Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par policijas tēlu 12

Valsts policijas Vidzemes reģionālā pārvalde 30.novembrī rīkoja atvērto durvju dienu reģiona plašsaziņas līdzekļu žurnālistiem. Bija iespēja tikties un diskutēt ar pārvaldes priekšnieku Imantu Mitrošenko.

Policists ir tikai cilvēks, bet tomēr amatpersona I.Mitrošenko pauda, ka cilvēki uz policiju atnāk strādāt vislabāko motīvu vadīti. "Visi mēs esam cilvēki, un bieži vien gadās tādas situācijas kā parastajiem mirstīgajiem, līdz ar to negribētu īpaši izcelt un kaut kādā veidā radīt situācijas, kad policijas darbinieks ir visneaizsargātākais, kā izrādās, sabiedrības loceklis. Te var minēt arī Gulbeni, te var minēt Valku un dažādus piemērus. Pat mūsu labie panākumi, mūsuprāt, mūs tā neslavē, kā iznīcina mūsu tās sīkās kļūdas, kas gadās ikdienā," sacīja I.Mitrošenko.

 

Diskusija atklāja, ka pašu žurnālistu starpā nav vienprātības, vai un ciktāl jāatspoguļo gadījumi, kad policists darbā vai savā brīvajā laikā, ģērbies formā vai bez tās ir rīkojies neētiski, apšaubāmi vai pat nelikumīgi. Valmieras laikraksta "Liesma" žurnālists Aivars Ustups teica, ka tomēr žurnālistiem ir jāizvērtē, rakstīt vai ne par policistu klačas, ja taisnīguma svaru kausā šā cilvēka nopelni darbā ir daudz lielāki par sīkajiem grēciņiem.

 

"Dzirksteles" pārstāvji palika pie viedokļa, ka klačas, protams, nav jāpublicē, bet par konkrētiem faktiem klusēt nedrīkst, lai arī cik simpātisks žurnālistiem liktos konkrētais policists, viņš tomēr ir amatpersona. Turklāt sabiedrība izdara spiedienu uz žurnālistiem un pārmet viņiem korumpētību, ja publiskajā telpā tiek noklusēti fakti, kuri tā vai citādi ātri vien kļūst vispārzināmi.

 

I.Mitrošenko aicināja uz policistu raudzīties kā uz sabiedrības locekli. Neesot nekāds pārkāpums, ja policists no rīta pa ceļam uz darbu savā dienesta automašīnā paņem līdzi un uz bērnudārzu aizved bērnu un sievu uz darbu, "ja tas viņam netraucē veikt viņa tiešos pienākumus, bet uzlabo viņa dzīves kvalitāti, dzīves vidi".

 

"Protams, ja viņš (policists) ar dienesta transporta līdzekli aizbrauc kādā ekskursijā vai pārvadā būvmateriālus, tas ir jau kaut kas cits," teica viņš.

 

Gribētu nesteigties ar informācijas publiskošanu

I.Mitrošenko klāstīja igauņu kolēģu pieredzi. Tur policija sadarbībā ar plašsaziņas līdzekļiem panākusi tādu sadarbību, ka bieži vien jaunākā informācija par likumpārkāpumiem netiek darīta zināma sabiedrībai uzreiz, jo "labāk ir pagaidīt, līdz šī informācija iegūst statusu, kad ir pilnībā objektīva". Viņš pauda, ka, protams, sabiedrība ir jāinformē, bet, ja tas notiek par ātru, "sabiedrība tiek traucēta". Tajā pašā laikā I.Mitrošenko uzsvēra: "Es nekad arī neesmu bijis pret to, ka šī informācija nokļūst laikrakstos, portālos vai arī tiek pasniegta jebkurā sabiedrībai saprotamā veidā, ja tas, protams, nāk no oficiāla avota."

 

Svinēs atjaunotās policijas 20 gadu jubileju

5.decembrī Valsts policija svinēs ne tikai 93. dzimšanas dienu, bet arī 20 gadu jubileju, kopš policijas atjaunošanas neatkarīgā Latvijā.

 

"Mums ir gandarījums, ka policijā dien cilvēki, kuri savu izvēli ir izdarījuši grūtajā 1990. un 1991.gadā. Tādu nav maz. Toreiz tas bija sarežģīts laiks, neviens mēs nezinājām, kas mūs sagaida. Cilvēki nenobijās, strādāja un arī pašlaik atrodas dienestā. Faktiski uz šiem cilvēkiem liekamas vislielākās cerības," sacīja I.Mitrošenko.

 

Viņš atzina, ka šodien policistam kā ikviena sabiedrības loceklim ikdiena ir cīņa par eksistenci, tajā skaitā par savu kredītu nomaksu. Pēc I.Mitrošenko domām, sabiedrības locekļi nereti neizprot policijas darba specifiku un pat prāto, vai šajā darbā strikti tiek ievērots likums. Tas esot saprotami, jo tie, kuri nav juristi, patiesībā likumus nelasa. Savukārt policistam likums ir precīzi jāievēro. Tieši šo domu I.Mitrošenko vēlējās ar žurnālistu starpniecību tālāk nodot iedzīvotājiem. Viņš pats arī dienestu Valsts policijā ir uzsācis pirms 20 gadiem.

 

"Mans uzdevums ir darīt visu iespējamo, lai mūsu kopējā dzīve Vidzemē būtu drošāka. Ja patiešām ir fakti, ka kāds nav godprātīgs vai ne līdz galam izpilda savu pienākumu, ziņošana nebūs "stučīšana", tas liecinās par to, ka sabiedrībai sāp un problēma ir jārisina," teica I.Mitrošenko.

 

Fakti

* Valsts policijas Vidzemes reģionālajā pārvaldē ir 9 iecirkņi: 1.kategorijas - Valmierā, Cēsīs, 2.kategorijas - Limbažos, Madonā, Valkā, Gulbenē, Alūksnē, 3.kategorijas - Salacgrīvā, Smiltenē.


* Valsts policijas Vidzemes reģionālā pārvaldē pavisam ir 607 štata vietas, no tām vakantas - 25. Alūksnes policijas iecirknī ir 44 štata vietas.


* Šogad Vidzemē uzsākti aptuveni 5000 kriminālprocesu; reģionā bijušas 90 automašīnu zādzības (par 20 mazākā nekā pērn), no visām pazudušajām automašīnām ceturtā daļa pēc tam atrastas avarējušas.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

okkk

Visi menti savas sievas vadā ar valsts transportu un ne tikai pa ceļam uz darbu.Tās beibes ir aizmirsušaš kājām staigāt vai braukt ar sabiedrisko transportu.Pieradušas,ka riteņi zem ***s...un vēl pa baltu velti

pirms 8 gadiem, 2011.12.10 02:52

jo

Priekšnieka runa izskan pēc taisnošanās. Ja būtu nosaukti cipari, cik ir norāto, disciplināri sodīto, tad teiktais būtu pieņemamāks. Un kur tad ir tās publikācijas no tiesas zāles kad viss jau tiek spriest tiesas vārdā, kaut kā nejūt. Laikam par pārkāpumiem poličiem nepiemēro nekādus sodus un tad tā arī domās tauta un paši atļausies daudz ko...

pirms 8 gadiem, 2011.12.07 15:42

Nu jā, sieva nav būvmateriāls, ārkārtīgi vērtiga atziņa)))))

pirms 8 gadiem, 2011.12.07 02:51

Kā var uzrakstīt kaut ko pozitīvu ja tā pozitīvā praktiski nav.Kur tikai skaties ir kukuļņēmēji , dzērāji un draugu piesedzēji.

pirms 8 gadiem, 2011.12.04 13:04

Piekrītu.Tā jau ir dzeltenā prese-ceļ savu reitingu,cīnās par savu vietu uz pasaules.Ieteiktu žurnālistiem kaut vienu dienu iesaistīties policistu darbā-ar to pietiktu,lai saprastu,ka ne vienmēr ir pareizi avīzē uzrakstītkaut kādas klačas,pirmkārt ir jāpārbauda,vai tas atbilst patiesībai.

pirms 8 gadiem, 2011.12.04 10:12

333

Bet pie ta tela spodrinasanas labi piestrada zurnalisti. Daudz vini raksta kauko pozitivo? Parasti tiek pasniegta negativa informacija un ne tikai sakara ar policiju.

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 18:57

Viņi nestrādā,lai tikai spodrinātu savu tēlu.Padomājiet paši,ar kādu kontingenu viņiem ikdienā jāstrādā.Ne jau visi ir mērāmi ar vienu mārauklu.Runās un rakstīs tie,kuripaši nav ievērojuši likumu un saņēmuši sodu.Cik daudz ir atklātu noziegumu un cilvēki ir par to pateicīgi.Padomājiet paši-cik liela valstī noziedzība,vai tad par to vainojama policija?Pie tādas noziedzības grūti spodrināt tēlu.

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 17:30

Maigi izsakoties--Gulbenes policijas tēls ir NEKĀDS.

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 15:25

Renārs

Noziedznieks ar ''asiņainu'' nazi sēž istabas vidū un policija to meklē zem gultas un aiz skapja.Tas par nozagtām mantām un izlaupītām mājām

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 09:25

Gulbenes policija labi spodrina savu teelu.Tas izskan pa visu Latviju...ha!

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 08:25

Murgaina intervija. Ikdiena-cīņa par eksistenci (jāņem kukuļi),darbam benzīna nav-sievu vest uz darbu ir labi utt.

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 08:16

Vietējās ziņas