Devīze: ar mazākiem līdzekļiem izdarīt vairāk! 15

Osvalds Lucāns: "Katram par godu Gulbenei derētu iestādīt kaut vienu puķi! Tad gribēsies saudzēt savu pilsētu."
Pie Gulbenes stūres šodien stāv bijušais pilsētas deputāts no Tautas partijas Osvalds Lucāns. Uz Gulbeni viņš pirms vairākiem gadiem atnāca no Rīgas, lai vadītu SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis". O.Lucāns ir iepazinis šo pilsētu, gulbeniešus, uzņēmējdarbības vidi un pārzina arī pašvaldības darbu. Pats atzīst, ka uzaicinājums vadīt pilsētas pārvaldi viņam bija negaidīts pārsteigums. Viņš nesaka, ka tāpēc jūtas laimīgāks nekā līdz šim. O.Lucāns spriež citās kategorijās. "Es stingri nodalu: pagātne, tagadne, nākotne. Darbs pilsētas pārvaldē ir mana šodiena," saka viņš.

- No Gulbenes deputāta es kļuvis par pilsētas pārvaldnieku, bet - vissmagākajā laikā.  

- Bija labi laiki un labas algas. Sitācija ir mainījusies. Šodien pašvaldībā ir tāpat kā jebkurā ģimenē. Ir jāizsver, ko pirkt un cik daudz, ko ēst un no kā atteikties.Tik tālu valsts ir novesta. Taču arī par to ir atbildīgi tās pilsoņi. Katram vēlēšanās ir jāizpilda savs pilsoņa pienākums. No tā, cik daudz pilsoņu aiziet vēlēt un ar kādu attieksmi to dara, arī ir izriet sekas. Varbūt bija jānāk krīzei, lai cilvēki beidzot sāktu aizdomāties. Vai mums dzīve nebija kļuvusi aizdomīgi viegla? Bet tā taču nevar būt valstī, kurai nav nekādu dižo resorsu - naftas, zelta vai dārgakmeņu! Un vai mēs darba ražīgumā spējam sacensties ar Ķīnas strādnieku? Tur saražo preci par latu, mēs Eiropā, saražojot tādu pašu preci, gribam 15 latus!

 

- Vai ir jāņem rokās šķēres un nežēlīgi jāgriež?

 

Budžets ir tāds, kāds ir. Un paldies Dievam, ka ir vēl tāds! No šodienas situācijas raugoties, algas varētu tik strikti nesamazināt, bet mēs skatāmies nākotnē. Jebkurš labs saimnieks veido uzkrājumus. Krīzi vieglāk pārciest tiem, kas taupa, kas savu naudu nenotrallina. Par finansēm lemj novada deputāti.

 

- Darbinieku pilsētas pārvaldē ir kļuvis mazāk?

 

- Jā, varu raksturot skaitļos. Pilsētas domē strādāja vairāk nekā 30 cilvēku. Pilsētas pārvaldē šodien ir 12, kas administrē grāmatvedību pilsētas bērnudārziem, skolām un citām iestādēm. Algas pārvaldē ar 1.septembri ir krietni mazākas, salīdzinot ar tām, kādas bija Gulbenes pilsētas domē. Piemēram, ja pilsētas domes darbiniekam alga bija 1100 latu, tagad tie ir 700 latu, ja bija 700 latu, tagad ir 500 latu. Jo lielāka alga, jo lielāks samazinājums. Darbinieku pārvaldē ir tieši tik, lai nodrošinātu to funkciju veikšanu, kas ir nepieciešamas. Cik godprātīgi savu darbu veiksim, tik labi būs arī pilsētai un gulbeniešiem.

 

Jāņem vērā, ka pilsētas pārvaldē, salīdzinot ar pagastiem, darba apjoms ir krietni lielāks, ir daudz pakļauto iestāžu. Tajās algas būs mazākas, sākot ar 1.oktobri. Turklāt dzīve Gulbenē mutuļo, notiek vairāku apjomīgu projektu realizācija un katru dienu ir jākārto ar šīm norisēm saistīti jautājumi.

 

- Kā vērtējat, piemēram, iedzīvotāju pretrunīgos viedokļus par ielu rekonstrukciju Gulbenē?

 

- Pilsēta kļūst labāk sakopta, ielas - skaistākas. Vienam otram varbūt nepatīk ielu veidols. Protams, vienmēr var vēlēties kaut ko vēl labāku. Bet es spriežu tā - mums ir jābrauc, nevis jāskrien "uz riteņiem"! Ļoti daudzi Gulbenē brauc pārāk ātri. Bet pilsēta ir domāta visiem - braucējiem, gājējiem, nevis tiem, kas vēlas joņot pa ielām, nerēķinoties ne ar ko. Skumdina tas, ka ir tādi, kas nenovērtē labo, skaisto. Vienam otram nupat Gulbenē uzstādītajam luksoforam nolauzta signāltaure. Trūkst vārdu! Gribam skaistu pilsētu un postām! Jāizturas ar cieņu un pietāti pret to, kas mums pilsētā ir skaists. Katram par godu Gulbenei derētu iestādīt kaut vienu puķi. Tad gribēsies saudzēt savu pilsētu.

 

- Vai taisnība, ka pilsētas pārvaldē vīriešiem lielākas algas nekā sievietēm?

 

- Nav taisnība. Pilsētas pārvaldē tikpat liela alga kā man sākumā ir vēl trim darbiniecēm, divas no kurām aizgājušas strādāt uz novada domi, kā arī vēl vienam darbiniekam vīrietim. Tie ir speciālisti, kam ir liela atbildība un daudzpusīgs darbs.

 

- Jums nav vietnieku. Esat viens ar savu komandu?

 

- Komanda praktiski ir palikusi tā pati vecā. Nostādnes ir tādas, ka mums nav jāņem cilvēki no malas. Darbinieki ir labi. Mans mērķis ir tāds, lai sadarbība starp iestādēm, struktūrvienībām būs racionāla, lai mēs nepārmaksātu. Pilsētas pārvaldei ir jāspriež un lietas jākārto no saimnieka pozīcijām, lai ar mazākiem līdzekļiem varētu pēc iespējas vairāk padarīt.

 

- Štatu samazināšana notiek arī pilsētas pārvaldes iestādēs notiek?

 

Štatu samazinašana nemaz nav paredzēta. Ja ir ir, piemēram, divi strādnieki bērnudārzos un katrs uz pusslodzi, tad izvērtēsim loģiski. Pusslodze nozīmē, ka cilvēkam jāstrādā četras stundas dienā. Ja speciālists pārvaldē strādā pilnu slodzi un vēl kaut kur uz pusslodzes, tad ir jautājums, kā viņš vienas slodzes laikā var nostrādāt pusotru? Tad tā otra pusslodze ir jāsamazina! Kaut kur kaut kas varbūt tiks samzināts, varbūt rezerves vēl ir.

 

(Vairāk lasiet 5.septembra "Dzirkstelē")

Pievieno komentāru

Komentāri 15

HI!

Jā, starp citu, kuru pirkstu tad Lucāns paceļ, lai tās sievietes vienreiz apklustu?

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 20:42

$$$

Luc āns, izpalīgs Aleks āns, vēl tikai ban āns trūkst!

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 18:17

osis

Man vienīgajam taisnība,klusējiet sievietes.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 17:35

Ādams

Kur paliki, baltais pilsētas tēv! Jau diskusija beigusies?

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 21:15

Citēju : "Vai mums dzīve nebija kļuvusi aizdomīgi viegla?" Nu nezinu, man tādas vieglākas dzīves nav bijis. Visu laiku esmu cīnījusies pati un arī taupījusi, bet tagad jau nav no kā taupīt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 15:43

Bānīša darbinieki taupību algu jautājumos izjuta jau sen, bet tagad pienākusi kārta pārējiem to izjust. Tā teikt - algas nost, tā vietā brīvdienu:@:D

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 15:00

,,,

Arī te sāks cilvēkus izkalpināt par baltu velti.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 09:18

Lielais

Vins ir pilseetas teevs,un kaa teiks taa visaam kundziiteem jaklausaa.Ne jau vinas lems par pilseetas naakotni (vinas jau sevi ir pieraadiijusas).Lai veicas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 22:47

Osis

Būs kā Bānītī! Vajag, vajag pārmaiņas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 21:07

zinātājs

Turi muti, kad vīrietis runā! - iecienītākais Osvalda teiciens!:))) Un par tām algām arī tu Osi lej - ir, ir bābiešiem mazākas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 19:19

driver

Mes jau ne reizi vien esam lasijusi,ka saks sodit stavesanas noteikumu parkapejus,bet ricibas no Nukas kunga nav nekadas.Varu galvot,ka papildus kartibai,tas katru dienu ienestu pilsetas kase simtiem latu,jo nekaunigu vaditaju ir loti daudz.Lai ari pilseta savilka linijas daudzi tam nepievers uzmanibu un atstaj masinas vietas kur ir nepartraukta sadalosa linija un stavet nedrikst[Rigas iela posma no Abelu lidz Berzu ka ari Kalpaka iela pie parka]. Pietiek ari tadu kas atstaj masinu uz pusdienu autobusu pieturas vai krustojuma vidu[pie stacijas BMW katru dienu tiek atstats krustojuma,lai gan pari ielai ir tuks stavlaukums].Ari pie pasta tagad ir tadi kas atstaj masinas divas rindas.Taka Lucana kungs varbut butu laiks sakt ieviest pilseta kartibu.
Lai veicas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 15:07

:(

Osis, kas Osis - viņš nezin, kas ir demokrātija un vienlīdzība :(

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 11:42

Nātre

Nu, Osvald, rādi klasi! Tagad Tev ir iespēja savus prātojumus vērst realitātē. Tu darot pāri sievietēm? Tā nu gan nevajadzētu, jo mūsu valstī ir demokrātija un vienlīdzība.

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 10:00

Vietējās ziņas