Deviņos mēnešos - 2076 administratīvo pārkāpumu protokoli

Gulbenes novadā šā gada deviņos mēnešos reģistrēti 79 ceļu satiksmes negadījumi. Par to informē Satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Valda Gibala.

V.Gibala norāda, ka no šiem 79 ceļu satiksmes negadījumiem, 8 ir izraisīti alkoholisko dzērienu ietekmē. Cietušas 26 personas, 1 gājis bojā. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka Rankas pagastā augusta nogalē automašīnas un mopēda sadursmē gāja bojā 1993.gadā dzimis jaunietis - mopēda vadītājs. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse stāsta, ka tur joprojām norit izmeklēšana kriminālprocesā. “Jebkurā gadījumā to, kurš bijis vainīgs, mēs noskaidrosim tikai, kad pabeigsim izmeklēšanu,” uzsver S.Virse.


Uz autoceļa Gulbene-Smiltene šonedēļ 42 gadus vecs vīrietis pakļuva zem automašīnas “Audi A3”, kuru vadīja 1973.gadā dzimusi sieviete. Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore S.Virse stāsta, ka sākotnējā informācija liecina, ka iereibušais vīrietis pārvietojies pa ceļa braucamo daļu bez jebkāda veida atstarojošiem elementiem tumšajā laikā. Cietušais gājējs nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma apstākļus un atkārtoti aicina ievērot ceļu satiksmes drošības normas, kā arī parūpēties par savu redzamību diennakts tumšajā laikā. Savukārt autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem un jāievēro atļautais braukšanas ātrums.


V.Gibala uzsver, ka deviņos mēnešos par pārkāpumiem pret ceļu satiksmes drošību kriminālprocesa uzsākšanai nosūtītas 35 lietas. Sastādīti 2076 administratīvo pārkāpumu protokoli.


Mūsu novadā visvairāk ceļu satiksmes negadījumu pagājušajā gadā ir bijis pilsētā – 65. Savukārt no pagastiem visvairāk – Lejasciemā un Rankā – katrā pa 14.


Šādus statistikas datus par ceļu satiksmes negadījumu skaitu 2013.gadā ir apkopojusi Ceļu satiksmes drošības direkcija. Direkcijas mājas lapā ir lasāma informācija, ka šiem pagastiem ceļu satiksmes negadījumu skaita ziņā seko Litenes pagasts - 12, Beļavas pagasts – 10, Lizuma un Stradu pagasts – katrā pa 8, Daukstu pagasts – 6, Galgauskas pagasts – 4, Druvienas un Stāmerienas pagasts – katrā pa 3, Jaungulbenes pagasts – 2, Līgo - 1 ceļu satiksmes negadījums.

Pagājušajā gadā dzīvību zaudējuši četri cilvēki ceļu satiksmes negadījumos, kas notikuši Beļavas, Daukstu, Rankas pagastā un arī Gulbenē. Smagi ievainoti 7 cilvēki ceļu satiksmes negadījumos, kas notikuši Daukstu, Līgo, Rankas un Stradu pagastā. Savukārt negadījumos visvairāk ievainoto bijis Gulbenē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas