“Dienas Grāmatas” izdod romānu par Kokariem 1

Izdevniecība "Dienas Grāmata" laidusi klajā Laimas Muktupāvelas grāmatu par slavenajiem gulbeniešiem, kordiriģentiem, dvīņubrāļiem Imantu un Gido Kokariem "BrāliBrāli. Balsu burvji brāļi Kokari". Arī grāmatas autore ir gulbeniešu novadniece. Sacerētais ir biogrāfisks romāns. Izdevniecība "Dzirksteli" informē, ka grāmata jau pieejama veikalos kopš 27.jūnija.

Pirmajiem grāmatas eksemplāriem dāvanā līdzi nāk kompaktdisks "Sarunas un mūzika", kas tapis sadarbībā ar Latvijas Radio. Kompaktdiskā iekļauta Ingas Saksones un Jāņa Markova saruna ar Imantu Kokaru, Intas Pīrāgas un Jāņa Markova saruna ar Gido Kokaru, kā arī vairāki skaņdarbi.

 

Pati autore L.Muktupāvela par šo darbu raksta: "Lai lasītājus nemulsina romāna nosaukums - BrāliBrāli. Ikdienā abi dvīņubrāļi tā viens otru arī uzrunā, vienmēr uzrunājot divas reizes: Imant, Imant!, Gido, Gido! vai tieši tā - ātri, neiepauzējot, bet uzrunājoši: BrāliBrāli."

 

Par vēstījuma teicēju rakstniece izvēlējusies Imanta pērn mirušo dzīvesbiedri Edīti Kokari. Viņa atklāj abu brāļu dzīves ceļu no laikiem, kad abi bija puikas, līdz mūsdienām. Edīte pati bija kordiriģente un kora "Ave sol" dziedātāja. Romāns rāda kāpēc padomju režīma laikā dziedāšana koros bija viena no retajām latviskās identitātes salām.

 

Romānā parādīts, ka Kokari, nodibinot kamerkori "Ave sol", aktivizēja komponistus radīt tādu mūziku koriem, lai Latvijas kormūzika kļūtu par pasaulē zināmu un atpazīstamu zīmolu.

 

Grāmatu papildina Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna speciāli veidots fotoseriāls, kā arī fotogrāfijas no abu brāļu personīgajiem arhīviem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ilgu mūžu un stipru veselību mūsu novadniekiem!!!
Lai veicas arī grāmatas autorei!Svētīgs darbs.

pirms 12 gadiem, 2008.07.01 10:16

Vietējās ziņas