Dežūrgrupas darbu nodrošina visi Gulbenes novada bērnudārzi 13

Šobrīd dežūrgrupas darbojas visās novada pirmsskolas izglītības iestādēs. Pilsētas bērnudārzos bērnu skaits ir lielāks, lauku reģionos ir bijušas dienas, kad kādu no bērnudārziem neapmeklē neviens bērns. Iestāžu vadītājas visas ir vienisprātis - vecāki ir atbildīgi un ļoti saprotoši šajā laikā.
Kopš valstī izsludināta ārkārtējā situācija, novadā bērnudārzus kopā apmeklē aptuveni 69 bērni. Lielāks apmeklējumu skaits ir pilsētā. “Mums darbs organizēts divās grupās. Šobrīd nāk aptuveni 20 bērni. Pārējais mācību darbs iestādē tiek nodrošināts atbilstoši vecuma posmam. Piecgadīgajiem un sešgadīgajiem tiek sagatavoti mācību materiāli attālinātai mācīšanai, vecākiem informācija tiek nosūtīta sistēmā “E-klase”. Vecāki ir atsaucīgi sadarbībai,” norāda Gulbenes 2. pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” vadītāja Sandra Brieže.
Dežūrgrupu režīmā strādā visas pirmsskolas izglītības iestādes novadā. “Kad tika izsludināta ārkārtējā situācija,13.martā bērnudārzā “Auseklītis” bija 77 bērni, bet trešdien, 18.martā, bērnu skaits bija 29. Ar katru dienu skaits sarūk, un dārziņi tiek izmantoti, ja nav vecākiem citu iespēju bērnu pieskatīt,” skaidro Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Edīte Kanaviņa.
Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Dace Nagle atklāj, ka sākumā bijušas divas dežūrgrupas, bet šajā nedēļā pārgājuši uz vienu. “Šobrīd nāk pieci bērni dežūrgrupā. Skolotājas un palīgi strādā maiņās. Arī tehniskie darbinieki atnāk un izdara savus darbus. Skolotāji strādā arī attālināti. Esam ielikuši mājaslapā informāciju vecākiem, kur iespējams atrast uzdevumus, kādus veikt mājās, ko darīt ar bērniem šajā laikā,” stāsta D.Nagle.
Rankas bērnudārzā arī ir izveidota dežūrgrupa, tomēr vecāki ir raduši citas bērnu pieskatīšanas iespējas un pašlaik bērnudārzu neapmeklē neviens bērns. “Lai nepazaudētu saikni ar ģimenēm, kā arī sniegtu atbalstu, mēs nodrošinām darbu attālināti. Skolotāji sagatavo ieteicamos uzdevumus un aktivitātes. Saziņai tiek izmantota “WhatsApp” aplikācija. Vecāki kopā ar bērniem sniedz atgriezenisko saikni par paveiktajiem darbiņiem. Šajā laikā aktīvi darbojas iestādes padome. Otrdien notika pirmā videosanāksme attālināti,” stāsta Rankas bērnudārza vadītāja Aiga Loseva.
“Mums bērnu skaits ir mainīgs, vidēji nāk divi bērni. Palaikam kāds vecāks piezvana, vai var atvest bērnu, jo nav iespējas palikt mājās. Tad mēs sakām, ka ir jāraksta obligātā apliecinošā zīme un ņemam bērnu. Vecāki ir ļoti apzinīgi. Pašas audzinātājas nāk darbā uz maiņām. Gaidām siltāku laiku, tad nāksim visas darbā un strādāsim katra savā bērnu laukumā,” stāsta Lejasciema bērnudārza “Kamenīte” vadītāja Irisa Puidze. Darbinieki plāno izmantot šo laiku dažādiem āra darbiem, arī vairāku nodilušo konstrukciju pārkrāsošanai.
“Arī mēs darbojamies dežūrgrupā, bērnu skaits ir mainīgs – ir bijuši septiņi, desmit un trīspadsmit bērni. Ved tie vecāki, kuriem ir darbs un kuri paši nevar pieskatīt. Skatāmies uz dzīvi ar pozitīvismu un optimismu. Strādājam attālināti, skolotājas “WhatsApp” grupās sūta mājasdarbus un uzdevumus,” stāsta Stāķu bērnudārza vadītāja Sintija Ločmane.
Arī Jaungulbenes bērnudārzā bērnu skaits ir mainīgs. Vadītāja Inese Žuka stāsta, ka šajā laikā bērnu skaits svārstās no viena līdz deviņiem. Jaungulbenes bērnudārzs nodrošina arī diennakts pieskatīšanas iespēju, tā šajās dienās bijusi vajadzīga vienam bērnam.
“Paldies vecākiem, ka ir saprotoši un ir kopā ar bērniem mājās! Novēlu izmantot šo laiku, jo laiks, kamēr bērni ir pie vecākiem, ir tik īss! Bērni ātri izaug, priecājieties par šo mirkli, kad varat būt kopā!” mudina I.Puidze.
“Šis laiks ikvienu rosina domāt un darīt lietas “ārpus rāmjiem” – tiek apgūtas jaunas prasmes un iemaņas gan bērniem, gan vecākiem, gan arī skolotājiem,” vērtē  A.Loseva.


Fakti

Gulbenes novadā uz 1.septembri reģistrēti 856 pirmsskolas vecuma bērni, no tiem piecgadnieku un sešgadnieku vecuma grupā kopā 330 bērni.
Šīs nedēļas sākumā novada bērnudārzus vidēji apmeklēja 69 bērni.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Ir

Kāda pievienotā vērtība ir tam, ka lielākie bērni neiet skolā, ja viņi baros pulcējas pagalmos, rotaļu laukumos, mēģina pielaist uguni kūlai pļavā un visadi citādi interesanti izklaidējas? Mazpilsētas bērnu vecākiem noteikti nav elementāru prasmju pieskatīt savus bērnus. Un policijai laikam nav laika izbraukt pa mikrorajonu pagalmiem un paskatīties, kas notiek?

pirms gada, 2020.03.27 16:22

...

Policijai vajadzētu sodīt vecākus, ja bērni baros dzīvojas pagalmos.

pirms gada, 2020.03.27 19:24

Puķu pods

Vajag, vajag sodīt.
Tas tak būs tāds risinājums.
Manas atlikušās, nu jau plakanās
smadzenes neko vairāk nespēj apjēgt, bet jūtos baigā varone, jo man taču sākās orālā caureja pie vecuma, piedodiet.

pirms gada, 2020.03.27 20:42

eurobar

Nebrīnāmies par tavu "pie vecuma orālo caureju", jo "puķu poda" vērtīgākais saturs labākajā gadījumā ir govs pļeka.

pirms gada, 2020.03.28 04:11

hm

Valdībai arī tagad uzradās "orālā caureja".
Diemžēl šis vīruss pārvietojas tā kā pārvietojas...

pirms gada, 2020.03.30 09:51

Viesis

Bērni vizinās apkārt, "tusējas" parkos, bernudarznieki arī staigā apkārt ar vecākiem pa veikaliem utt, tad man ir jautājums, kur bernudarznieki ir labāk, uz ielas vai bērnudārzā. sterilā, tīrā vidē, kuru regulāri uzkopj. Protams, kad vecākiem ir panika un neved bērnus uz PII, bet ko lieki to celt. Ja paši piesargasimies uz ielas, veikalos, tad nebūs tādu problēmu. Es uzskatu, kad tas ir bara instinkts un hops, bērns vairs neiet dārziņā. Ja būtu pilseta kaut viens saslimusais, tad cita lieta. Vēl padomātu, jo pilsētā ir maza, bet bērnus mēs vedam uzreiz uz rotaļu laukumiem, kur ir lielāka iespēja kaut ko saķert. Ne velti Rīga slēdza rotaļu laukumus.

pirms gada, 2020.03.28 06:18

Pandēmija

Tas,ka Gulbenes novadā NAV apstiprināts oficiāli neviens Vovid-19 saslimšanas gadījums, nenozīmē,ka Gulbenes novadā ir 100% droši. Cik studenti, tie,kas zaudēja darbu vai sstrādā attālināti, šajā laika posmā ir atceļojuši no galvaspilsētas, nerunājot par tiem,kas "pēkšņi" atcerējās,kas ir Latvija un mīļas mājas braucot no Anglijas, Norvēģijas, Vācijas utt. Tāpēc manuprāt, šis vīruss jau sen ir Gulbenes novadā, tikai jautājums cik atbildīgi mēs izturamies pret vārdiem pašizolācija un karantīna. Tu domā,ka Anniņa vai Pēterītis, kas strādā par mininālo algu, dzīvo pieticīgi un sajūt simptomus tērēs 80 eur analīzēm un naudu braucienam uz Valmieru? I don't think so...mm

pirms gada, 2020.03.31 10:52

Gajeji

Tapec kad berni sez majas vieni pasi un dara ko grib.

pirms gada, 2020.03.28 08:04

Dina

Ko varat viens otru apriet,ko darīt vecākiem,ja bērniem jānopērk ēst un nav kur atstāt bērnus ,tad jāņem uz veikalu līdzi, vienus taču arī neatstāsi mājā!????

pirms gada, 2020.03.28 15:29

Ance

Vajag atcerēties,kā no mājas darbu strādā tikai ofisu cilvēki. Pārējie visi iet un brauc uz darbu kā parasti. Un tāpēc bērni ir vieni paši mājās,grib to kāds vai nē. Nav aukles,kas ucinās. Tāds tagad laiks. Lai vēl pasaka kāds

pirms gada, 2020.03.28 21:21

Visa gana

Esiet pieticīgi, jo pieticība ir viena no vērtīgākajām cilvēka īpašībām. Pieticība ir augsne, kurā var zelt visas pārējās īpašības; tā ir kā gluda koka lapa, pie kuras nevar tverties slimības lietus lāses.
Kriyananda par pieticību

pirms gada, 2020.03.29 12:24

Ināra indrica

Protams,neapsaubami,ka it grutibas vecakiem,kuri strada,un nav ar ko atstat savus bernus,bet man jasaka par tiem berniem,kuri klist pa visu pilsetu.Kuriem, vecakiem nav nekadas disciplines.Tadu,ir daudz,tadus vecakus vajadzetu sodit,ar naudas sodien,Jo ticat man,ka premwrtivas parrunas nelidz.Ari,ka nebija Cowid 19.

pirms gada, 2020.03.29 14:16

Otis

Ja vecāki sež mājās,bet bērni skraida apkārt/īpaši/pusaudži/tad tiešām jāsoda vecāki.

pirms gada, 2020.03.29 15:53

Vietējās ziņas