Diskutē par kapu apsaimniekošanas saistošajiem noteikumiem

Vienā no kārtējām darba sapulcēm Tehniskās nodaļas speciālisti kopā ar pagastu pārvalžu vadītājiem diskutēja un pārrunāja kapu apsaimniekošanas jautājumus Gulbenes novadā. Par to informē Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons.

A.Pētersons "Dzirkstelei" stāsta, ja visu laiku kapu apsaimniekošanas noteikumi bija tikai pilsētai, tad tagad ir doma tos veidot vienotus pilsētai un laukiem.

 

"Protams, par kapu apsaimniekošanas saistošajiem noteikumiem radās diskusija, jo lauku kapsētās nekas tāds iepriekš nav bijis un ar to nav saskārušies. Sākotnēji bija viedoklis, ka vajag veidot atsevišķus kapu apsaimniekošanas noteikumus pilsētai un atsevišķi pārējam novadam. Pēc apspriešanas nonācām pie secinājuma, ka paši saistošie noteikumi ir jāveido vienoti, bet atšķirties var teiksim kapu iekšējās kārtības noteikumi," skaidro A.Pētersons.


Viņš norāda, ka sapulcē tika apspriesti arī dažādi organizatoriskie jautājumi, piemēram, par ceļu apsaimniekošanu ziemā un vasarā, par ceļu fonda līdzekļu samazinājumu, kurš nākamgad ir par 30 procentiem mazāks.

 

"Jācenšas būs noslēgt līgumus ar vietējiem zemniekiem par aizsnigušo ceļu tīrīšanu pagastos," uzsver A.Pētersons un piebilst, ka ar pārvalžu vadītājiem spriests arī par ūdenssaimniecību un kanalizāciju.

 

"Situācija pārvaldēs ir ļoti dažāda. Daudzos pagastos, kuri ir tālāk no Gulbenes, paši ļoti labi tiek galā, ja ir kāda problēmas ar ūdeni vai kanalizāciju, bet citiem, ja kaut kas notiek, palīgā ir jāsauc kāda brigāde, jo pašiem nav nekādas iestrādes, tāpēc spriedām kā turpmāk būtu labāk rīkoties," saka A.Pētersons.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas