Desmit jaunie zemessargi dod svinīgo zvērestu 25.kājnieku bataljona 29.gadadienā 1

Jaunie zemessargi no Gulbenes un Madonas novadiem
16. oktobrī Oskara Kalpaka dzimtajās mājās “Liepsalās” Madonas novada Ošupes pagastā deva savu svinīgo zemessarga zvērestu.
Desmit jauno zemessargu uzņemšana Zemessardzes 25. kājnieku bataljona rindās notika īpašā dienā – bataljona 29. gadadienā.

Kā ģimene ar vērtībām
Jaunie zemessargi zvērestā solīja sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību un pēc labākās sirdsapziņas veikt savus pienākumus. Sveicot klātesošos, 25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns atgādināja visiem kopīgo mērķi – nemitīgi uzlabot vienības kaujas spējas un veltīt spēkus Latvijas valsts aizsardzības nodrošināšanai. “Mēs esam uz pareizā ceļa,” uzsvēra Ģ.Pintāns.
“Kļūt par zemessargu nav nemaz tik grūti, tomēr cita lieta ir būt par zemessargu un piepildīt šo aicinājumu savā ikdienā. Mēs esam kā ģimene ar vērtībām, un tās mums ir kopīgas, aizsargājot savu valsti,” uzsvēra kapelāns virsleitnants Jānis Kolns.

Saimnieki savā zemē
Zemessardzes 25. kājnieku bataljons ir viens no pieciem Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljoniem. Tas tika dibināts 1991.gada 17. oktobrī. Pirmais bataljona komandieris bija Valērijs Gabdulļins.
“Toreiz tas bija patriotisma vilnis un tā bija vērtība – būt brīviem. Tie, kas iestājās bataljonā, bija gatavi ziedot dzīvību tautas labā, lai tik tauta būtu brīva un neatkarīga. Cilvēki toreiz arī ļoti novērtēja iespēju runāt savā dzimtajā valodā. Visiem bija cerība, ka viņi būs saimnieki savā zemē un nebūs jāliecas citu priekšā,” par vēsturi plašāk “Dzirkstelei” stāsta štāba virsseržants Māris Ezeriņš.
Pēc sešiem gadiem - 1997.gada 11.novembrī - tika uzausts un Gulbenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā iesvētīts arī bataljona karogs.

Arī sievietes pievienojas Zemessardzei
Šobrīd 25. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpst Cesvaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadi un tas apvieno gandrīz 500 zemessargus un karavīrus. Pirmsākumos Zemessardzes kopumu veidoja puiši un vīri. “Protams, arī toreiz personāldaļā bija kādas sievietes, bet mūsdienās piedzīvojam, ka daiļais dzimums arvien vairāk sevi apzinās un ziedo valsts aizsardzībai,” saka M.Ezeriņš.
Piektdien “Liepsalās” zvērestu deva arī jauniete Betija Glāzniece no Jaungulbenes. “Man jau kopš bērnības ļoti patīk sports, un tētis mani iedrošināja iestāties Jaunsardzē. Esmu tur darbojusies jau vairāk nekā sešus gadus. Sapratu, cik ļoti man patīk iet gan mežā, gan būt kopā ar visiem pārējiem dalībniekiem. Ļoti gaidīju savu astoņpadsmito dzimšanas dienu, lai beidzot varētu iestāties Zemessardzē. Katram ir savs aicinājums dzīvē. Es esmu sapratusi, ka man tas ir būt savai valstij, ģimenei un draugiem. Tagad mēs visi dosimies uz apmācībām, ļoti tās gaidu un ticu, ka man viss patiks,” saka jauniete.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ance

Vai tikai viens jaunietis no mūsu novada? Pārējie sveši,vai tikai kāds īpaši bija jānosauc?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.22 21:35

Vietējās ziņas