Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti vienojas par Šķieneru ūdeni 15

Šķieneros tagad oficiāli ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēja ir Stradu pagasta pārvalde. Gulbenes novada deputāti par to vienojās 31.oktobra domes sēdē.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas funkcija pārvaldei ir uzticēta līdz nākamā gada 31.martam, kā to ierosinājis deputāts Anatolijs Savickis (“No sirds Latvijai”). Līdz tam brīdim katru mēnesi tautsaimniecības komitejas sēdēs deputāti Gunāra Cigļa (ZZS) vadībā analizēs situācijas attīstību Šķieneros – tāds ir deputāta Valta Kraukļa (“Reģionu alianse”) ierosinājums, kuru pārējie atbalstīja.

Stradu pagasta pārvalde visām lietotāju grupām (fiziskajām un juridiskajām personām) centralizētu dzeramā ūdens padevi nodrošinās par 1,05 eiro par kubikmetru bez PVN, bet kanalizācijas pakalpojumus sniegs par 1,14 eiro par kubikmetru bez PVN. Šāds tarifs Šķieneru ciemā ir jau kopš 2015.gada 29.oktobra - “Dzirkstelei” norāda novada domes Īpašumu pārraudzības nodaļas darbinieki. Tas nozīmē, ka iepriekš laikrakstā kļūdaini ir apgalvots, ka Šķieneros šo pakalpojumu tarifs kļūst lielāks. Pagaidām tā nav, bet, iespējams, tā notiks nākamgad, kad novada dome pārskatīs un jaunā redakcijā apstiprinās tarifu aprēķināšanas metodiku.

Domes sēdē “Vienotības” deputāts Andis Caunītis stingri palika pie sava, ka Šķieneros ūdenssaimniecības pakalpojumi patērētājiem bija jāsniedz nevis pašvaldībai, bet gan SIA “Alba”, kā to paredz līgumsaistības, ko novada dome ir saņēmusi mantojumā pēc administratīvi teritoriālās reformas. A.Caunīša viedokli konceptuāli atbalstīja arī V.Krauklis. Novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš (ZZS) vēlreiz atgādināja, ka domē gaida SIA “Alba” vadības rakstisku vēstuli ar priekšlikumiem un redzējumu Šķieneru situācijas risināšanā.
Kā zināms, ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanai Šķieneros nepieciešamās komunikācijas pagaidām Gulbenes novada dome nomā no SIA “Gulbenes energo”, bet dome šīs komunikācijas apakšnomā nodevusi Stradu pagasta pārvaldei. Nomāšana notiek tikai uz laiku, jo ir uzsākts process, lai novada pašvaldība šīs komunikācijas nopirktu no SIA “Gulbenes energo”.

Pēc domes sēdes A.Caunītis “Dzirkstelei” pavisam tieši izteicās, ka nesaprot, kāpēc vispār novada pašvaldībai ir jāpērk šīs komunikācijas – nevienam nevajadzīgi “veci hlami” - Šķieneros, kuri pēc tam tāpat būs jānoraksta. Tā vietā, kā uzskata A.Caunītis, bija jākārto, lai Šķieneros varētu pieslēgties ciemam klāt pievilktajam pilsētas ūdensvadam. Iedzīvotāji taču vēlas un viņiem ir solīts kvalitatīvs, atdzelzots dzeramais ūdens – uzsver deputāts. A.Caunīti arī uztrauc tas, ka Šķieneros iedzīvotāji saņems nekvalitatīvāku un dārgāku dzeramo ūdeni nekā turpat blakus Stāķu ciemā dzīvojošie.

SIA “Alba” pārstāvis Romans Adamovičs “Dzirkstelei” saka – novada domei ir tiesības ūdenssaimniecības jautājumus Šķieneros risināt pēc saviem ieskatiem, neņemot vērā, ka gar ciemu tālāk uz Stāķiem ir aizvilkts Gulbenes ūdensvads. Kā arī neņemot vērā to, ka šā ūdensvada izmantojums ir definēts kopsakarībā ar 2008.gadā parakstīto trīspusējo vienošanos ar pašvaldību, uzņēmumu “Alba” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju par projekta „Gulbenes ūdenssaimniecības attīstības II kārta” īstenošanu ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda un valsts budžeta līdzfinansējumu. 

R.Adamovčs saka – grūti esot pateikt, kāda ir Šķieneru ūdenssaimniecība, jo šajā situācijā nav iedziļinājies. Tomēr viņš uzskata, ka Stāķu iedzīvotāji, kuri saņem atdzelzoto Gulbenes dzeramo ūdeni, ir tomēr ieguvēji, salīdzinot ar iedzīvotājiem Šķieneros, kuri lieto neatdzelzotu savu vietējo ūdeni.


Pievieno komentāru

Komentāri 15

vietējaijs

Lai lemtu šādus tehniski sarežģītus jautājumus ir jāpieaicina attiecīgi speciālisti,kas var tehniski pareizi izsvērtēt visus jautājumus par labu iedzīvotājiem nevis es atvainojos mediķi,vetārsti ,muzeja darbinieki un tā tālāk.Beidziet tēlot visvarošos un nelemjiet to par ko nav saprašanas.

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.07 08:46

sēras

Nav vairs muzejā sava deputāta! Atvaļinājā, cerībā uz augstāku troni.

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.07 09:40

+

Trāpīts 10.

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.07 11:58

kas

Vienkārši jāiepazīstina EK pārstāvniecība Latvijā un ātri vien liks atmaksāt ES naudu kas ieguldīta projektā!Pirkt vecus nolietotus tīklus tas ir jaunās domes kompetences kalngals!

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.07 09:23

Augusts Gaigals

kārtējā afēra par gulbeniešu naudu pirkt ūdensvadus, kas būvēti PSRS laikos un kuru amortizācijas laiks ir beidzies vēl 1994.gadā, viņu atlikusī vērtība ir 0 euro, tāda ir tā piļņikova / cigļa Gulbenes budžeta līdzekļu ekonomija- izsaimniekošana, būtu piļņikovs labāk deputātam rauklim licis atmaksāt budžetā pilsētas dzīvokļu izīrēšanas naudu, kuru tas pa taisno tagad bāž savā kabatā jau gadiem, uzreiz pieaugtu pilsētas ienākumi, un sarūsējo mēslu čupa nebūtu japērk, bet varētu kaut ko labu Gulbenes iedzīvotājiem izdarīt

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.07 13:50

Gugusts Aigals

Sīkāk par īres naudām varētu? Vai tikai gaisu maitāt esi spējīgs?

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.07 15:08

Vilma

Sakiet lūdzu, cik ir atlikusī vērtība šīm caurulēm ?

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.07 14:52

GK

Tiks albai nagos,tad nu turaties,maksāt,dubultaa

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.07 20:32

janka

Ja "namiem", tad būs vēl bēdīgāk!

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.08 00:09

Saulīte

Interesanti ir tas, ka cilvēki neprotestē par tām nelikumībām, kuras notiek šajā uzņēmumā. Nezin likumus vai vienkārši negrib zināt ? Ieguvēji ir tie, kuri aiziet no šāda saimnieka un saimnieko paši.

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.08 10:00

Saulītei

Tu domā novada domi?

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.08 10:56

Saulītei

Mēs, šķieneros, mēģinājām protestēt, bet kā novada vadība+nami teica: "Tos dažus, kas bļaustās, mēs apklusināsim". Cik novadā vispār zin, kas notiek blakus ciemā un visiem jau ir vienalga, ja neskar pašus. Kamēr vadība nav katram piegriezusi gaisu (ūdeni, siltumu), tikmēr daudzi domā, ka viss ir kārtībā, jo "augšu" paretina un mašīnu kādam noņem!!! It kā tas būtu svarīgāk par cilvēkiem, kuriem ir slikts ūdens vai nesamērīgi dārga apkure...

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.08 21:00

....

Pieprsīt profesionāla revidenta slēdzienu šajā jomā.

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.08 10:36

...

Revidents tādas lietas nerevidē. Saulīte laikam bija domājusi Gulbenes namus.

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.08 14:56

Vietējās ziņas