"Dimdiņi" ar eksporta palīdzību cer palielināt ražošanas apjomu par 30%-40%

Rīga, 30.aug., LETA. Dārzeņu audzēšanas un pārstrādes uzņēmums SIA "Dimdiņi", eksportējot kāpostus un to produktus uz Somiju, Igauniju un Lietuvu, cer palielināt ražošanas apjomu par 30%-40%, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma īpašnieks Normunds Audzišs.

"Mēs esam ļoti nopietni strādājuši, lai veicinātu produkcijas eksportu uz Somiju, Igauniju un Lietuvu. Jau pagājušajā gadā eksportējām galviņkāpostus uz Somiju. Vienošanās ar somiem paredz, ka arī šogad, sākot ar novembri, eksportēsim galviņkāpostus, Ķīnas kāpostus, iespējams, arī sarkanās bietes un puravus. Somi ir atzinīgi novērtējuši arī mūsu skābētos un marinētos kāpostus," sacīja Audzišs.  

Runājot par vietējo tirgu, īpašnieks atzīst, ka Latvijas iedzīvotāju pirktspēja ir pazeminājusies, tāpēc saimniecībā ražoto produktu cenas strauji tuvojas pašizmaksai, jo citādi nav iespējams nodrošināt apgrozījumu, lai varētu ražot.

 

"Ražošanas apjomu pēc kilogramiem mēs neesam samazinājuši, naudas apjoma ziņā ir neliels samazinājums, toties esam palielinājuši sortimentu. Pagaidām krīzes apstākļiem mums ir stabila darbība, jo spējām nodrošināt naudas plūsmu un samaksāt saviem kreditoriem. Ceram, ka, sākoties kāpostu ēšanas sezonai septembrī, situācija būs stabila," akcentēja uzņēmējs.

 

"Dimdiņu" laukos šovasar aug galviņkāposti 130 hektāru platībā, kā arī Ķīnas kāposti, puķkāposti un nedaudz ledus salātu. Šī vasara bijusi labvēlīga kāpostu audzēšanai, jo mitrums ir bijis pietiekamā daudzumā, varējis vēlēties tikai nedaudz siltāku laiku, tomēr raža gaidāma laba.

 

"Dimdiņi" galviņkāpostus audzē gan realizācijai svaigā veidā, gan pārstrādei. Uzņēmums klientiem piedāvā aptuveni 20 veidu produktus - vairāku veidu skābētus kāpostus, skābētus kāpostus marinādē un štovētus un sautētus kāpostus.

 

Uzņēmums pēdējā gada laikā ir daudz paveicis, lai sakārtotu noliktavas kāpostu uzglabāšanai - noregulēts temperatūras un mitruma režīms.

 

"Dimdiņi" ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) "Mūsmāju dārzeņi" biedrs.

 

Audzišs uzskata, ka no dalības kooperatīvā lielākais ieguvums ir iespēja nodrošināt tirdzniecības tīkliem pilnu sortimentu, vienotu kvalitāti un iepakojumu, ko vienam uzņēmumam atsevišķi izdarīt nebūtu bijis tik vienkārši.

 

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" dati, "Dimdiņu" apgrozījums pagājušajā gadā bija 1 702 401 lats, kas ir par 3% mazāk nekā 2007.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 1 755 757 lati. Pērn uzņēmums nopelnījis 101 742 latus, kas ir gandrīz četras reizes mazāk nekā 2007.gadā, kad uzņēmuma pelņa bija 401 293 lati.

 

Zemnieku saimniecībā "Dimdiņi" nodarbināti 65 cilvēki.

 

"Dimdiņi" ir dibināti 1992.gadā un atrodas Gulbenes novada Lizuma pagastā. Uzņēmuma specializācija ir dārzeņu audzēšana un pārstrāde, piena konfekšu "Gotiņa" ražošana. Uzņēmuma īpašnieki ir Iveta un Normunds Audziši, kuriem pieder arī SIA "Skrīveru saldumi", kas ražo vairāku veidu saldumus Skrīveros.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas