Diskutē par elektrovilcieniņa starta vietu Gulbenē 34

Pagājušajā gadā Gulbenes elektrovilcieniņš mainīja starta vietu un sāka kursēt nevis no kultūras centra, bet no dzelzceļa stacijas pagalma. Zināmā mērā ar to varētu būt saistīts ienākumu kritums.
Tomēr pagaidām elektrovilcieniņa starta vieta mainīta netiks, jo viens gads vēl nav nekāds rādītājs, turklāt motorizētais braucamrīks labi iederas dzelzceļa stacijas infrastruktūrā – sacīja pašvaldības tūrisma aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāja Simona Sniķe, piedaloties deputātu finanšu komitejas sēdē 18.jūnijā.
Deputāts Anatolijs Savickis teica – viņš ir bijis viens no tiem, kurš aicināja elektrovilcieniņu atgriezt atpakaļ vecajā vietā – pilsētas centrā. Viņaprāt, stāvēšana šādā sākuma punktā kalpo kā reklāma. Bērni garāmejot redz elektrovilcieniņu un mudina vecākus iekāpt.
Jāatgādina, ka elektrovilcieniņa ekskursija “Atklāj un iepazīsti Gulbeni!” tika atzīta par 2014.gada veiksmīgāko Latvijas jauno tūrisma produktu. Arī šogad jūnijā elektrovilcieniņš Gulbenē pēc saraksta kursē piecas dienas nedēļā un pēc pieprasījuma (iepriekšējas rezervācijas gadījumā) - arī pārējās divās nedēļas dienās. Viens brauciens ilgst nepilnu stundu. Katru piektdienu un sestdienu vilcieniņš pulksten 13 piedāvā īpašu reisu, kura laikā uz 30 minūtēm piestāj pie Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja, brauciena dalībniekiem ir iespēja apskatīt muzejā esošās ekspozīcijas un izstādes. Ekskursijas pa pilsētu vilcieniņš šogad piedāvās jau septīto gadu pēc kārtas.
Deputāte Guna Pūcīte gribēja zināt, ar ko vēl varētu būt saistīti novada tūrisma aģentūras ienākumu samazinājumi 2019.gadā 30 procentu apmērā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. S.Sniķe teica, ka mazāki ienākumi bijuši no reklāmas uz elektrovilcieniņa, kā arī no suvenīru pārdošanas. Pašvaldības Ekonomikas nodaļas vadītāja Anita Rauza atgādināja, ka 2018.gadā tika izveidota aģentūras struktūrvienība “Dzelzceļš un Tvaiks” (Gulbenes dzelzceļa stacijā), bija ar to saistīti reklāmas līgumi šim mērķim. “Dzirkstele” rakstīja, ka togad kopumā jaunajam centram bija izdevies piesaistīt vairāk nekā 77 000 eiro. Lielā mērā tas bija toreizējās pašvaldības tūrisma aģentūras vadītājas Ivetas Kovtuņenko iniciatīvas rezultāts.
Deputāti finanšu komitejas sēdē konceptuāli akceptēja novada tūrisma aģentūras 2019.gada darba pārskatu. Tas vēl jāapstiprina domes sēdē 30.jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 34

lātava

Piekrītu Anatolija kungam par vilcieniņa starta vietu pilsētas centrā. Jo tāda pārsvarā ir ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas prakse. Nu iedomāsimies, ka Rīgas apskate sāktos nevis no Vecrīgas, bet, piemēram, no Juglas vai Iļģuciema. Kaut kā ne tā būtu...

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 13:27

M

Pilnībā piekrītu Savicka kungam un komentētājam “lātava” viedokļiem. TA motivācija ir garām! Vai zaudēsim gadu, līdz to parādīs arī peļņas cipari? Tas ir viens. Otrs - garām palaista veloostas ideja Gulbenē, kuru steidzami vēlējos nodot TA pavasarī, bet TA neatliekamu pasākumu dēļ (Zaļais tirdziņš u.c.) tikšanās notika tikai jūnijā, ko pirms nobeiguma pārtrauca Sniķes kunga izsaukums pie pr-ja vietnieka. Tā ideja palika pie manis. Ar šodienu to praktiski jau īsteno Alūksnes veloosta, kuras pakalpojumus sezonā vairākkārt izmantos gan atsevišķi cilvēki, gan - un tā ir šīs idejas odziņa - ģimenes. Nu nav TA ideju potenciāla, un tā, salīdzinājumā ar Alūksni un Balviem (ūdens atrakcijas) Gulbenei jau ir KATASTROFA, kura vismaz veloostas gadījumā varēja nebūt.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 15:05

M.

Cilvēki dosies, tostarp cauri Gulbenei, uz Ūdens atrakcijām Balvu ezerā un velobraucieniem Alūksnē, tā ekonomiski sildot ar vasaras sezonas tūrismu saistītus uzņēmumus. Tas nozīmē smagu zaudējumu konkurences cīņā, un tā ir tā katastrofa...

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 15:13

M.

Par elektrovilcieniņa galapunktu runājot - tā veiksmi, līdzīgi kā citu uzņēmumu pamatveiksmi vai neveiksmi nosaka 3 lietas: 1. Vietas izvēle. 2. Vietas izvēle. 3. Vietas izvēle. Jo - ir jāpielāgojas klienta interesēm, nevis klientam jāuzspiež savas, ko šajā gadījumā dara TA!!!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 15:23

Zintis

Centră pie Kultūras centra.Neies cilvēki uz dzelzceļa staciju ar maziem bērniem 2 km.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 15:24

Atbilde

Man jau līdz centram ir 2 km, līdz stacijai ir 3; turp un atpakaļ- 6. Nē. Neiešu. Brauciet ellē!

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.01 07:23

xy

Manuprāt, tas bija skaidrs ar pirmo dienu, ka šāda starta vieta nesīs tikai zaudējumus. Varbūt gudrās galvas šādā veidā cerēja piesaistīt klientus Tvaikam? Nu nebūs tie klienti tvaikam. Vilcieniņam ir jākursē no pilsētas centra, nevis tas jāmeklē pilsētas nomalē- Nācās saskarties ar šādu situāciju, ka ģimenīte meklēja, kur ir vilcieniņa stāvvieta, jau grasījās doties pāri sliedēm uz depo, grūti saprast iebraucējam, ka it kā ielas līkumā ir vilcieniņa stāvvieta. Pie kultūras centra viss bija skaidrs, sēdies vilcieniņā un uz priekšu!!!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 18:53

:)

Pievienojos viedoklim! Es pat kādu laiku domāju , ka vilcieniņš vispār noņemts no trases , jo nemaniju ierastajā vietā pie kc. Pagāšvasar iebrauca draugi at bērniem Gulbenē ,jautāja par vilcieniņu. Saku ,- laikam vairs nav. Tomēr sākot meklēt info , atklājām ,ka vilcieniņš startē no dzelzsceļa stacijas. Muļķīgi ,jo ja speciāl neinteresētos , domātu , ka vilcieniņš vairs nekursē. Agrāk viss bija skaidrs. Vilcieniņs pilsētas centrā ,cilvēki iet garām un rodas interese izbraukt.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 07:57

!

Nu tikai un vienīgi pie kultūras centra.Kuram tāda ideja varēja ienākt prātā,ka no stacijas...apžēliņ!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 20:47

