Deputāts nesaņems atalgojumu 5

Gulbenes novada domes deputāti 26.augusta sēdē nolēma turpmāk kolēģim Mārim Raģelim (Zaļo un zemnieku savienība) atļaut veikt deputāta pienākumus bez atalgojuma, kā viņš to ir lūdzis. M.Raģelis pēc kļūšanas par deputātu un aiziešanas no Tirzas pagasta padomes priekšsēdētāja amata ir palicis bez pamatdarba.

Pēc kolēģa Anda Caunīša aprēķiniem maksimālais, ko deputāts mēnesī var nopelnīt, ir aptuveni 150 latu. A.Caunītis atklāti iestājās pret to, lai atļautu M.Raģelim atteikties no deputāta darba samaksas. Viņš savu pozīciju skaidroja no ētiskā viedokļa. Neesot godprātīgi šādu jautājumu izlemt no izdevīguma vai neizdevīguma pozīcijām. Viņš aicināja iedomāties, kāda izvēles iespēja un apstākļi ir, piemēram, mātēm, kas spiestas iztikt ar niecīgiem finanšu līdzekļiem un uzaudzināt bērnus.  

Savukārt deputāts Aldis Strads iebilda, ka faktiski jau pašvaldības nolikumā bija jāparedz tāda iespēja, ka deputāts var atteikties no atalgojuma. Tāda, piemēram, var būt pensionāra izvēle, lai saņemtu pilnu pensiju un strādātu pašvaldībā uz sabiedriskiem pamatiem. Pēc A.Strada domām, tas ir izdevīgi pašvaldībi. Turklāt, kā uzsvēra A.Strads, ja cilvēks ilgus gadus ir godīgi maksājis nodokļus, kāpēc viņam tagad neizmantot savas likumīgās tiesības.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ai, ai, ai! Bet vai ta pensionārs nav atteicies no samaksas? Vai tam tāpat pa kluso izmaksās.Kapēc te redz tikai Māri, bet Guntis - kā ta ar tā samaksu??????

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 06:27

...

..Ai, ai, ai ! Kā nu tā gadījies, ka palicis bez pamatdarba...bet deputātēt gan gribas dikti. Un izmantot iespējas saņemt lielu bezdarbnieka pabalstu, kamēr tāds vēl ir pieejams.

pirms 11 gadiem, 2009.08.31 18:02

Pilnīgi piekrītu iepriekš rakstītajam- liekas, avīzē nav nekādas citas informācijas un novadā nenotiek nekas cits, izņemot novada domes sēdes, amatpersonas, lēmumus. Novada domei taču ir sava avīze, kāpēc avīzē, par kuru iedzīvotāji maksā, ir tikai ši informācija- uzbāzīgi, nepārtraukti!

pirms 11 gadiem, 2009.08.31 18:01

Kā tad!

Uzrakstiet gan visu pa divi lāgi. Gan to, ka Litenē par dejotmācīšanu maksās Leimanei, nevis Mangusei, gan to, ka Raģelis atsakās no algas, vajag rakstīt divreiz. Un vēl jau ir bezgala daudz svarīgas informācijas, ko vajadzētu atkārtot, piemēram, nosaukt vēlreiz visus pēdējās nedēļas laikā piekautos.

pirms 11 gadiem, 2009.08.31 17:00

Vietējās ziņas