Deputāti strīdas par gāzes katla nepieciešamību 3

Nav īstas skaidrības, ir mētāšanās ar domu pērlēm

Tā kā 25.augustā Gulbenes pilsētas domes sēdē deputāti noprotestēja Nikolaja Stepanova piedāvāto papildu darba kārtības jautājumu par 13 100 kvadrātmetru zemes nomas līguma pagarināšanu firmai "Vidzemes enerģija" līdz 2020.gada 31.decembrim, pie tā izlemšanas būs jāatgriežas 25.septemba pilsētas domes sēdē. Tā paredzēta pulksten 15.00 un tajā kā klausītāji tiesīgi piedalīties visi interesenti.

Kā jau rakstījām, pirms mēneša deputāts Agris Koris domes sēdē iebilda, ka šis jautājums nav iepriekš izdiskutēts viņa vadītajā tautsaimniecības komitejā. 17.septembrī šāda diskusija A.Kora vadībā notika un rezultātā četri no sešiem deputātiem - N.Stepanovs, Ivars Kupčs, Ainārs Andrups un Zintis Vībāns - nobalsoja par šā jautājuma iekļaušanu 25.septembra domes sēdes darba kārtībā. Andis Caunītis balsoja pret, bet A.Koris atturējos no balsojuma, jo ir ieinteresētā persona kā SIA "Konto" vadītājs. Šī firma, kā zināms, pārdod "Vidzemes enerģijai" daļu savas katlumājas saražotā siltuma.

 

Komitejas sēdē kā klausītājs piedalījās SIA "Vidzemes enerģija" pārstāvis Mindaugs Nevardausks.

 

Par ko īsti lems deputāti 25.septembrī? Par 13 100 kvadrātmetru (atrodas Gulbenē, Nākotnes ielā 7) zemes nomas līguma pagarināšanu līdz 2018.gada 31.decembrim, paredzot šajā zemes gabalā arī būvniecības iespēju. A.Andrups bilda: "Ir bažas. Ja rodas interese ("Vidzemes enerģija") izpirkt šos 13 100 kvadrātmetru zemes gabalu?" Domes speciālisti apgalvoja, ka uztraukumam nav pamata.

 

No zemes nomas līguma pagarinājuma līdz desmit gadiem ir atkarīgs, varēs vai nevarēs SIA "Vidzemes enerģija" saņemt būvatļauju novietot gāzes katlu iecerētajā vietā Gulbenē blakus savam kantorim.

 

M.Nevardausks deputātiem skaidro, ka Eiropas Savienības pilsētās centrālapkurē esot obligāti jāparedz divi kurināmā veidi. Gulbenē tā būšot šķelda un sašķidrinātā gāze. A.Koris mierināja, ka, iespējams, gāzes katlu šosezon Gulbenē nemaz neiedarbinās, ja ziema būs silta, viņš arī uzsvēra, ka "iedzīvotājiem pasniegta nepareiza informācija, ka kurinās ar gāzi". Deputāti pauda cerību, ka tas būs tikai rezerves un pagaidu variants.

 

Deputāti tautsaimniecības komitejas sēdē caurskatīja un ar saviem priekšlikumiem papildināja dokumentu - N.Stepanova vienošanos ar SIA "Vidzemes enerģija", kurā šis uzņēmums apņemas investēt konkrētas summas konkrētos termiņos. Ko uzzināja deputāti? "Vidzemes enerģijai" ir 500 000 latu parāds. Uzņēmums par 180 000 latiem Gulbenē, Nākotnes ielā 7, izvietos un 1.decembrī nodos ekspluatācijā katlu (4,5 megavatu jauda) apkurei ar sašķidrināto gāzi. Katls pasūtīts Itālijā. Būvei jau izņemti tehniskie noteikumi un izstrādāts projekts. 2009.gada 1.novembrī "Vidzemes enerģija" nodos ekspluatācijā vienu 6 megavatu jaudas apkures katlu ar šķeldu kurināmajā jaunajā katlumājā Gulbenē, Nākotnes ielā 7. Perspektīvā katlumājas jauda būs 12 megavatu.

 

Spilgti citāti par gāzes katlu

* Andis Caunītis: "Es no laukiem, varbūt tomēr kaut ko nesaprotu."

 

* Ivars Kupčs: "Mēs vainīgi? Būtu mēs to zinājuši maijā..."

 

* Gvido Stucka: "Kļūs aukstāks, smadzenes sāks ātrāk darboties."

 

* Nikolajs Stepanovs: "Gāzes katls kā sarkana lupata bullim."

 

* Zintis Vībāns: "Nebūs kā ar zviedru kuģi?"

 

* Agris Koris: "Stāvēs kā "Aurora" Ņevas krastā."

 

* Mindaugs Nevardausks: "Trīs nedēļu laikā esmu sācis latviski saprast."

 

Fakti

* SIA "Vidzemes enerģija" reģistrēta 2001.gada 27.septembrī, pamatkapitāls - 350 000 lati.


* SIA "Vidzemes enerģija" kopš 2008.gada 7.augusta simtprocentīgi pieder Lietuvas firmai "Miesto energija".


* SIA "Vidzemes enerģija" valdes priekšsēdētājs ar 11.septembri ir Viļņas iedzīvotājs Strioga Virginijus, valdes locekļi - Viļņas iedzīvotājs Mindaugs Nevardausks un Saldus rajona Brocēnu iedzīvotājs Uģis Vīksna.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

naivie

es jums saku kad uzcels gaazes katlu,tad buus tadaa pakaljaa ka bail paliek domat par siltuma reekjiniem,un tas aizbildinaajums ka varbuut arii tas katls netiks palaistss siltajaa ziemas periodaa tas ir miits,jo var tachu leetajiem katliem notikt avaarijas(un ilgstooshi)galu galaa vinji tachu ir veci(taa vinji aizbildinaasies lai tik kurinaatu uz gaazi)un mees nekur nespruksim maksasim,nevar ticeet muusu pilseetas domniekiem(daljai)

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 20:45

pilsetniece

ka tik ne ari, ipasi, kad sanemsim pirmos rekinus

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 14:18

Vietējās ziņas