Dibina Vidzemes partiju 14

Dainis Švika: "Šobrīd īsti nav neviena tāda politiska spēka, kas par Vidzemi, varētu mēģināt iestāties."
Kopš pērnā gada oktobra cilvēku grupa, kuru galvenokārt veido Vidzemes pašvaldību vadītāji, uzņēmēji un citi sabiedriski aktīvi cilvēki veido jaunu politisko spēku - reģionālo partiju. Par to medijus informē bijušais Saeimas deputāts, tautpartejietis, valcēnietis Vents Armands Krauklis. Atbalstītāju sarakstā lasāmi arī gulbeniešu, kas pārstāv Tautas partiju, vārdi - Nikolajs Stepanovs, Dainis Švika, kā arī Normunds Mazūrs, kurš gan esot iesniedzis iesniegumu par izstāšanos no Tautas partijas.

Kurai partijai par labu izšķirsies? Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika "Dzirkstelei" saka, ka droši vien ar laiku viņš varētu būt Vidzemes partijā, bet pašlaik nav izstājies no Tautas partijas.


"Teikt, ka Vidzemes partija jau ir nodibināta, kā tas ir izskanējis masu saziņas līdzekļos, būtu par skaļu. Tā ir dibināšanas stadijā. Kāpēc es nolēmu atbalstīt? Tā nav vienas dienas doma. Pašvaldība tomēr ir saimnieciska organizācija, saimnieciskiem mērķiem un politika ir kā palīgs, lai šos mērķus īstenotu. Ar tādu mērķi savā laikā pašvaldību vadītāji ir gājuši partijās un tas nav nekas slēpjams. Šobrīd īsti nav neviena tāda politiska spēka, kas par Vidzemi, varētu mēģināt iestāties. Kad paskatāmies, kā citas reģionālās partijas spēj panākt sev kaut ko labu, tad mums radās doma, ka arī Vidzemē ir jādibina kaut kas tāds. Teiksim godīgi Tautas partija nebija spējīga savus reģionālos līderus, ja tā var teikt, pietiekami aizstāvēt," savi viedokli pauž D.Švika.


Arī Vidzemes plānošanas reģiona vadītājs Nikolajs Stepanovs mutiski esot atbalstījis Vidzemes partijas dibināšanu, bet nav izstājies no Tautas partijas. Kurā partijā darboties, viņš vēl nav izšķirsies. Uz šo jautājumu N.Stepanovs varēšot atbildēt pēc Tautas partijas kongresa, kurš notiks jūlija sākumā.

Savukārt uzņēmējs Normunds Mazūrs jau var teikt, ka vairs nav Tautas partijas biedrs, jo ir iesniedzis iesniegumu par izstāšanos no šīs partijas.

 

"Esmu atbalstījis Vidzemes partiju, bet vēl gribu redzēt, kādi cilvēki tajā darbosies un tad izlemšu," atzīst N.Mazūrs. Ja tas viņu neapmierinās, tad, visticamāk, viņš nebūšot nevienā partijā.


V.A.Krauklis skaidro, ka daudzās diskusijās iniciatori nonākuši pie secinājuma, ka partijai jāaptver viss vēsturiskais Vidzemes reģions un tai attiecīgi arī jāsaucas -Vidzemes partija.


Sākotnēji iniciatīvas grupa bija plānojusi dibināšanas sapulci rīkot septembrī, taču Valda Zatlera lēmums par ierosinājumu atlaist Saeimu licis šos plānus pārskatīt un dibināt partiju jau jūlijā, lai vidzemnieki kopā ar citiem programmatiski līdzīgi domājošiem citu reģionu pārstāvjiem varētu līdzdarboties ārkārtas Saeimas vēlēšanās.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

es

Šausmas, kur Krauklis, tur man vēmiens nāk. Grib būt vadonis, jo darba ta nav. Par bērna pabalstu izdīvot nevarēs.
Vispār jau nu gan domā, ka visi dumi.

