Devītklasnieki pārbaudīs zināšanas konkursā

Visas Latvijas 9.klašu skolēni šogad jau desmito gadu pēc kārtas tiks aicināti piedalīties laikraksta "Diena" rīkotajā zināšanu konkursā "Kas notiek?".

Konkursā skolēni varēs parādīt savu erudīciju un prasmi orientēties svarīgākajos politiskajos, ekonomiskajos un sabiedriskajos notikumos, kā arī sporta, mūzikas un kino jaunumos.

 

Uz jautājumiem varēs atbildēt internetā

Laikraksta "Diena" sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anna Muhka stāsta, ka konkursa apaļajā jubilejā ir paredzēts arī jaunums - tiks piedāvāts atbildēt uz konkursa jautājumiem internetā, aizpildot jautājumu anketu portālā www.diena.lv.

 

"Šis būs pirmais konkursa lielais solis elektroniskajā vidē, tādēļ skolas saņems arī tradicionālās drukātās anketas, kuras varēs aizpildīt, gadījumā, ja elektroniskā anketa kādu iemeslu dēļ nebūs pieejama. Lai nodrošināt godprātīgu atbildēšanu elektroniski uz konkursa jautājumiem, anketa katram konkursa dalībniekam "www.diena.lv" būs pieejama tikai vienu reizi. Atverot anketu un sākot atbildēt, tā noteikti būs jāizpilda līdz galam. Ja anketas aizpildīšanas laikā tiks mēģināts atvērt kādu citu interneta pārlūka logu, anketas aizpildīšanas sesija automātiski tiks pārtraukta," stāsta A.Muhka.

 

Jāpiesakās līdz septembra beigām

Šogad konkurss notiks 24.oktobrī no pulksten 9.00 līdz 9.40 visās Latvijas skolās vienlaikus. Lai pieteiktos konkursā, skolas pārstāvim jāaizpilda pieteikuma anketa, norādot, kādā veidā skola konkursā piedalīsies - aizpildot drukāto anketu vai atbildot uz jautājumiem elektroniski - un cik skolēnu piedalīsies konkursā. Anketa jāsūta uz laikrakstu "Diena" līdz 30.septembrim pa pastu (Mūkusalas iela 15, Rīga, LV-1004), faksu (67063291) vai e-pastu ("kasnotiek@diena.lv"). Dalību konkursā var pieteikt arī, aizpildot pieteikuma anketu portālā www.diena.lv.

 

Konkursā deviņos gados kopumā piedalījušies 243 000 devītklasnieki, un tas iemantojis lielu popularitāti skolās. Pērn savas zināšanas pārbaudīja 94 procenti Latvijas devīto klašu skolēnu. Divus gadus starp konkursa uzvarētājiem ir bijušas Gulbenes ģimnāzijas 9.klases.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas