Diskutē par “Muižnieku turnīra” norises vietu

Gulbenē 7.augustā no visas Latvijas sabrauks Piļu un muižu asociācijas ikgadējā pasākuma “Muižnieku turnīrs” dalībnieki. Katru gadu turnīrs norit citā Latvijas malā.

Šoreiz ir izraudzīta Gulbene. Pasākums notiks pilsētas dzelzceļa stacijas teritorijā – informēja Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra direktore Iveta Kovtuņenko Gulbenes novada domes 20.jūnija tautsaimniecības komitejas sēdē. Par to izvērsās diskusija.

Deputāti Anatolijs Savickis un Normunds Mazūrs iebilda pret šādu norises vietas izvēli, uzsvērdami, ka pašvaldībai novadā pieder vairākas pilis. Atbilstoši turnīra nosaukumam un tematikai tam bija jānotiek Stāmerienas muižā – pauda abi deputāti.

I.Kovtuņeko paskaidroja, ka katra turnīra norises vieta grib izcelt kaut ko savu, oriģinālu, kā nav nekur citur. Gulbenē tas ir bānītis, dzelzceļa depo, iespēja braukt ar rokas drezīnu.

“Mums ir izveidota dienas programma. Varēs mest sliedi, izbraukt ar drezīnu. Pēc turnīra ar autobusiem vedīsim turnīra dalībniekus apmeklēt Stāmerienas pili, Litenes muižu, Beļavas muižu, Lizuma muižu,” sacīja I.Kovtuņenko. Šādu programmu jau esot akceptējusi Piļu un muižu asociācija.

A.Savickis iebilda, ka Stāmerienas pils atjaunotnē tiek ieguldīti lieli līdzekļi. Būtu vajadzīgs to arī attiecīgi reklamēt.

“Vai ekskursijas laikā cilvēki arī izbrauks ar kuģi pa Stāmerienas ezeru? Diezin vai,” piebilda N.Mazūrs.

I.Kovtuņenko oponēja, ka Stāmerienas pils taču šobrīd ir slēgta uz remonta laiku. Diskusijai punktu pielika deputāts, novada domes tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Gunārs Ciglis, kurš aicināja atcerēties dzelzceļa tapšanas priekšvēsturi novadā. Viss sācies ar to, ka muižnieki gribēja sliežu ceļa savienojumu ar Pēterburgu. Tā vispirms tapis dzelzceļš līdz Gulbenei, pēc tam – līdz Lejasciemam un beigās līdz Stāmerienai.  

“Muižnieku turnīrs” tradicionāli norisinās atraktīvos sporta veidos. Tas ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas korporatīvais pasākums, kas paredzēts asociācijas biedriem. “Muižnieku turnīrs” tiek organizēts regulāri kopš 2002.gada. Gulbenes novadu Piļu un muižu asociācijā pārstāv gan pilis, piemēram, Stāmerienas, Lizuma, Beļavas (visas pieder pašvaldībai), gan novada pašvaldība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas