Diskutē par atkritumu apsaimniekošanu Gulbenes novadā 33

Pagājušajā nedēļā Gulbenē notika SIA “Pilsētvides serviss” izsludinātā pirmā diskusija ar iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem Gulbenes novadā.
Pasākumam nebija daudz apmeklētāju, iespējams, ne visus bija sasniegusi informācija par šādu tikšanos. Taču iespēja vēl būs! Šādas sapulces Gulbenē tiek plānots rīkot regulāri - vismaz reizi divos mēnešos. Uzņēmuma darbinieki sola turpmāk informēt klientus, izsūtot īsziņas un e-pasta vēstules.
Šoreiz uz klātesošo jautājumiem atbildēt centās SIA “Pilsētvides serviss” valdes locekļi Jurģis Ugors un Baiba Muhina, kā arī uzņēmuma Malienas reģiona vadītāja Kristīne Andrejeva. Rezumējot tikšanos, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis ierosināja, lai uzņēmums Gulbenes novada klientiem ieviestu sūdzību un ierosinājumu grāmatu. Tad būtu informācija analīzei un secinājumu izdarīšanai.
Jau tikšanās sākumā atklājās, ka visvairāk problēmu un nesaprašanas par atkritumu apsaimniekošanas kārtību ir ģimenes māju iemītniekiem gan pilsētā, gan laukos.
Garu dialogu par šo tēmu ar SIA “Pilsētvides serviss” uzsāka gulbenietis Nikolajs Brīvība. Viņam problēmas ir ar iekļaušanos atkritumu izvešanas grafikā, jo  noteiktajā termiņā nespēj piepildīt konteineru ar atkritumiem. N.Brīvība nav ar mieru maksāt par pustukša konteinera izvešanu.
Uzņēmuma pārstāvji rosināja izvēlēties mazāka izmēra konteineru, tad atkritumi tiks izvesti reizi mēnesī. Ja radīšoties nepieciešamība, varēšot pieteikt arī papildu izvešanu. Ja pēc tam nākamajā mēnesī, kad jānotiek atkritumu izvešanai pēc grafika, konteiners vēl nebūs pilns, N.Brīvība varēs piezvanīt uzņēmumam un atteikties no šīs izvešanas reizes. B.Muhina norādīja, ka “attiecīgi tiks veikts pārrēķins”.
“Un līdz nākamajai izvešanai pēc grafika man būs jāgaida pusotrs mēnesis!” secināja N.Brīvība. Viņš pauda, ka visoptimālākā bijusi vecumvecā kārtība atkritumu izvešanā, iepriekš to piesakot pa tālruni. Viņš vaicāja, vai ir iespējams atjaunot šo kārtību. B.Muhina sacīja – uzņēmumā tam neesot resursu.
N.Brīvība pievērsās vēl vienai sāpīgai tēmai. Klienti maksā arī par sagatavotajiem un papīra formātā piesūtītajiem rēķiniem no SIA “Pilsētvides serviss”, par atgādinājuma vēstulēm samaksāt parādu.
“Mēs iespēju robežās cenšamies izdabāt visiem. Mums ir atkritumu izvešanas kalendārie grafiki. Vieni iedzīvotāji saka, ka tā ir laba doma, otri saka, ka tā ir galīgi garām doma,” sacīja J.Ugors. Viņš pauda, ka iedzīvotāju domas uzņēmumam ir svarīgas, taču tikai daži sakot, ka tagadējā kārtība ir sliktāka, vairums apgalvojot pretējo.
A.Caunītis atklāja “Pilsētvides servisa” darba praksi, sadalot iedzīvotājus divās daļās. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji maksā par faktiski izvesto, bet ģimenes māju, lauku viensētu  iemītnieki maksā priekšapmaksu. Viņš ierosināja, ka varbūt vajadzētu vispār atteikties no rēķinu piesūtīšanas ģimenes mājām un lauku viensētām. Ir noteikta summa, kas aprēķināta pēc tarifa, un klients zina, cik katru mēnesi viņam regulāri ir jāmaksā. A.Caunītis arī piedāvāja, lai uzņēmums ļauj klientiem pašiem noteikt savu atkritumu izvešanas grafiku. B.Muhina sacīja, ka klients līguma parakstīšanas brīdī ar SIA “Pilsētvides serviss” izvēlas grafiku.
A.Caunītis runāja arī par daudziem klientiem nesaprotamo SIA “Pilsētvides serviss” darba stilu, izsūtot klientiem priekšapmaksas rēķinus. K.Andrejeva sacīja, ka priekšapmaksa ieviesta, jo tas esot “viens no veidiem, kā strādāt ar lielo parādnieku skaitu”.
A.Caunītis vaicāja, kas notiek, ja šāds priekšapmaksas rēķins ir samaksāts, bet no nākamās atkritumu izvešanas reizes klients ir atteicies. B.Muhina apgalvoja, ka saņemtā summa tiek iegrāmatota saistībā ar nākamo rēķinu.
Diskusijā iesaistījās gulbenietis, kurš apgalvoja – viņam esot pieredze, ka pārrēķini netiek veikti. “Pilsētvides servisa” pārstāvji pauda, ka šis piemērs ir viens atsevišķs gadījums, nevis sistēma.
Klients sacīja – uzņēmums pārrēķinu neveic (grāmatvedības datorprogramma to neļaujot), protams, klients nākamo maksājumu arī neveic. Rezultāts esot tāds, ka “Pilsētvides serviss” pēc grafika neizved atkritumus, jo nav taču samaksāts! K.Andrejeva pauda, ka tas noteikti ir bijis pārpratums. Konkrēto situāciju noskaidrošot.
Gulbenes novada deputāts Valtis Krauklis sacīja – viss tomēr nav tik jauki, kā domā SIA “Pilsētvides serviss” darbinieki. Sevišķi viņš to attiecina uz laukiem, kur viensētās dzīvo daudz veco vientuļo cilvēku. “Viņiem ir jāļauj pieteikt atkritumu izvešanu,” sacīja V.Krauklis. Grafika sistēma, kas paredz arī atteikumu pieņemšanu un līdz ar to maksājumu pārrēķinus, vecajiem cilvēkiem esot par sarežģītu. B.Muhina sacīja – pašvaldībai jāgroza novadā spēkā esošie atkritumu apsaimniekošanas noteikumi, laukos paredzot iespēju retāk izvest atkritumus. V.Krauklis sacīja – deputāti ņems vērā iedzīvotāju domas, izstrādājot un pieņemot jaunos atkritumu apsaimniekošanas noteikumus Gulbenes novadam.
V.Krauklis pievērsa uzmanību, ka tagad pilsētā tiek slēgti šķiroto atkritumu konteineri. Rezultātā pie tiem mētājas kartona kastes, jo cilvēki ar šķērēm kartonu negriezīs, lai iedabūtu konteinerā.  Pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Pilsētvides servisa” pārstāvjiem vaicāja, vai tagad novadā ir uzlabojusies šķiroto atkritumu kvalitāte pēc tam, kad konteineriem ir uzliktas atslēgas. K.Andrejeva sacīja – kopš 1.septembra spēkā ir prasība, ka šķiroto atkritumu konteineriem ir jābūt slēgtiem. “Viens no iemesliem, kāpēc tas bija jādara, - lai uzlabotu šo konteineru saturu,” viņa teica.    
Gulbenietis Guntis Grīnšteins pauda, ka šķiroto atkritumu konteineru aizslēgšana ir netālredzīga, jo rezultātā meži kļūst pilni ar tur izgāztajiem atkritumiem.
Gulbeniete Sarmīte Dundure rosināja padomāt par šķiroto atkritumu konteineru izvietošanu Gulbenē ģimenes māju tuvumā, lai tādējādi ietu pretim arī šiem klientiem, nevis tikai daudzdzīvokļu māju iemītniekiem. J.Ugors un K.Andrejeva sacīja, ka viena šāda vieta varētu būt Ūdensvada ielā, kā arī padomās par vietu Ozolu ielā.