Zina

Nu tak vienreiz super gudrajiem no TA būtu jāsaprot, ka visi tūristi apmeklē pirmkārt pilsētu centrus, turpat ideāla vieta, iznāc no kafejnīcas Rodi un sēsties vilcieniņā vai nakšņo Gulbenes viesnīcā un pārejot.pāri.ielai brauc ar vilcieniņu! Toties visiem interesentiem un.jautājumu, kas izdomāja, ka pieturai jābūt pie stacijas- tiek atbildēts, Deputāti nolēma! Arī.pati TA direktore to saka! Tad tas ir speciāli, lai nebūtu ieņēmumu? Tas ir vnk stulbi! Nebūs ienākumu, jo neiet cilvēki.uz staciju! Pilnīgi piekrītu Anatolijam un pārējiem komentētājiem! Un kas tad pirks suvenīrus, ja nav nekādu tūrisma piedāvājumu un Gulbene spēcīgi.zaude Balviem un.Alūksnei. Ar vienu.atjaunotu Stāmerienas pils fasādi NEVILKS! Deputātiem.būtu jāliek strādāt TA nevis vilkt gumiju! Arī tūrisma uzņēmēji ir pamesti novārtā!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 21:02

M.

Tas laiks, kad stacija un autoosta bija iebraucēju epicentrs, ir sena un neatsaucama pagātne. Tajā laikā elektrovilcieniņa galapunkts tur būtu īsti vietā. Tagad situācija ir pretēja - novārtā palikusi pilsētas nomale. Ja TA darbinieki un īpaši direktore nespēj saskatīt atšķirību, ir skaidrs, ka viņi ar tūrisma nozari sader līdzīgi kā eļļa ar ūdeni. Skan skarbi, tomēr patiesi.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 22:28

Vilis

Var redzet, ka draudzeņu sindroms sāk strādāt, viena otru piesedz! Nu ja finanšu vadītāja var tik nekaunigi melot par aģentūras zaudējumiem, nenosaucot īstos iemeslus, tad viss ir skaidrs, kā būs turpmāk! Pirms ieņem amatus ir arī kaut kas jāsaprot, ne tikai draugu, radu būšanas! Kauns!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.28 23:27

Ūla

Vai tad tas kādam vēl ir pārsteigums, ka novada domē un saistītajās struktūrās strādā tikai pa blatu? Draugi, radi, paziņas - viens liela draudzīga saime :)

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 12:35

?

Tad varbūt būtu laiks izmēzt to gaģušņiku?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 12:53

Vika

Vilcieniņa starta vietai jābūt centrā!Stacijā jau tūristi ierodas uz bānīti.Tiek rakstīts par vairākiem uzlabojumiem pilsētā,bet vai tad tie tiek ņemti vērā.Jau vairākus gadus melnais gulbis ir viens,vai tik grūti atrast partneri,ja tas nav iespējams,jāatdod gulbis prom,jo viņiem jābūt pārī!Uz Jāņiem izgaismots tornis,skaisti,bet,kas par to bija zinošs,arī orķestris,bet avīzē teikts,ka tas spēlēs pilsētas svētkos!Labais vairāk jāreklamē!Jaunajiem nodaļu vadītājiem jau ar pirmo darba dienu jāparāda,ka strādā un ir idejas kam nebijušam!Redzēju tv.,kā Kuldīgā tika apspēlēta 7 gulētāju diena, skaisti,gaumīgi!Vēlu vadītājiem veiksmi,smelieties idejas,strādājiet!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 08:19

sss

Piekrītu! Un nekas nav melots, iformācija tiek klusēta, Bijām pat izbrīnīti ka, kaut kur tālumā skanēja orķestra mūzika. No visiem prasa milzīgu darba kvalitāti, bet, tādā gadījumā jāpacenšās tomēr. Cerams, ka pilsētas svētkos būs ar info precīzāki. Kāpēc citur notiek zaļumballes, kaut uz 3 stundām......, padomājiet, cienītie!!!!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 09:11

darma

Varbūt apskates maršrutā vajadzētu iekļaut arī Spārītes parka daļu, Emzes parku. Jo tur arī būtu iespēja pastaigāt - Vismaz Spārītes un parādīt dīķus un akmeņus. Savukārt Dzelceļa un tvaika ekspozīcijai - atvēlēt apskati - piedāvājot atlaidi, ja atbrauci ar vilcieniņu...utt.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 09:52

Jautājums S.Sniķei

Citēju Jūs: “... mazāki ienākumi ir bijuši no reklāmas uz elektrovilcieniņa ...”. Bet, protams, ka ir tieši tā, ja reklāmu (uz elektrovilcieniņa) nobāž pilsētas klusā nomalē nevis tur vietā, kur to redz visvairāk cilvēku - pilsētas centrā! Un tad Jūs vēl joprojām ietiepīgi uzskatāt, ka tās efektivitāti (lielu redzamību) nodrošinās vilcieniņa fiziska saistība ar “Dzelzceļš un Tvaiks” ???????