pirms 9 gadiem, 2011.06.17 14:06

tie, kas "uzķersies" uz šīs partijas, ar galvu nedomās.. sorry, veči, es jums neticu

pirms 9 gadiem, 2011.06.16 23:29

zane

Krauklis un partneri kārtējo reizi meklē muļķus.

pirms 9 gadiem, 2011.06.16 18:52

ES

Nu sviests. Mūsu blēži meklē kā izdzīvot.Taču tauta savus "varoņu"atcerās, tā ka nav ko slēpties aiz citām izkārtnēm, kuras tāpat ir oranžā krāsā.

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 21:45

to natre

Ar tavu bieti viss skaidrs. Nav ko piebilst, dzivo sveika ar savu pareizo ideologiju, es tad labak par stepku balsosu.

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 21:24

pskp

Vecā komuņagu blice atkal vācās kopā. Stjopam jauna shēma padomā.

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 20:38

Nātre to Nātre

Tāpēc jau arī nav ko uz maizes smērēt, ka galvas vietā kāpostgalva. Godīga un profesionāla darbība (ideoloģija) dos iespēju, ko smērēt uz maizes.

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 16:55

to natre

Par VL gan nebalsosu, man ideologija un vinu principi pie vienas vietas, es to uz maizes smeret nevaresu. Pa 7 menesiem tik sudus lei cittautiesiem. Pilnigas nulles, lai paaugas vel mazliet. Varbut gudrak bus, bet domaju, ka tur Tvaika iela gaida. Klinika.

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 10:22

Nātre

Vecmodīga politiķu domāšana - gan valstī,gan pašvaldībās. Izskatās, ka nav sapratuši, kāpēc Saeima atlaista. Kādus tik iemeslus neizdomā.

Vispirms jāmaina domāšana un attieksme. Jānāk jaunai ideoloģijai ar klasiskām vērtībām un tikumiem pamatā, kas jārealizē praktiskā darbībā. ŠO IEMESLU TRŪKUMA DĒĻ TIKA ATLAISTA SAEIMA. Nav svarīgi, ka šī Saeima strādāja tikai 7 mēnešus - tikumi taču nemainījās.

Tāpat aplama politika ir ministriju nodošana partijām kā dzimtmuižas, tāpat lokālu interešu (šajā gadījumā Vidzemes) vai grupu interešu aizstāvēšana. Valsts jāvada ministru kabinetam, kam par pamatu tautas intereses, vajadzības un vienmērīga valsts attīstība. KĀ ŠOBRĪD REDZAMS VISAS VECĀS PARTIJAS DZĪVO BEZPRINCIPU , VISATĻAUTĪBAS, SAVU INTEREŠU UN PIEKOPJ ATTIECĪGU IDEOLOĢIJU . Vienīgi Visu Latvijai programmā ir šīs jaunās ideoloģijas nostādnes.

10. Saeimas vēlēšanās balsoju ar tukšu aploksni. Varbūt šoreiz būs par ko balsot.

Reģionālajām partijā jēga ir tikai tad, ja tās uz Saeimas vēlēšanām veido Reģionālo partiju apvienību, kur programmas pamatā vispirms ir šīs vērtības, visas tautas (šobrīd īpaši svarīgi tauats saglabāšana un stiprināšana), un tikai pēc tam reģionu attīstība.

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 09:40

333

Jau sak domat begt vai vel pagaidit, laikam jut, ka kugis (TP) grims. Personigi man pret viniem neka nav. Bet saubos, ka balsosu. Ar D.svika darbu neesmu sajusma. Baigi iedomigs tipins.

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 09:05

urbis

Tie paši vēži, tikai kulīte cita... Tā šie zēni staigā un meklē, kur maizes rieciens biezāks. Kā teicis Staļins- *** peld pa virsu, bet zelts grimst dibenā....

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 09:04

Vietējās ziņas