Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāts – pret tirgus kropļošanu

Diskusija par maksas pakalpojumu apstiprināšanu Gulbenes 2.vidusskolā izvērtās 28.janvāra novada domes sēdē. Deputāts Dzintars Poļaks izteica bažas, ka, lēti iznomājot telpas skolā nedēļu nogalēs (ārpus mācību stundām) dažādu kursu organizētājiem, dome kropļo konkurenci šajā tirgū. Konkrēti – autoapmācbas organizēšanā. Deputātam nebija iebildumu pret dažādu kvalifikācijas celšanas kursu organizēšanu pedagogu apmācībai skolas telpās ārpus skolēnu mācību stundām.

Dz.Poļaks sākotnēji piedāvāja lēmuma projektā veikt korekcijas un ierakstīt, ka skolas telpas izmantojamas tikai tādu kursu organizēšanai, kas nav saistīti ar uzņēmējdarbību. Domes Administratīvi juridiskās nodaļas vadītāja Vita Kravale iebilda, ka jebkuru kursu organizēšana kaut kādā mērā ir uzņēmējdarbība, ja tiek iekasēta mācību maksa. Kā zināms, 2.vidusskolas telpās jau daudzus gadus notiek arī Rīgas Juridiskās koledžas organizētās nodarbības studentiem.

Diskusijas laikā deputāte Sandra Daudziņa bilda, ka neviens nevar piespiest skolas vadību slēgt konkrētu līgumu, jo vienmēr katrs konkrētais piedāvājums tiek izskatīts atsevišķi. Dz.Poļaks samierinājās ar šādu interpretāciju.

Beigās 15 deputāti tomēr nobalsoja par to, ka ar 1.februāri 2.vidusskolā uz stundu var īrēt aktu zāli par 3,18 eiro (kopā ar pievienotās vērtības nodokli), datorklasi – par 3,46 eiro, ēdnīcas telpas – par 5,15 eiro. Balsojumā atturējās Dz.Poļaks un deputāts Intars Liepiņš.

Novada domes finanšu ekonomiste Daiga Krēsliņa pauda, ka šādi 2.vidusskolā piedāvātie maksas pakalpojumi itin nemaz nav lēti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas