Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputātu skaits novadā nav apdraudēts 8

Vēl nesen tika plānots, ka izmaiņas būs arī lielajās pašvaldībās un Gulbenes novada domē ka līdzšinējo 17 deputātu vietā būs 13, nosakot daudz lielāku atalgojumu par darbu, nekā tas ir šobrīd.

Taču tagad Saeimā iesniegtajam likumprojektam par matemātisku deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās nav reāla iespaida uz Gulbenes novada pašvaldību.Jaunākā informācija liecina, ka deputātu skaita samazinājums būs tikai mazajos novados, kuros ir līdz 5000 iedzīvotāju. Gulbenes novadā šā gada sākumā bija 24 402 iedzīvotāji.

 

"Nesaskatu šajā lēmumprojektā nekādu efektivitāti. Varbūt tas būs jūtams lielajās pilsētās. Velti tik liela kņada ap šo mazsvarīgo jautājumu," "Dzirkstelei" saka Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa.

 

Viņa uzsver - nav nozīmes deputātu skaitam novada domē. Pēc S.Daudziņas domām, būtu
labi, ja tiktu aptverta visa teritorija, bet tomēr lielāka deputātu pārstāvniecība būtu pilsētai. "Vēlams, lai deputāti gribētu godīgi strādāt, nebaidītos pieņemt lēmumus un neatturētos no balsojuma nozīmīgu lēmumu pieņemšanā. Ir svarīgi, lai viņi novērtētu savu vēlētāju uzticību, aktīvi


strādājot un novedot savas idejas līdz realizācijai. Šajā sasaukumā ir vairāki deputāti, kuri pamatīgi ir iedziļinājušies jautājumos un problēmās un iesniedz priekšlikumus to risināšanai.

Šajās dienās Saeimas un valdības pārstāvji publiski diskutē par gaidāmajiem grozījumiem likumā "Par pašvaldībām". Saeimas deputāte Lolita Čigāne, paužot viedokli "Dzirkstelei", uzsvaru liek ne jau uz deputātu skaitu novada domē. "Pašvaldības nedrīkst būt paplašinātu ģimeņu, radu pulka vai piejaucētu lojālistu pārvaldītas institūcijas," saka L.Čigāne. Viņai ir nepieņemami, ja deputāts vienlaikus ir izpildvaras pārstāvis, ja kļūst iespējams " ar amatiem pirkt un tirgot lojalitāti".

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

sen jau to midzeni vajadzētu patīrīt. [acelt roku un nobalsot nau nekāda māka. bet izdarīt pilsētai par labu ir māka,bet pagaidām nekas nenotiek.

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 08:07

Tantuks

Nu ko jus te par to skaitu. Jus kaut vienu no viniem varat iedomaties pie bezdarbnieku birzas durvim? Vot es ar ne. Ja netiks kresla atkal. Ielidis kada komisija vai podkomisija. Jus kaut zinat cik mums te visadu komitetu ir un cik tur visadu padumnieku strada? Gan jau bus siltuma un labi paedis. Bet man ir jauka zina, mes tak ari pec eiro ievesanas varesim euro devet par eiro. Nav man lielaka prieka par so zinu. Bet jus te par skaitu...

pirms 7 gadiem, 2013.02.06 21:16

fanats

Viņa uzsver - nav nozīmes deputātu skaitam novada domē.
Labi pateikts

pirms 7 gadiem, 2013.02.06 14:39

Valtis

pat ja visus padzītu un atstātu tikai oranžo komunistu stjopku - Gulbenei tā būtu katastrofa

pirms 7 gadiem, 2013.02.06 13:19

:)

Tam, kurš rakstīja:"Ja nopietni, būtu pieticis pat mazāk nekā ar 13." Varbūt pietiek ar vienu? Jūti tendenci, kas iestājas ja samazina deputātu skaitu?

pirms 7 gadiem, 2013.02.06 12:48

urbis

Kas ta šos apdraudēs- paši lemj, paši balso un mēs tik pūšam...

pirms 7 gadiem, 2013.02.06 12:14

vai kāda priecīga ziņa,tagad jākaļ plāni kā sašmugulēt rezultātus un iesēsties atkal---iespējami ,tagad jāpalauza bašķirija!

pirms 7 gadiem, 2013.02.06 09:16

Jā, laba ziņa! Silto vietiņu apdraudējums novērsts!
P.S. Ja nopietni, būtu pieticis pat mazāk nekā ar 13.

pirms 7 gadiem, 2013.02.06 08:14

Vietējās ziņas