Diskutē par reklāmu uz elektrovilcieniņa

Pēc akcepta saņemšanas no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas spēkā stāsies jaunais Gulbenes novada tūrisma pakalpojumu cenrādis. To izstrādājuši pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” darbinieki un atbalstījuši novada deputāti, balsojot 26.jūlija domes sēdē.

Deputātu diskusiju izraisīja divas konkrētas pozīcijas šajā cenrādī saistībā ar iespēju izvietot reklāmu uz elektrovilcieniņa (elektromobiļa), kā arī par baneru izvietošanu pašvaldības tūtisma portālā.

Cenrādī noteikts, ka banera izvietošana portālā vienu mēnesi maksās 15 eiro ar PVN, bet mēnesi ilga reklāmas izvietošana uz elektrovilcieniņa 1,08 līdz 3,95 metru platībā maksās 16 līdz 26 eiro kopā ar PVN. Vai tas nozīmē, ka uz elektrovilcieniņa var tikt izvietota arī politiska satura maksas reklāma, piemēram, saistībā ar gaidāmajām Saeimas vēlēšanām?

Gulbenes novada pašvaldības vecākā juriste Inta Bindre skaidroja deputātiem, ka pašvaldības aģentūrai “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” ir rūpīgi jāvērtē, kāds ir reklāmas veids, kuru kāds grib izvietot uz elektrovilcieniņa. Ir normatīvie akti, kuri to regulē – Ministru kabineta, kā arī pašvaldības izdotie noteikumi.

Deputāte Guna Pūcīte norādīja, ka ir Priekšvēlēšanu aģitācijas likums, pēc kura ir jāvadās.

Elektrovilcieniņš Gulbenē ir iecienīts, to ekskursijām pa pilsētu izmanto ne tikai viesi, bet arī vietējie iedzīvotāji. Šis vilcieniņš Gulbenē jau ir piecus gadus un piedāvā savus pakalpojumus no maija līdz vasaras tūrisma sezonas beigām.

Elektrovilcieniņš pieder pašvaldībai un ir nodots “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centram” bezatlīdzības lietošanā līdz 2023.gada beigām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas