Deputāts zaudē amatu domē 24

Intars Liepiņš: "Vēlos izstāties no koalīcijas."
Gulbenes novada domē ar 26.oktobri amats uzteikts Intaram Liepiņam, kas attīstības un īpašumu nodaļā veica uzņēmēju konsultanta pienākumus. Viņš šos pienākumus veica tikai nepilnus divus mēnešus.

"Tas vienkārši bija politisks lēmums. Nekas vairāk. Daudziem nepatika, ka augšā ceļu taisnību. Žēl. Mans uzskats - šis sasaukums strādā pret cilvēkiem, nevis par cilvēkiem," "Dzirkstelei" saka I.Liepiņš, kas tagad ir vairs tikai ierindas deputāts bez amata domē.  

Darba uzteikumu uzņēmēju konsultanta amatā I.Liepiņam parakstījis novada domes izpilddirektors Māris Danieks, juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale, kā arī attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva.

 

V.Kravale "Dzirkstelei" saka, ka I.Liepiņam darbs uzteikts pēc domē nostrādātā pārbaudes laika. Likums paredzot, ka šādai atlaišanai no darba nav vajadzīga izvērsta motivācija. Mutisks paskaidrojums I.Liepiņam esot sniegts.

 

Domē bez I.Liepiņa vēl citi ir pieņemti darbā uz pārbaudes laiku, bet viņš ir pirmais atlaistais. Pārbaudes laika nav tiem, kas iepriekš strādāja Gulbenes rajona padomē un pēc tam viņu darba līgumus automātiski pārņēma novada dome.

 

"Rajona padomes darbniekiem darba attiecības neizbeidzās un pārbaudi nedrīkstēja noteikt," saka V.Kravale.

 

Jūtas populārs novadā

"Cilvēki nāk katru dienu pie manis. Laikam ir jutuši, ka var ar mani runāt. Man ir žēl gulbeniešu, kas par komunālajiem maksājumiem atdod visu pēdējo naudu un maizei paliek tikai santīmi," saka I.Liepiņš.

 

Viņam esot bijis daudz ieceru, kā pilsētā sagraut monopolsituāciju pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem un panākt zemākas cenas. I.Liepiņš esot arī cīnījies par to, lai, viņaprāt, iepirkumi novada domē "nebūtu vienos vārtos".

 

"Uzņēmēji man to uzdeva, lai eju un cīnos. Viņi uzskatīja, ka esmu jauns, neesmu sacūkojies," saka viņš.

 

I.Liepiņš ir viens no pieciem domē, kas deputāta pienākumu pildīšanu līdz šim apvienoja arī ar amatu izpildinstitūcijā tāpat kā Sandra Daudziņa un Saulcerīte Indričeva no Zaļo un Zemnieku Savienības, kā arī Jānis Antaņevičs un Dainis Švika no Tautas partijas. I.Liepiņš pārstāv "Sabiedrību citai politikai" un viņš līdz šim ir bijis pozīcijas koalīcijā kopā ar Zaļo un Zemnieku savienību, "Jauno laiku" un Pilsonisko Savienību, kā arī ar Latvijas Pirmo Partiju.

 

"Būs iesniegums par izstāšanos no koalīcijas, jo tā nepilda savas sākumā definētās funkcijas," atklāj I.Liepiņš.

 

Viņš uzskata - pēdējās domes sēdēs kļuvis redzams, ka "zaļie" un "oranžie" saprotas labi. I.Liepiņš starp deputātiem redz vairs tikai trīs savus domubiedrus - Andi Caunīti, Gunti Blūmu un Ilzi Mezīti.

 

Neuzticējās kolēģiem domē?

S.Indričeva "Dzirkstelei" saka, ka nodaļā vairs nebūs tāda amata - uzņēmēju konsultants -, jo secināts, ka tas nav nepieciešams, turklāt esot jātaupa līdzekļi. Vairāk vajadzīgi esot projektu vadītāji. Viņa uzskata, ka nebūtu godīgi tagad I.Liepiņu speciāli pieturēt domē, lai tikai viņš kā deputāts neizstātos no koalīcijas.

 

"Viss notiks tā, kā notiks," saka S.Indričeva. Viņa uzstāj, ka sākotnēji I.Liepiņš licies derīgs kadrs un darbā domē pieņemts ne jau tāpēc, lai viņu noturētu koalīcijā.

 

I.Liepiņš pats esot sākotnēji izteicis vēlēšanos strādāt tieši par uzņēmēju konsultantu, taču faktiski izrādījies, ka viņš ir mazāk par sadarbību, vairāk par kontroli.

 

"Mēs neatradām kopsaucēju. Mēs, kolēģi, jutām arī neuzticēšanos no viņa puses," saka S.Indričeva.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

lapsiņa

Ātri gan mainās domas mūsu cilvēkiem. Necik sen lamāja domi, ka maksā algu ne parko. Tagad atkal žēl. Varbūt pašam sevis žēl.

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 18:14

cecē

Labi gan, ka Indričevai pietika dūšas pateikt, ka nav vajadzīgs tāds speciālistiņš. Viņa jau bieži grib izlaipot, lai visi labi.

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 18:00

Salīdzinot ar sākotnējo raj. pašvaldību apvienošanās projektu, ir daudz interesantu veidojumu. Ja tālab taupītos štati, nauda, mat. bāže, būtu bijis labi, bet tā gluži nav laikam tomēr. Ir sajūta, ka cilvēkiem pielāgoti amati. Cerams, ka maldos. Visu labi atklātu štatu lietderības audits, ko varētu veikt profesionāļi - neatkarīga firma, kas sniedz šādus pakalpojumus. Runa tomēr ir par nodokļu maksātāju naudas lietderīgu izmantošanu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 16:05

ne jau tikai shis amats ir no jauna maaksliigi radiits, Shvikas k_dzei tak ar amatu piemekleeja, kameer izkaartos labaaku un ceelaaku vietinju :)

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 11:49

No kurienes vispār tāds zēns uzradies?Ko vīņš dzīvē pats sasniedzis? Cik projektus sagatavojis? Vai Lipiņš nebūtu bijis labāks-zinošaāks? Tukša pļāpāsana nav darba radītājs.Visi gudri runāt,bet piem. Audzišš nekādoas amatos nelien ,bet kārtigi strādā. Lai veicas tādiem cilvēkiem nevis tukšiem populistiem bez smadzenēm.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 11:36

Hugo

Intars vēl parādīs sevi un mēs par viņu vēl dzirdēsim!Un Saulceritei butu japadoma ka izvairīties no nepārdomātiem pārsteidzīgiem soļiem, kuri vēlāk būtu jānožēlo!

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 10:47

Ēvalds

Runāt māk. Bet nevienas idejas,kur nu vēl uzņēmējdarbība. Intar paskaties no malas uz sevi un tad viss kļūs skaidrs...

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 18:01

Anna

Man nav nekas pret Intaru kā cilvēku, bet gan pret viņam mākslīgi izveidoto amatu, kurā tika ielikts viņš. Intar, esi godīgs un atzīsti, ka no uzņēmējdarbības Tu nejēdz neko. Manu apgalvojumu var apstiprināt tie uzņēmēji, kuriem Tu rakstīji interesantus e-pastus pirmklasnieka zināšanu līmenī.
Mūsu novada domei kopumā ir interesanta nostāja pret uzņēmējiem- tai interesē tikai "lieli" (mūsu novada vadības izpratnē). Tai pilnīgi vienaldzīgi sīkie un mazie uzņēmēji........

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 06:13

ansis

Gulbenes uzņēmēju buldozers -Intars:))))) HAHAHAHAHA
Apsēdieties, pārdzīvojiet, nomierinaties un varbūt kādreiz prāts atnāks......

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 22:41

Arno

Tā stagnāte man atgādina no padomju laika goda dēļa izkāpušu personu, viņas darba spēju koeficients vienlīdzīgs nullei.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 22:38

domubiedris

Visu atbalstu Intaram.Kāpēc, ja vīrietis neizrāda sievietei uzmanību un nepakalpo tai, viņš ir primitīvs egoists, kuram nekad neko nesaprast?Ieguveji un dzīves labumu baudītāji bus korumpētā un izvirtusī valdošā elite.Intar turies ,tev vel bus gruta ciņa ar nezalem.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 22:32

Arcix 10

Viņam esot bijis daudz ieceru... Tad skaidrs, kāpēc staigāja un pētīja gaiteņa griestus - cilvēks jutās populārs novadā!

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 19:27

Intars ir jauns, dedzīgs, simpātisks un ar funktieri. Cita paaudze, cits domāšanas veids. Dabiski, ka nav pieredzes. Vai Intars ir balts kā lapa? Protams, ne. Parādiet kaut vienu tādu pieaugušu cilvēku! Un tomēr viņš ir daudz baltāks par vecajiem BEKONIEM.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 15:28

bekons

Intar un viņa domubrāļi! Ir tāds teiciens, ka cita acī skabargu redz, bet pats savā baļķi nē.
Iesaku Intaram padomāt cik pats tīrs ir? Turpināsi te internetā un avīzēs lažu laist, uzrakstīšu cik balts pats patiesībā esi!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 15:22

Usne

Pārsteidz komentāri. Taču nepārsteidz tas, ka I.Liepiņš nav izturējis pārbaudes laiku domes darbinieka statusā. Viņa izrunāšanās, prognozes pirmsvēlēšanu laikā liecināja par pilnīgu kompetences trūkumu pašvaldības jautājumos, nepietiekamu dzīves pieredzi, lai nelietotu skarbākus apzīmējumus. Cilvēks nesaprot, ka viņš nesaprot - piekrist kļūt par konsultantu uzņēmējdarbībā. Īsti vietā ir uzņēmēja G. Ķirsona vārdi (cerams,ka I. Liepiņš kaut ko par viņu zin) : "Vispirms jāiemācās strādāt,nopelnīt naudu un tad iet ieņemt amatus un mācīt citus"". Arī tagad deputāts izrunājas dažādā toņkārtā - vainīgi visi citi, ne pats. Par uzņēmēju neapmierinātību jaunais cilvēks nebilst ne vārda, bet izlīdzas ar tradicionālajām dežūrfrāzēm. Varbūt četros deputāta gados kaut ko iemācīsies, jo kaut kad jau jāsāk.
Taču domes atbildīgajiem darbiniekiem Atzinība, ka nepaturēja Nezinīti amatā, tā graujot savu prestižu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 14:29

veeleetaaja-diemzheel:(

Intar, turies! Tikai nenoliec mandaatu! Lai arii juus esat mazaakumaa, tomeer ir vajadziiga opoziicija, kas tiem "sheptelmanjiem" gaisu pajauc! Lai vinji juut, ka ir tomeer deputaati, kas visu redz, dzird un min vinju peleekajiem darbiem uz papeezhiem!

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 14:21

Shmiize

"Oranžie" ar "zaļajiem" saprotas labi.... :D Loģiski, kopā šņabi dzer, kopā makšķerē, kopā medībās iet un kopā "tautu drāž".
Ejot garām novada domes mājai, nelabi smird, šķiet - pēc ***em.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 13:35

Jā, starpcitu, Švikam ar noteikti ir pārbaudes laiks, no viņa diez ar vai ir kāda jēga

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 12:57

Vietējās ziņas