Devītklasnieki pārbauda savas zināšanas

Visas Latvijas devīto klašu skolēni vakar piedalījās laikraksta "Diena" organizētajā mūsdienu zināšanu konkursā "Kas notiek?". Konkurss šogad notiek desmito gadu pēc kārtas. Arī visi Gulbenes devītklasnieki pārbaudīja savas zināšanas tajā.

Interese par konkursu ar katru gadu ir palielinājusies - 1999.gadā konkursā piedalījās 68 procenti Latvijas devītklasnieku, savukārt šogad konkursā piedalās jau 97 procenti.

 

Šā gada jaunums bija iespēja piedalīties konkursā elektroniski, aizpildot anketu īpašā sadaļā "Dienas" portālā. Izmantot šo iespēju kopumā bija pieteikušies 1560 skolēni, pārējie konkursā piedalījās tradicionāli, aizpildot drukātās anketas. Pēc konkursa, apmeklējot mājaslapu "www.diena.lv", savas zināšanas pārbaudīt bija iespēja ikvienam interesentam.

 

Gulbenes ģimnāzijas devītklasnieki konkursā piedalījās, aizpildot anketas, viņi nebija izvēlējušies izmēģināt konkursa elektronisko versiju. Pēc konkursa skolēnu domas par tā sarežģītības pakāpi dalījās - citam tas šķita sarežģīts, citam savukārt bija viegli atbildēt uz jautājumiem. Jaunieši atzina, ka, salīdzinot ar skolas konkursu, šā konkursa jautājumi esot bijuši sarežģītāki. Vai šogad ģimnāzijai atkal izdosies izraut uzvaru Vidzemes reģionā, devītklasnieki nebija pārliecināti, taču viņi piebilda, ka bija nopietni gatavojušies konkursam.

 

Skolotājas secināja, ka konkursa jautājumi šogad bijuši interesanti, taču uz atsevišķiem jautājumiem devītklasniekiem tomēr neesot izdevies atrast pareizās atbildes.

 

Konkursa "Kas notiek?" mērķis ir veicināt jauniešu interesi par pēdējā gada politiskajiem, sabiedriskajiem, kultūras, sporta un citiem notikumiem Latvijā un visā pasaulē, kuri bijuši atspoguļoti masu saziņas līdzekļos. Konkurss ir individuāla spēku pārbaude, kurā katrs jaunietis var pārbaudīt savas zināšanas un atmiņu.

 

Apkopojot konkursa rezultātus, kā katru gadu, tiks noteikti individuālie uzvarētāji un klases uzvarētājas - pa vienai no Kurzemes, Latgales, Rīgas reģiona, Vidzemes un Zemgales.


Konkursa ģenerālsponsors un ilggadējs atbalstītājs ir "Swedbank" un tās programma jauniešiem "Open".


Uzziņai

* Kopumā konkursā šogad piedalījās 26 065 devīto klašu skolēni 825 Latvijas skolās.

 

* Gulbenes rajonā konkursā piedalījās 19 skolu 26 klašu devītklasnieki - kopā 372 skolēni.

 

* Elektroniski atbildēt uz konkursa jautājumiem mūsu rajonā bija izvēlējušies 50 skolēni.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas