Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dienests strādā jaunās telpās

Izsaukumu skaits Gulbenes neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam kopš septembra sākuma ir palielinājies
Kopš 1.septembra Gulbenes neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes atrodas jaunā mājvietā Brīvības ielā 7a, ēkas 1.stāvā, kur savulaik atradās Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāle. Ēkā atrodas arī Veselības inspekcija un Latvijas Infektoloģijas centra infekcijas slimnīcas epidemioloģiskās uzraudzības daļa.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki atzīst, ka strādāt ir kļuvis daudz ērtāk, jo vairs nav jāsaspiežas vienā nelielā kabinetā, kā tas bija slimnīcā. Lielākajā telpā atrodas dispečerdienests, atsevišķa telpa atvēlēta mediķiem, kur, gaidot kārtējo izsaukumu, viņiem iespējams atpūsties, kā arī pārģērbties un paēst pusdienas. Atsevišķa telpa ierādīta arī neatliekamās palīdzības automašīnu šoferiem.  

Jāzvana 03 vai 112

 

"Kopš 1.septembra strādājam vienotajā valsts neatliekamās palīdzības dienestā. Cilvēkiem, lai izsauktu neatliekamās palīdzības dienestu, tāpat jāzvana pa tālruni 03 vai 112. Zvanot uz 112 zvans nonāk kopējā vadības centrā, kur tiek izšķirts, kam jāreaģē uz izsaukumu. Ja tas ir saistīts ar mūsu novadu, tad informācija par izsaukumu nonāk pie mums. Pierakstām izsaukuma adresi, noskaidrojam, kāds ir izsaukuma iemesls un brigādes dodas darbā. Šobrīd mūsu brigādes strādā novada robežās, bet tad, kad būs ierīkota aparatūra un visi strādāsim centralizēti, tad uz izsaukuma vietu dosies tā brigāde, kas būs tuvāk izsaukuma vietai," stāsta Gulbenes neatliekamās medicīniskās palīdzības dispečere Aija Matīsa.

 

Gulbenes dispečerdienests dzird arī izsaukumu pieteikumus, kas nonāk Balvos, Alūksnē un citur Vidzemē. Tas nozīmē, ka nepieciešamības gadījumā ir iespējams doties talkā kolēģiem citā novadā.

 

Ved uz uzņemšanas nodaļu

 

Neatliekamās palīdzības dienesta feldšere Anna Būmane stāsta, ka šobrīd Gulbenē strādā divas brigādes - kopā seši cilvēki, kā arī dispečere. Visticamāk nākamajā gadā strādās arī trešā neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kuras punkts būs Lizuma pagastā.

 

"Slimniekus vedam uz Gulbenes slimnīcas uzņemšanas nodaļu, kur ārsts izlemj, kā rīkoties tālāk. To, kā būs tad, kad pilnībā tiks izveidots vienotais dispečerdienests, šobrīd vēl ir grūti pateikt," stāsta A.Būmane.

 

Pagaidām vienā neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnā ir ierīkota navigācijas sistēma un neatliekamās medicīniskās palīdzības Vidzemes reģionālais centrs var izsekot automašīnas gaitai. "Varbūt arī tādi gadījumi, ka, sazinoties ar Valmieras slimnīcu, cietušo uzreiz vedam nevis uz Gulbeni, bet Valmieru vai pat uz ārstniecības iestādi, kas atrodas Rīgā. Centralizētā sistēma ļauj ātri reaģēt," saka A.Būmane.

 

Strādājot jaunajā mājvietā, dienestam izsaukumu skaits esot palielinājies. Gulbenes brigāžu darbu uz vietas koriģē neatliekamās medicīniskās palīdzības vecākā feldšere Sandra Žavrida un vecākais dienesta šoferis Laimonis Sīlis.

 

"Visi esam pakļauti neatliekamās medicīniskās palīdzības Vidzemes reģionālajam centram Valmierā, kur varam vērsties pēc padoma jebkurā jautājumā," piebilst A.Būmane.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas