Deputāts rosina dāvināt tīrītus ceļus 3

Gulbenes novada domes tautsaimniecības komitejas sēdē deputāts Guntis Blūms rosināja: "Vai uz Ziemassvētkiem pagastos varam iztīrīt arī piebraucamos pie lauku privātmājām? Reizēm tas traktoristam prasa tikai piecas minūtes, lai nogrieztos no tīrāmā pagasta ceļa uz piebraucamo ceļu, izbrauktu līdz pagalmam un brauktu atpakaļ. Sniegu pagalmā lai tīra pats saimnieks."

Deputāte Ilze Mezīte piebalsoja, ka svētkos pie lauku cilvēkiem brauks ciemiņi un ir svarīgi, vai varētu piekļūt mājām.  

G.Blūms domā, ka iedzīvotājiem speciāli nevajadzētu iet uz pagastmāju lūgt, lai iztīra viņa mājas piebraucamo ceļu, jo tā būtu tikai liela laika un arī benzīna tērēšana. Viņaprāt, viensētās dzīvojošie no pašvaldības jūt mazāk labuma nekā tie, kuri dzīvo centros, kaut nodokļus maksā visi. Novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne pauda - tas būtu papildu slogs ceļu fondam. Arī iedzīvotājiem pašiem tomēr esot "šādi tādi pienākumi".

 

Šo domu turpināja pagastu pārvalžu vadītāji, no kuriem visaktīvāk uzstājās Stradu pagasta pārvaldnieks Juris Duļbinskis. Viņš pauda, ka vispirms nepieciešams dokumentāli fiksēt, ka pārvaldēm tiek noteikts kāds papildu pienākums, turklāt jānosaka arī, cik bieži, kādos gadījumos un par kādiem līdzekļiem tas ir pildāms.

 

Novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika sacīja - ja pagastu pārvaldnieki būtu iedzīvotāju vēlēti, tad viņi nejautājot atrastu vajadzīgos līdzekļus. D.Švika arī uzsvēra, ka visiem iedzīvotājiem ir vienādas tiesības saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību. Taču praksē "ātrie" ne vienmēr zvana pagastu pārvalžu vadītājiem, prasot nodrošināt iespēju piebraukt klāt slimniekam. Rezultātā mediķiem nākas brist pa sniegu pie pacienta pat vairākus kilometrus. D.Švika uzskata, ka to var atrisināt racionāli.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ну чего там снова случилось в Яунгулбене? Вы наверно не знаете, что там пенсионерам дорогу чистят бесплатно. Надо только позвонить. И трактор будет. Может хватит пургу гнать? Если есть время тут пасквили писать, то и сами могли взять лопату и почистить этому пенсионеру снег. А не нагонять напраслину на человека и хоть одно доброе дело сделали бы...

pirms 8 gadiem, 2012.12.28 16:37

Jaungulbenes pagasta regulari ziema ir problemas,jo privatmajas cels tiek aizstumts ar smagu sniega valni.Ir jautajums Valiljeva kungam,ka 73 gadiga pensionare var saviem spekiem so valni atrakt? Iebrauciet un pajautajiet,ka jutas tads pensionars,kura rokas vairs nav speks to pieveikt! Jus pat iebraukt tajas majas nevariet,jo sniega valnis tacu prieksa,kaut ari majas cels tie regulari tirits!

pirms 8 gadiem, 2012.12.27 20:39

kurbads

Atkal kārtējā pļeperēšana, bet līdz darbiem netiek. Pietiktu ar to vien, ja pagastu nolīgti ceļu tīrītāji, tīrot savus ceļus, neaizgrūstu sniega valni priekšā māju ceļiem. Lai cilvēkam, kurš sniegu jau notīrījis nav jāiet otrreiz un jātīra. Reizēm aizgrūž tādu valni priekšā, ka, ja kaut kur esi izbraucis pēc tam vairs netiec mājās iekšā.

pirms 8 gadiem, 2012.12.27 19:42

Vietējās ziņas