā viņa jautāja un uz vietas tika noskaidrots, ka Gaujasrēveļu ciematā 50 procenti iedzīvotāji ir sociālo pabalstu saņēmēji no pašvaldības.

 

Rankas pagastā ūdensapgādes pakalpojumu sniedzēja iedzīvotājiem ir pašvaldība. Maksa par ūdensvada ūdeni ir 0,30 lati par kubikmetru mēnesī bez pievienotās vērtības nodokļa. Juridiskajām personām šī cena ir uz pusi lielāka.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ligogaigree

flash adobe player adobe photoshop cs3 updates http://giilpze.hostingsociety.com/acrobat-writer-distiller.html acrobat writer distiller

pirms 8 gadiem, 2012.02.19 19:15

hi

Vai tad tas ir kāds noslēpums, kā ved ūdeni analīzēm- protams, ka paņem no turienes, kur viss ir kārtībā. Un tā iir visur, ne tikai Rankā.

pirms 8 gadiem, 2011.12.17 08:38

sviests

A tu pa 30 santīmiem smaržīgu ūdeni gribi?

pirms 8 gadiem, 2011.12.16 13:46

sajukuši

Nu gan argumenti par Rēveļiem - Grantiņi ( ŪDENI IZMANTO LAI UZVĀRĪTU KAFIJU)un ĶELMĒNI,KURI ŪDENI IZMANTO NO SAVAS AKAS ,VĒL 172 IEDZĪVOTĀJI- IEGULDĪS TĀDUS LĪDZEKĻUS , IR JAU JAUKI, BET MAN RODAS JAUTĀJUMS : KAD RANKAS ŪDENIM KO DZER DZĪVI CILVĒKI IKDIENĀ UN NE TIKAI 172, BET VISMAZ 1000 IR ŅEMTAS ŪDENS ANALĪZES. cILVĒKI TĀDU INDI LIETO, SMAKA JAU MEŽONĪGA , IZLIETNE PIEĶĒZĪTA, KA JĀDOMĀ KĀ ATTĪRĪT .AIVARS LAIKAM AIZVED NO DZIĻURBUMA UZ ANALĪZĒM.DRĪZ JAU PAGASTA CENTRS BŪS RĒVEĻI ,JO TAČ ARĪ LATERNAS VAIRĀK UN SPOŽĀK SPĪD.NU NESAPROTU, LAIKAM JAU TO NAUDU ĶĒZA KĀ GRIB, VAI VNK TRŪKST PRĀTA LAI SATAISĪTU PROJEKTU UZ VAIRĀK CILVĒKIEM UN LIELĀKU TERITORIJU?????

pirms 8 gadiem, 2011.12.16 13:04

sviests

0.30 ls par kubikmetru ūdens! Laikam ar rokas pumpi tiek padots, vai arī pagasts pusi piemaksā.

pirms 8 gadiem, 2011.12.15 23:16

RERE

rēveļi , neguļat !!!! par šo projektu naudu ņems no jūsu makiem tāpat kā Stāķos un ģulbenē.. Blūmam taisnība. To visu pa;svaldība var sakārtot par krietni mazāku naudu, bet negrib, gan jau pēc tam jūsus atdos pēc tam kādam uzņēmējam, kurš tad jums vilks trīs ādas par ūdeni!!!!!! Neticat tam labajam ūdeni , kas jūs taisīs vēl nabagākus un dzīs parādos!!!!!! Lai pašvaldība liek lietā savu naudu iedz;ivotāju labā, nevis tā uztraucas par privātajiem uzņemējiem, lai tikai tie neizput. Gulbenes Domei ir liela tieksme nerēķināties ar cilvēkiem. Tikai uz vēlēšanām gan atcerēsies , ka vajadzīgi balsotāji,,lai atkal tiktu naudīgos krēslos. Rīkojiet rēveļos iedzīvotāju sapulci un noskaidrojiet visas lietas, cik ir tādu kas vēlas šādu projektu. Vēl nav par vēlu.

pirms 8 gadiem, 2011.12.15 11:17

Vietējās ziņas