Pievieno komentāru

Komentāri 33

Janka

Viņi ar to priekšapmaksu ir iebraukuši tādā purvā, bet atzīt jau negribās. Un nekas netiek pārrēķināts ja izvešana tiek atteikta. Itkā mašīna nebrauc, bet datorā nav atzīmēts par atteikumu.
Un vispār ir nelikumīgi prasīt maksu par vēl neveiktu pakalpojumu!

pirms gada, 2020.02.19 16:11

Juris

Lizumā sen esam vairākus gadus pieraduši lai reķins nāk gadam uz priekšu.Nomaksāju un neispringstu.
Ko var sameltot ka nav atkritumu? Pilni meži no tiem kas reti izved-šitie jāsoda uzreiz

pirms gada, 2020.02.19 16:34

Janka

Nevajag par citiem pēc sevis spriest!

pirms gada, 2020.02.19 19:54

Zalktis pavasarī

Caur sidraba birzi gāju,
Ne zariņa nenolauzu,
Ne zariņa nenolauzu,
Nesalūzu un nesadegu.
Lai izdodas kolektīvam saglabāt optimismu,degsmi,spēku,lai tiktu galā ar Gulbenes purva ļaudīm-kašķīgajiem, mūžīgi neapmierinātajiem indivīdiem. Ir 21.gadsimts-pārmaiņu laiks, jāsāk ar sevi. Jo atkritumi, ūdens,kanalizācija,elektrība IR pakalpojumi, ko cilvēks lieto -bez tiem nav iespējams iztikt. Cenas par augstu?...uhh,degvielai cenas aug, darbaspēka izmaksas aug,nodokļi aug. Gribam lētāk? Nē - labāk patracinam pakalpojumu sniedzējus. Gulbenieši- nomierinaties.
Lai izdodas :)

pirms gada, 2020.02.19 16:53

...

ja neļauj sevi izslaukt- tātad esi purva ļaudis. Paldies, ka pārējie neprasa maksāt par neveiktiem pakalpojumiem. Drīz arī veikalā, pie ārsta, frizētavā maksāsim par nākotnes pakalpojumiem, neatkarīgi no tā vai mēs tos izmantosim.

pirms gada, 2020.02.19 18:39

Ira

Šķirot vairs negribu jo konteineri ciet. Gribu samest iekšā nevis čakarēties ar katru pudeli. Valts arī saka ka neder aizslēgtie. Kurš to izdomāja? Uzvārdus studijā

pirms gada, 2020.02.19 17:33

Marika

Tikai šajā novadā drīkst pārkāpt saistošos noteikumus un nepildīt jebkurus pašvaldības noteikumus, jo par to nepildīšanu nekas nedraud. Tajos noteikts, ka jāizved atkritumi NE RETĀK KĀ 1X MĒNESĪ. Dzirdat? Nē retāk. Vīra vecāki dzīvo Ventspilī un ved vai neved, bet maksā 12 mēnešus gadā. Toties Gulbenē pats deputāts izrāda savu kompetenci un vēlas izvešanu pēc pieteikuma. Kam domāti noteikumi?
Dzīvojam Blaumaņa ielā un izvedam urnu 2 reizes mēnesī. Pirmsrēķini apmierina, jo arī par citiem pakalpojumiem maksājam iepriekš.
Ja nu jākritizē tad vienīgi to, ka konteineri varēja būt dizainiski pievilcīgāki, ar krāsu izvēlēm

pirms gada, 2020.02.19 17:40

...

Pilsētvide raksta. Marika, tad tu esi viena šmucīga sieviete, ja spēj tik daudz atkritumus saražot.

pirms gada, 2020.02.19 18:15

Suns

Es teiktu cūka ne sieviete, ja var tik daudz atkritumu pieražot!

pirms gada, 2020.02.19 19:52

Tam tur>...

Šmucīgs esi tu.Neviens tavs komentārs nav sakarīgs.Sāc domāt ar to spaini kas starp pleciem.Un nemet atkritumus daudzdzīvokļu māju konteineros un ceļa malās.visiem ir atkritumi tikai tev nav-aizdomīgi.

pirms gada, 2020.02.20 06:00

Sunim

Rupjš gan tu esi.Mute tev laikam tik pat netīra kā lauku ateja.

pirms gada, 2020.02.20 10:23

Suns

Padomā ko tu pati bāz mutē un tikai tad pārmet man.

pirms gada, 2020.02.20 10:59

tam tur

ja esi pilsētā, tad paskaties, daudzdzīvokļu mājām konteineri kodēti,,,, un būtu jocīgi, ja mājās konteiners, iet meklēt pa pilsētu , kuras mājas konteinerā mest. Vēl jocīgāk ir likt miskasti mašīnā un vest uz mežu, ja savējo nav iespējams piepildīt. un jāmaksā vienalga.... tā ka savu spaini iztīri pats, un beidz cepties

pirms gada, 2020.02.20 17:40

Lita

Mēs izvedam divreiz mēneša ietvaros. Tāpēc esmu ruksis?

pirms gada, 2020.02.19 20:11

...

Padalies, kā tik daudz spējat saražot. Vai par šķirošanu neesi dzirdējis? Daudzdīvokļu mājām loģiski, ka konteiners ātri piepildās uz to kvantumu, bet ne jau privātmājai. Kurā prot arī uztaisīt komposta kasti.

pirms gada, 2020.02.19 22:27

Janka

Privātmājā mums 2 cilvēkiem konteiners piepildās 3 mēnešos! Viss kas degošs aiziet krāsnī, ēdiena atliekas tiek sunim. Miskastē nonāk burkas, pudeles, konservu bundžas. Ja šķirotu, tad būtu vēl retāk jāizved!

pirms gada, 2020.02.20 01:12

Tam tur>...

Tāpēc jau apkārtnē smird ka tādi plītīs un krāsnīs svilina plastmasu un gumiju.lopiņi.

pirms gada, 2020.02.20 06:25

Janka

Smird visa pilsēta kad rudeņos un pavasaros dedzina lapas! No apkures gan nekas īpaši nesmird.

pirms gada, 2020.02.20 09:09

Jankam

No kurienes esi nokritis?No mēness vai trepēm .Nezināt ka plastmasa un gumija smird neatkarīgi kur to dedzina.Prātiņ nāc mājās.

pirms gada, 2020.02.20 11:17

olita

Arī mēs dzīvojam laukos, arī mums ir suns un kompostkaste, arī mēs veicam priekšapmaksu, atkritumus izved 1x mēn., reizēm pietiek, reizēm nē. Par pakalpojuma sniedzējiem neko sliktu nevaru teikt, izved regulāri, arī svētku dienās, esam atteikuši izvešanu, naudiņa nekad nav pazudusi, tā tiek atrēķināta nākošajā mēnesī, ja kas nav skaidrs piezvanam paši. Bet, mēs redzam arī otru pusi : kaimiņmājā pilni krūmi, blakus esošais purvs un mežš pilns ar plastmasas pudelēm un pusdienu iepakojumiem.

pirms gada, 2020.02.20 08:59

Janka

Olita, ko tu murgo? Gadu desmitiem neviens nevāca atkritumus no lauku mājām. Vai tāpēc kāds veda uz mežu?
Es savu bērnību un jaunību, līdz kādiem 30 gadiem, nodzīvoju laukos un neatceros, ka būtu kādas grūtības ar atkritumiem.

pirms gada, 2020.02.20 09:15

olita

Tieši tā, nevāca, visu raka zemē . Mēs dzīvot uz laukiem atnācām pirms 6 gadiem, vēl šodien no zemes rokam vecas pudeles un konservu bundžas.

pirms gada, 2020.02.20 09:33

Jankam

Tā ir brīva izvēle dzīvot sūdos vai tīrībā.Gudrie izvēlas tīrību????????

pirms gada, 2020.02.20 11:46

Janka

Kurš teica ka esi gudrs?

pirms gada, 2020.02.20 12:04

Olitai

neesu vēl nevienu privātmāju satikusi, kura būtu apmierināta ar pilsētvidi, visiem vienas un tās pašas problēmas, nevar sazvanīt, nākošajā mēnesī atteikumu nepārrēķina, tā ka secinājums viens- strādā pilsētvidē un sevi reklamē

pirms gada, 2020.02.20 17:47

Ance

Tiešām nesaprotu,kur var ņemt tik daudz atkritumu ,it īpaši lauku mājā. Tak ir kaut kāda zemīte,loģiski,kā jābūt komposta kaudzei. Plastmasa tiek šķirota un pie tam vēl kaut kas izmazgāts. Stikla tikpat kā nav,jo apritē iet tās pašas burkas ar savu produkciju,ko sagatavojas. Tādas lietas veikalā nepērkam. Mums nekad nav pilns konteiners. Makulatūru krājam un nododam. Metālu krājam un nododam. Nezinu,kur tādus lērumus var sakrāt.

pirms gada, 2020.02.20 09:08

olita

Mums katram ir savs dzīvesveids, bet pavisam noteikti, atkritumus mēs nekrājamam.

pirms gada, 2020.02.20 09:27

olitai

izlasi, Ance rakstīja , ka neko lieku nepērk... un neviena vārda nav teikts par krāšanu. Pilnīgi piekrītu Ancei, gribēdams nevari saražot tik daudz atkritumu,

pirms gada, 2020.02.20 17:50

Aija

Bet tas gan ir fakts,kā ar dokumentiem gan nav kārtības. Tu esi samaksājis,pat rādi čekus un tad pasaka,kā neesi samaksājis un neizved. Tad mērs bija pilns. Un vēl darbā kolēģi ne pa jokam ārdījās tieši par šo . Bet,tiklīdz kolēģe teica,kā zvanīs bez tabu,tā nepagāja pāris dienu un viss tika izvests. Sajauca tikai grafikus. Kā var neparādīsies maksājums it kā???? Mēs ar to internetu esam iebraukuši tik lielās auzās,vai arī cilvēki nemāk ar to vēl strādāt. Vai tā ir speciāla sistēma,kā no lētticīgajiem izkrāpt naudu dubultā.

pirms gada, 2020.02.20 09:17

...

Viņiem tā sistēma radīta tā, lai no iedzīvotājiem izkāstu naudu. Jo zvanot viņiem neko nevar nokārtot, ejot pie viņiem ar bezcerīgi. Reāli nav kur iet un meklēt taisnību. Un par šo murgu atkarīga ir novada dome, ka noslēdza ar viņiem tik tizlu līgumu uz 7 gadiem. Ja kāds sauks Bez Tabu- padodiet ziņu, es ar gribu dalīties ar saviem rēķiniem

pirms gada, 2020.02.20 17:56

Anna

Lasot,kādas problēmas ir. Man ir atgādinājums cilvēkiem,kā maksājumi jāglabā desmit gadus. Kaut to jau zinām,nav par lielu atgādināt. Tagad daudzi cilvēki saņem ne no uzņēmumiem, bet jau no parādu piedzinējiem papīru,kā kaut kas nav samaksāts pirms gada, diviem un ... Ja tev nav saglabājies čeks,tu esi liels zaudētājs. Jo tie jau ir saudzējuši procentus un tad atsūta tev "dāvanu". Jo paši uzņēmumi vairs nekrāmējas, tūlīt sūta piedzinējiem. Tā kā esat uzmanīgi,it īpaši veicot maksājumus internetā. Tur sanāk vēl lielākas problēmas.

pirms gada, 2020.02.20 09:37

Gk

Nu vai zināt, tā mūsu tauta ir tik slinka, kad nevar kartona kastēm uzkāp ar kājām un saplacinat salokot to kartona kasti, lai ieliktu konteineri, nevajag griezt ar šķērēm, bet tak labāk nolikt blakus, un ne pūlēties.

pirms gada, 2020.02.24 21:11

Vietējās ziņas