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 09:52

Anita

Noteikti centraa, Dzelzcela stcijaa - gadījumā, ja ir atbraukusi ekskursantu grupa.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 14:31

lātava

Superīga ideja! Paldies. Vilcieniņa starta vietu var taču arī iepriekš pieteikt. Ja, piemēram, no Alūksnītes ar bānīti šurp atnesusies grupa igauņu vai alūksniešu. Kāpēc nē?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 14:55

M to Anita un lātava

Mīļās dāmas, tā nav superīga ideja, tā nav pat ideja. Tas piederas pie normāla servisa prakses. Tomēr jauki, ka “degat” par vilcieniņa galapunkta atjaunošanu pilsētas centrā:D, jo tās ir visu mūsu intereses (vairākos aspektos), nevis tikai TA. Tomēr turpiniet sūtīt idejas, kādas no tām tiešām var izrādīties superīgas!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 17:13

scandinavian airlines

Ja esat tik gudra (s), dažos teikumos izpaudiet savu vīziju par aplūkojamo jautājumu, it īpaši par "normālu servisa praksi". Pretējā gadījumā jūsu vārdiem ir nulles vērtība.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 07:43

Kaimiņš

Ierosinājums:es nezinu cik vietu ir elektro vilcieniņā ,uz cik ilgu laiku var iegādāties dāvanu karti ar cilvēku skaitu jubilara svinībām ,ekskursiju pa Gulbeni un braucienu līdz Škirneru parkam,gulbju autoostai ,atpakaļ uz Gulbeni jeb kurā laikā ,ieinteresēto būs daudz

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 20:01

Ļ.cien. Simonai un...

Lūdzu atjaunojiet vilcieniņa starta vietu pilsētas centrā. Piekrītu vairākuma viedokļiem, tie ir sakarīgi un saprātīgi viedokļi un pasaka Jums priekšā to, ko vajag darīt un kā. Ieklausieties cilvēkos. Ne seniori, ne vecāki ar maziem bērniem neies tādu gabalu.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.29 20:29

v.

Spārītes parkā iederētos baskāju taka,kas veidota no dabas materiāliem,ar gadiem stāv neizmantots laukums Ozolu ielā,var vasaras laikā izvietot atrakcijas bērniem,ļoti vajadzīgs ir ūdens krāns pilsētas centrā,kur karstajā laikā veldzēties,citās pilsētās tādi ir.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 10:13

to Scandinavian airlines

Atbildes: 1. Ar vīzijām publiskā telpā nemētājas (tām ir komercvērtība). 2. Klientu piesaiste saskaņā ar viņu - t.sk. konkrētām- vēlmēm.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 11:00

pazemība

Par jūsu teikto, ka "jūsu vīzijām ir komercvērtība"- jums pēdējais laiks ir ārstēties no iedomības par savu ideju vērtīgumu. Un nesāpīgi nolaisties uz grēcīgās zemes.

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.02 07:55

To Kaimiņš

Šī ir ideja ar konkrētu pienesumu peļņas pieaugumu! Kau to sadzirdētu arī TA! Piemērs, kā visi kopā varam palīdzēt labāk dzīvot :DDD

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 11:05

to Kaimiņš

Nesaprotu, kas notiek? Uzrakstu bez kļūdām un pēc tam redzu - ir tā, kā nerakstīju! Atvainojos! Pareizi jābūt: ... peļņas pieaugumam. Kaut to ...

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 11:11

Vietējās ziņas